bugün

acımasız,
kalbi sürekli delicesine çarptıran..

korkutucu,
kendi hayatından çok sevdiğini önemseyen..

bilinmez,
sadece sevdiğini ve değer verdiğini anlatmasına rağmen anlaşılma ihtimali..
biliyorum, bir gün yakalanacam bu hastalığa. Biliyorum, içimizde çürüyen yanımızı iğleştirecek tek ilaç bu. Biliyorum ama aşkın vicdani retçisi olmaya alışmışım ben.
benim dusledigim sey asksa sayet, ask gercek manada karsilik bulan sevgidir.
görsel
insanı ve hayatı değiştirir.
daha önce de yazmıştım ama et-tekrarü ahsen velev kane yüz seksen...

ışk kelimesinin arapça'da bir anla mı da sarmaşık demektir. sarmaşık dolandığı ağacı sarıp sarmalar ve kurutur tıpkı aşık olan bir insan gibi. yoksa siz eski roman hikayelerde kavuşamayan aşıkların hasta olup yatağa düşmesini, ölmesini mübalağa mı sanırsınız...

uykun kaçıyor mu, yemeden içmeden kesiliyor musun, gece en son onu düşünüp sabah aklına ilk gelen o değil mi... ya bu nasıl aşktır... yoksa bir hitap şeklini aldı işportaya mı düştü günümüzde...
insanı daha kırılgan yapan hormonal durumdur.
platon tarafından ciddi bir akıl hastalığı olarak nitelendirilmiş duygu.
Bu lanetli duygumu? Kahrolası pislik.
sevişin, üreyin, etrafa yayılın diye karnınızda kelebekler uçuran, ayaklarınızı götünüze vurdurtan, gözünüzü kör eden hormonlar patlamasıdır. evrimin attığı en büyük kazıktır. ha bir de bunun aşk acısı safası vardır henüz evrimin üstesinden gelemediği.

bir kaç yüz bin yıl sonra acısını da yenecektir evrim ama o kadar gelişmedik. şimdi tuvalete gidip ağlayabilir ve nedenlerini araştırabilirsiniz.

ayrıca yarım kalan ilişkilerinizin sizi neden derinden yaraladığını anlamak için;

https://sosyalpopi.com/zeigarnik-etkisi/
Edebi tanımlarından ziyade bana hissettirdiklerini yazayım. Bir kere eğer gerçekten aşık iseniz, aklınızda sadece o olur, kimse ile konuşmak sizi tatmin etmez. Garip duygudur aşk. Yemek yerken su içerken başınızı yastığa koyduğunuzda sadece tek bir isim bir imge belirir aklınızda, içiniz içinize sığmaz olur, odalara evlere koca şehirler dar gelir yüreğinize, o hissi atamazsınız. Kalbiniz sanki ona bağlanmış, nefesi sanki o size veriyor gibi hissettirir. Ama bu şekilde aşık olmak da başa gelir mi bilinmez. Aşk ne garip şeysin sen ey aşk! Aşk olsun sana ey aşk , aşk olsun!
ilk başta bizi bu tuzağa düşüren kişinin aklındaki imajımıza aşık oluyoruz sonrada aklındaki imajımızı düzeltme umuduna.
Savaşılmayıp sevişilen ilişkilerde tadından yenmeyen duygu.
Zaman kaybı. Pişmanlık.
Aşk, daha ilişki başlamadan önce fark edilen cinsel başarısızlık ve mutsuzluk gerçeğine karşı bir önlem olarak ortaya çıkar der jacques lacan.

Ne de haklı amq herifi.
tatava yapmayın hacılar ya. aşk meşk yok öyle şeyler.
Edebi tanımlarından ziyade bana hissettirdiklerini yazayım. Bir kere eğer gerçekten aşık iseniz, aklınızda sadece o olur, kimse ile konuşmak sizi tatmin etmez. Garip duygudur aşk. Yemek yerken su içerken başınızı yastığa koyduğunuzda sadece tek bir isim bir imge belirir aklınızda, içiniz içinize sığmaz olur, odalara evlere koca şehirler dar gelir yüreğinize, o hissi atamazsınız. Kalbiniz sanki ona bağlanmış, nefesi sanki o size veriyor gibi hissettirir. Ama bu şekilde aşık olmak da başa gelir mi bilinmez. Aşk ne garip şeysin sen ey aşk! Aşk olsun sana ey aşk , aşk olsun!

acıdır, özlemdir, beklemektir aşk güzel değil, siz siz olun sizi seven biriyle şansınızı deneyin. aşk yıpratıcıdır oldukça.
insanlar olarak neden aşk oluyoruz ama bi boka sahip olamıyoruz.
boş yere ağla sızla aşk yaşayamadan fani dünyadan göçüyoruz.
bir nevi zeka geriliği alameti.

fanatiklik gibi. bence fanatik olmaya yatkın insanlar aşık olmaya da yatkınlar. sonuç olarak zekadan yoksunluk. iradesizlik. vizyonsuzluk.

Ayrıca bu kadar çok insanın inanıyor olması aşk diye bir şeyin var olduğunun kanıtı olamaz. biz de aşık olduk, şimdi dönüp baktığımda yaşadığım şeyin karşımdakiyle değil tamamen benimle ilgili olduğunu görüyorum ki bu da psikopati işte.
Bilimsel bakıldığında patolojik bir olaydır.
bastırılmış cinsel arzularin çarpıtılarak dışavurumudur . bu yüzden ne olduğu asla sadece söyleme bakılarak bilinemez. aslında toplumun yaptığı baskıyı toplumun onay vereceği ya da hoş göreceği şekilde gidermek için uydurulmuş duygusallık maskesi altında gizlenmiş bir tür yanılsamadır.
aşk yoktur libido vardır.
bilmediğim bir şey.
aşk beyinde oluşan kimsayal tepkimeler.
Aşk birbirinden ne istediğini bilmeyen iki insanın, o bilmediği ve fakat arzuladığı şeyi ötekinde bilinçli ya da bilinçsiz kışkırtma, arzusunun nesnesi olma halidir.

Ve yine Lacan'a göre; "narsistiktir, feminendir ve asla karşılıksız değildir."
(bkz: tümkötülüklerinanası)