bugün

Aslında ister istemez yaşıt olanını istiyordur, yaşıt olmak demek illa aynı tarihte doğmak demek değil.
Olabilir, şahsen de kendimden en az 10 yaş büyük olmayan erkeğe o gözle bakamıyorum mesela. Kodumu bebeleri. Bazılarınız çok çiğ arkadaşlar, mide bulandırıyor, olgun insan nerede ne yapacağını bilen tecrübeli insan sevmeyi illa baba sevgisi görmemekle açıklama eğilimi de oldukça çocukça aslında.
(bkz: debra morgan)
baba sevgisi görmeyen kızlar kendini sevmeyen erkek severler. olarak düzenlenmesi gereken önerme.
antitezi "baba sevgisi gören kızlar çocuksu erkek sever" olandır.
Bencede cok dogru keske oyle bir sey olmazsa ama buyuyunce asil olgunlugun yasta olmadigini gorurler.
Doğrudur. Babalarından yeterli ilgi ve sevgi görmemiş hatta babaları olmayan kızların bu boşluğu başka adamlarda aradığı da doğrudur. Aşık olmaz böyle kızlar onlara sahte veya gercek ilgi ve sevgi gösteren adamlarla olurlar o boşluğu doldurmak için ama dolmaz. Sonra pes ederler. Kimileri etmez. Kimisi aşık olur evlenir kimisi sadece kayıptır. Babanın manevi rolü çok önemli.
Elektra kompleksi ne ya babasini sevmeyen bir insan nasil baba sevgisini baskasinda arar bu cok sacma simdiye kadar kimseden baba sevgisi beklemedim baba nedir bilmeyen bir insan daha dogrusu baba sevgisi nedir bilmeyen bir insan nasil baskasinda bunu arar ayrica kendi yasitlarima da asik oldugum oldu ask nedir onu da biliyoruz bunu ayirt edebilecek yastayiz ayrica kizlar her zaman olgun erkek sever babasi olan kizlari da goruyoruz olgun erkek duskunu olduklarini onlar babasi olmayanlardan daha duskun olgun erkeklere.
doğrudur.
yanlış önerme , 28 yaşındayım artık olgunlaşmaktan çürümeye başladığım halde hiç bir kız bi ''hi'' bile demedi.
çok doğru bir tespittir.ama her seferinde duvara toslarlar.
bu tespitler herkes için geçerli değildir. ama psikanalitik bakış açısı buyurur ki;

çocuğunu muhafazakar yaklaşımından mütevellit -kız çocuğu olduğu için-, -karşıt cinsi olduğu için- kendinden uzak tutarak, dokunmaktan kaçınarak onu cinselleştiren veya kızı ile ilişkisinde fiziksel ve kuralsal sınır tanımayan, kızıyla çift olarak yine onu cinselleştiren babanın kızlarının yaptığı eylemdir.

bu kadınların olgun erkeklerde aradıkları şudur "babam bu sefer bana gerçek şefkatle sevecek" "babam bu sefer bana cinsellikle yaklaşmayacak."

zaten cinsellik de değildir olgun erkeklerde aranılan. şefkattir. biraz fazla psikanalitik kaçtım.

(bkz: histeri)
(bkz: kastrasyon kaygısını atlatamama)
(bkz: ödipal döneme saplanma)
Doğrudur,kadınlar babalarına benzeyen es seçerler.
çoluk çocukla uğraşmaktan bıkmış kızlar da sever. baba sevgisinden mahrum kalmak belki bir sebep olabilir ama genelleme olamaz.
Baba sevgisi görmeyen kız ilk kez bir erkek tarafından sevildigini hissettikten sonra eğer onu kaybederse her şeyini kaybetmiş gibi olur.
Baba sevgisi gormemişse genelde başka bir şey seviyorlar ama soylemiyim ne olduğunu.

Aile faktörü önemli.
bu bir etken olabilir tabi. ama genelde zaten kızlar olgun erkek severler bence.
hakketten doğru tespit.
Aşırı doğru.
Babalar günü olduğunu bilip, insanların canını acıtmak için mi açılıyor bu başlıklar?

Evet, psikolojide böyle bir şeye rastlanır. istisnaları vardır. Sizin müptezelce sağ elinize aşık olmayışınız gibi.
evet bencd de en doğal örnek ise benim sevgilim.
yav ne bilim. kari milleti öyle de böyle de bela...
Kızları analiz etmemekten dolayı bilemediğim durumsal.