bugün

Kendisinden ziyade muhabbeti var olan duygu. Genelde niye yok? Yapsana bir tane. Bul artık geyikleri döner. Ama asla gerçekte yaşanmaz.
Şair, aşıkı sadık menem mecnunun ancak adı var demiş; hey gidi hey, ne (bkz: aşk)lar var yahu!
Yaşla alakalı oldugunu dusunuyorum. Gencligin baharinda nedeni onemsiz birini seciyorsunuz ve asik oluyorsunuz. Her asik oldugunuz kiside kendinizin de farkli yonlerini goruyorsunuz/kesfediyorsunuz. Yas ilerledikce o heyecan hali gidiyor. Onceden sorunlu erkek/kadin gorunce kapilan insanlar yasi 30lari gecince sorunlu insan gordugunde topukluyor hakli olarak. Ask da her duygu gibi degisiyor.
Her ne kadar anlatılsa da yaşanmadan bilinmeyecek soyut bir kavram, soyut kavramlar somutlaştırılarak anlatılmaz, ancak yaşadığınız zaman içinizde somutlaştırıp anlayabilirsiniz, ne yazarsanız yazın boş, herkesin bakış açısı farklıdır, sen güzel bir kızı aşk olarak görürsün, bir başkası da o kızın merhametini.
bir sebepten gel gir dünyama.
Olunasıdır.
(bkz: eşk) göz yaşı; eşk, eşka, aşk...
https://www.youtube.com/watch?v=qZA4sZ_BN6g
(bkz: eşk) “görünüşte nazik olan aşk, nasıl da zalim oluyor denenince”.
AMına koyayım olduk heralde.
delirmişliğin kutsallığına varmak.
Aşk WC kapılarının arkasına yazılan yazilardir. Günümüz aşkları malesef böyle. Bireylerin karşılıklı duygusal ve cinsel dürtülerini tatmin aracına AŞK diyorlar..
aşk azze ve celle diye bir not görmüştüm bir yerde. çok etkilenmiştim. yazanı tanımayı da çok isterdim lakin olmadı. benim için de aşkın tarifi tam olarak o.
orospuların yalanı.
Yaşamadan ölmek istemediğim zayıflık...
Henüz karşılıklısını bulamadığım, geçen seneye kadar platoniğiyle oyalandığım son zamanlarda da hiç uğraşamam dediğim dünyanın en güzel duygusu ve en yorucu şeyi.
Sevgilim bugün bana "Birini bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. Yabancı birine bu kadar değer vereceğim aklıma hiç gelmezdi." dedi

Bu da benim uzun zamandır düşündüğüm bir şeydi. Aynı kanıdaydık. Aşkın tanımı bu olmalı. Hiç aklınıza gelmeyen bir sevgiyle dolanmışsanız birbirinize bu aşk olmalı.
Bir hastalık olmalı. Tedavisi kavuşmak. Kavusamazsan zamanla bağışıklık kazanırsın bu hastalığa. Tamamen geçer mi? Belki yeni bir hastalıkla.
Merak ile başlayıp zamanla bir alışkanlığa dönüşen geçici duygu durumu.
görsel
''bütün mümkünlerin kıyısındayım...''
ilk başlarda sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi gelen geçici histir. Geçti de ordan biliyorum.
Sonu hüsran biten orospu çocuğu bir şeydir.
Niye bu kadar acıtıcı bir şey bilmiyorum.
değişken bir şey. insanın başına bir kez gelmeyeceğini düşünüyorum. her insana hissedilen aşk oranı değişir bazısına sırılsıklam olursunuz ama kişiliği boktandır ya da anlaşamazsın bazısına daha az aşık olursun ama kişiliği on numaradır birbirinizi tamamlarsınız . ikincisi idealdir böyle durumlarda .hem deli gibi aşıksan hem de kişilik süperse anlaşıyosanız o kaymaklı ekmek kadayıfı zaten bu ihtimal biraz daha zor çıkıyor insanın karşısına.
Son durakta inmeyi bekleyen yolcu sabrıyla bekliyorum, gözlüyorum seni. işte aşk dedikleri.