bugün

sizin aşk acısı dediğiniz şey egosal bir ezikliktir. onarın gitsin...

sanki dünya bitti ve onun gibisini bulamayacaksın gibi dimi?
sanki bir daha ona hissettiklerini kimseye hissedemeyecek gibisin dimi?

bırak acısın , daha çokta acıyacak belki...
Tabii sen istesende istemesende bu acı bitecektir. Yalnız ne kadar sosyal aktiviten olursa o kadar acın diner.
sadece şunu bilin: umrunda değilsiniz.
Aşık olmayın.

Çok klişe bir tavsiye oldu ama olmayın bence. Durduk yere başa iş açmaya gerek yok.
Farz edin ki onu tanımıyorsunuz. Aklınıza gelmeye devam edersede size karşı kötü davranışlarını ve sevginizi önemsemiyisini suan baska kızlar/erkeklerle konuştuğunu düşünün.
Çekmeyin arkadaşım çekmeyin siz çekerken o fosur fosur uyuyor yapmayın.
bir beyniniz var, onu kullanın.
açık olduğum tavsiyelerdir. ayrıca yoldaşlarım önerim aşk hakkında edebiyat,felsefe üzerinde durulmamalıdır. bunlar hatırlatır , sorgulatır , üzer. ayrıca itiraf başlığına girerseniz acıyı tazelersiniz. ve en önemlisi yanlızlığa alışmak ve yanlız olmanın tadı yeni başlıyor unutuyorsanız eğer. silin o umudu, olmaz o iş. see ya.
genellikle işe yaramayan tavsiyelerdir.

9 saniyede bir seks düşündüğü iddia edilen canlılar için aşık olabilmek bile iyi bir gelişme bence. keşke herkes aşk acısı çekse de insanlar birbirleriyle uğraşmayı biraz bıraksa, kendi yanlışlarını görüp düzeltse.
Biraz tavsiyeleri okudum

Sosyallesin: tamam cikiyorum ama gece eve yatmaya gelince ayni terane

Spor yapin: tamam 3 gun yapiyoruz gunde 1.5 hadi 2 saat suruyo kalan 22 saat?

Yeni sevgili bulun: yok amk yok insanin gozune kimse hos gelmiyo ya da yok iste ortada oyle bi aday

Muzik dinleyin: 7/24 muzik dinleyen biriyim her sarkida onu buluyorum

Yok iste amina koyayim her gun yine bakiyoruz stalk yapiyoruz 3 aylik mesajlari silmedim ama okumuyorum daha atlatamadim. Onunlayken giydigim kiyafetlerden nefret ediyorum ya da dinledigimiz muzikler yedigimiz ictigimiz seylerden. Valizimi bile tam toplayamadim. Bosaltip dolaba yerlestiremedim daha. Atlatamiyorum bi turlu cok uzuldum. Her gun yazar mi yazsa ne yazAr nerden yazar diye dusunurken aslinda yazmiycagini adim gibi biliyorum.

Kisacasi zaman disinda ilaci yok. Bu gecen surede daha az yipranma icin tavsiye verilir ancak. Bi sekilde yipraniyosunuz. Cikin gezin bilmemne gece o yastiga basini koydugun an sesi kulaklarinda cinliyo. Elin telefona gidiyo bos bos bakip sosyal medyalarina giriyosun twitterinda favorilerindeki kizlara bakiyosun defalarca. Sonra telefonu birakip uyuyosun..

Iste boyle.
acıyı yaşayın nasıl olsa zamanla dinecektir.
albert caraco'nun "acının çaresi aşkınlıktır" sözünü iyice özümseyin. 1 ay - 1 yıl içinde ruhen eskisinden daha güçlü, hatta canavar gibi olursunuz. ben denedim, çalışıyor.
Çekmeyin. Dkskdk şaka şaka. Aşk acısı olmadan yaşanır mı? Aşk zor olandır. Acısına katlanamadığınız bir şeyi yaşayamazsınız. Acılarınızı da sevin. Yaşayın en derinine kadar ki bitsin. Sonra aşkın acısı gitsin güzel anıları kalsın. Acı çekmek özgürlüktür. Özgür kalın.
bu tavsiyelerde bulunan yazarlar gerçekten sizde işe yaradı mı? yaradıysa kesin sorun bizde.
uyuyun. 4'e çeyrek var.
Unutmaya çalışın moruk sil wpdan engelle heryerden falan.
Hissedebiliyorken yaşayın. Acısı da sevdaya dahil
zamanla aşk geçmez de acısı geçer,bir başkasında yanana kadar.
Şu günlerde çektiklerinizi aklınıza kazıyın. Daha aşık olmayın. Ben oldum ve berbat bir şey. Daha da olmayı düşünmüyorum. Sakın siz de aşık olmayın dostlar.
aşk acısı çeken varsa tavsiyeye gerek yoktur, herkesin en az bir kere yaşaması gerekir. sadece acının hafifleyeceğini söyleyebilirim ama geçmez her daim hissedersin.

aşk acısı yaşayıp yıllar sonra geçti diyorsan seninki suni aşktır. o da bişeydir ama gerçek aşk değildir.

(bkz: acıtıyorsa geçmiş geçmemiş demektir)
Birisini unutmanın en iyi yolu onu edebi eser haline getirmektir diye bir replik duymuştum şimdi hatırlayamadığım güzel bir filmden. Denenebilir.
kelin ilacı olsa... her en gidecekmiş gibi yapmalısın, bi nevi hazırlık belki daha az canın yanar. tabii bunu da yapabilirsen...
kullandığınız ilaç varsa bırakın. hormonları bozuyor.
kendinize meşgale bulun sonra bana teşekkur edersiniz ne kadar salakmisim diye.
hayatta sana değer veren emek veren ve senin için üzülen insanları düşün. Sonra sen üzgün olduğun için onların üzüldüğünü düşün. Onları üzmek bencilce geliyor ise doğru yoldasın.