bugün

Nerde ne zaman bu hava çalinsa
Hos geldi geçmisteki güzel günler
Nereye gidersen git günlük tasa
Birak biraz da sad olsun gönüller

Besiktas'ta gün görmüs bir bahçede
Nisan aksamlarinin en tatlisi
Sevdicegim on dördünü sürmede
Bende gönüllerin en kanatlisi

Ben delikanliyim o kiz ve dilber
Bahar kokan o yanip tutusan ben
Sakadan derken dalmisiz beraber
Ask bahçesine çikilmaz içinden

Ölüyorum senin için güzelim
Nasil gülüp sokuluyor sahi mi
Saçlarini oksayan hangi elim
Kollarimda o yarin kendisi mi

Çöl olsa asar dag olsa yikarim
Bizi ayiran kalin duvarlari
Bu aci gerçege sonradan vardim
Gök çoktan yesildir,dal çoktan sari

Bir define var gitsem bulur muyum
Öpüstügümüz agaçlar altinda
Sevmek devam eden en güzel huyum
Insan bir kere sever hayatinda

Ben degilim söz açan gelecekten
Var mi yok mu alemde bir o aksam
Hiçbir sey istemiyorum felekten
Bir daha seninle beraber olsam *
film eleştirmenlerin hemen hemen her 10 romantik filmden 7'sine yaptıkları yorum.
göksel baktagir'in yeni albümünün adıdır.

(bkz: hayal gibi 3)
bir istanbul masalı dizi müziklerinden biridir. kıraç seslendirmiştir. dizi bittiği zaman çalan kısa, güzel ve dizi ile oldukça ilgili bir şarkıdır. "bir yanı demirden kor bir yanı aklı selim" bölümünde; demir ve selim, arhan ailesinin iki çocuğu ve baş rol karakterlerdir.

Öğrenir mi Er ya da geç gülmesini yüreğim
Sağa sola savrulur yaralanırım
Zor bu hayat dediğin
Bir yanı demirden kor
Bir yanı akl-ı selim
Böyle midir böyle mi aşk
Kaç yüzü var bileyim
istanbul seversem seversem
Hiç korkmadan hiç utanmadan
Gör açarım pembeli baharlar misali
Bir hayatsa aşkın bedeli öderim
Öyle yazar aşk masalı
hayatın belirli zamanlarda, aralıklarla yaşanan masaldır.
sonuçta masal olduğu için inanılmaması gereken en büyük yalan. zaten en güzel aşklar da hiç yaşanmamış olanlardır değil mi?
cahit sıtkı tarancı nın nisan ayına yakışan en güzel şiiri.
Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış:
Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil.

Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş.Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş.Zenginlik, "Hayır, alamam.Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş.Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardım istemiş. "Kibir, lütfen bana yardım et!", Kibir "Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim." Üzüntü "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var." Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..."Bu Aşk'tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk'a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi'ye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, Zaman'dı" diye cevap vermiş. "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk. Bilgi gülümsemiş:
"Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir."

alıntı.
Zaten aşk artık sadece masallarda kaldı.
göksel baktagir albümü. müzüğü ondan sözleri içinizden.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar