bugün

ailesinin, ağlamasına dayanamadığı anlayan ve bu durumu çıkarları doğrultusunda fütursuzca kullanan çocuktur.
ana babanın eğitim kalitesini gösteren velettir.

trakya da bu tip veletlere sümdük denir. ileride her türlü piçliği beklemek lazım bu veletlerden. ana babalarına ise sağlam bir destur çekiyorum.

adam olun lan.
(bkz: eric cartman)
ileri ki yaşlarında bulunduğu ortamlara meteor gibi düşüp insanları sağa sola kaçıracak, şımarık ve arsız bir tip olarak yaşantısına devam edecektir. eğer dişiyse hayatında istediği her şeyi kolayca elde edecektir yorulmadan, çabalamadan.

şanslı piç.
insanın tam elinin tersinde duran çocuktur.
sezercik'in bi filminde görülen ibnetordur. "bubaaaaaağğğğğ" * diye pis bi bağrışı vardır.

(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)
fazla şımartılmış , her istediği yapılmış çocuk.
cocuktan cok anne baba'nin gerizekali oldugunu gösteren durumdur.

+ o kizi bana al baba!
- alacagim oglum, senden degerli mi? istedigin kiz olsun.

-------

+ öldürdün oglumu! öldürdün.
- o'nu ben degil, sen öldürdün.

(bkz: aile şerefi)
kesinlikle şımarık çocuktur. (bkz: evlerden ırak)
ilerde güçsüz bi kişiliğe sahip olucak şahıs..
büyüyünce ağlayarak hiç bi istediğinin gerçekleşmediğini gördüğünde koca bi hayal kırıklığı yaşayacak olan şahıs..
bir zamanlar bendim o.

baba kaya gibidir. sert, taviz vermez. terbiyeye saygıya önem verir. lakin şartlar uygun olduğunda çocuk zekası fırsatı değerlendirmiştir.

yer sokak ortası. yani tanıyanın bilenin çok olduğu yer. baba burada "ne terbiyesiz çocuk yetiştirmiş adam" yaftası yemek istemez.

fırsat tarafımdan hemen değerlendirilir. tamda bakkal önünden geçilmektedir. kartondan yapılmış, cevrildiğinde değişik bir cıngırağı olan bir kanarya oyuncağı vardır. normal şartlarda baba almaz büyük ihtimalle. hemen tutturulur "ondan istiyom" kabul edilmez istek. başlanır ağlanmaya ve istek yerine getirttirilir. dahası var. "yoruldum ben" denilip kucakta eve doğru yolculuğa devam edlir. *
yaş 3-4 falan nasıl hatırladın diye soran olursa. bugünkü kadar net derim.
ömür törpüsüdür, yavşaktır afedersin.
Çok verirsen arsız ,vermezsen hırsız olur ,ağzına iki tane patlatıp ortayı bulmak lazımdır .Yoksa çok çeker anada babada.Ortaya doyumsuz garip bişey çıkar.
(bkz: bayılarak Behlül ü kapan Nihal)
Alinenin en küçük çocuğu 16-17 yaşlarında iken doğan son çocukta görülmesi muhtemel bir davranıştır..

Bide benim öyle kardeşim var bi ufağım 16 yaşında iken doğdu son numara. Anne babaya her dediğini yaptırabilen fakat abilerine makul isteklerde bulunan , söylneni yapan bir velet kardeşim.

ilkokul ikiye giden kardeşimin yaptıklarına gelince.

*Babamın müdür olduğu okulda kantine gidip bir ay boyunca yazdırıp, babam sonra verecek demesi küçük hadiselerinden.
*Henüz okula gitmediği dönemlerde okuma yazma bilmezken, kağıda yazdığımız çocuk oyunları içeren internet sitelerine kağıda bakarak girip tek başına sörf yapması. Bu esnada google dan bişey aramasını isteyen komşu kadını öff be teyze sende hiç bişey bilmiyosun diye terslemesi.
* Kızdığım zaman babam gelince görüşecez diyip , babam gelene kadar çok uslu durup , babamın sesini merdivenlerden duyar duymaz şikayet ede ede koşması. Babam gönlü olsun diye hikayeden kızmazsa babamıda anneme şikayet etmesi :D
* Annemle gitti bi düğünde gelinden etkilenip eve döndüğünde hemen üst kiracıya çıkıp gelecek ay burdan çıkın ben evlenecem demesi.
* Abi okulda iki çocuk var bunları bir birine kızdırıp kavga ettiriyorum diyerek gulerek anlatması. Lan manyakmısın dediğimde onlar benden büyük ama ben dövemiyorum demesi ..
dayağa ihtiyacı olan çocuktur. yoksa kendisini kötü bir gelecek bekleyecektir.
Gerçekten tahammülde zorlandığım çocuk tipi. Yüksek olasılıkla da ebeveynlerinin hatası.

Normalde çocuklara bayılan ben bu tip çocukları gördüğümde ciddi ciddi zarar vermeyi düşünüyorum.

iki dakika zırlamadan anlat derdini amk un evladı.

Böyle bir iticilik böyle bir zavallılık yok gerçekten. Bu çocukları da silik bir hayat bekliyor daha şimdiden.
anne babaların suçu. şımarık yetiştirilmiş bir evlat. terbiye edilmemiş evlatların çocuk versiyonu. evlat terbiyesi zifafta başlar.(besmelesiz nesiller)

hadisi şerifte beyan edildiği üzere peygamber efendimiz (s.a.s.);

Bu konu meşhur Cibril hadisinde söz konusu edilmiş ve "kıyametin alametlerinden biri de köle kadınların efendilerini doğurmaları olduğu" vurgulanmıştır. (Buharî, Tefsiru Sureti 31,2).

Bu hadîsi şerîfin "cariyenin efendisini doğurması" cümlesi günümüzde çok görülen olaylardandır. Çocukların anne ve babalarına koca herif ve koca karı gibi ifadeleri; ahlakî yapıdaki bu çöküşün görüntüleridir.

Ayrıca anne dünyaya gelmesine neden olduğu çocuğundan gerekli hizmet, hürmet ve saygıyı beklerken, aksine anne çocuğuna hizmet etmektedir. Böylece anne hizmetkar, çocuğu ise efendi konumuna girmiş olmaktadır.

Ana-babaya itaat azalacak, kadının doğurduğu çocuk, kendisine köle muamelesi yapacak; bir evlâd, kendi annesine karşı efendilik taslıyacak, onu hor ve hakîr tutacaktır.

Bu açıdan Hadis kıyamete yakın böyle bir tehlikenin ortaya çıkacağını, büyüklere özellikle anne babaya hürmet ve saygının azalacağını haber vermektedir. Ailelere önemli bir hatırlatmada bulunarak çocukların dini ve ahlaki terbiyesine çok dikkat edilmesi gerektiğini önemle vurgulanmaktadır.

http://m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=183782
http://www.risaleforum.co...-bir-hadis-bir-yorum.html
tuhaf cocuktur. benim yegenle markete gittik , ne istersen al deyip cikolata reyonuna goturdum hicbir sey istemedi, rafta yamuk duran cikolatalari duzeltti. oyuncakciya gittik oyuncaklara bakti hicbirini istemedi . bu cocuk kac yasinda diye soran tezgahtara donup uc yasindayim ben uc dedi. fazla zeki cocuklar da biraz tuhaf oluyor.
Bendim lan o. Aldırmadığım bok yoktu öyle.
ileride sorun yaşayacak, daha az mutlu olacak çocuktur. Ağladığı zaman bekleyin, ağlamaya devam edecek misin diye sorup tepkisiz kaldığınızda susacaktır.
Cocuk acisindan dusundugumuzde zeka kupu oldugu sonucuna varabiliriz cunku ailesinin dayanamayip her boku yaptiklarini cozmustur.

Aile acisindan dusunursek tamam kiyamiyor olabilirsin ama malmisin be kardesim. O cocuk bu sekilde alisirsa ne olacak. Her yerde zirlasa olmadik yerlerde kendini yerden yere atsa, laf soz dinlemeyecek hale gelir ilerde.

Kendi yorumum da sudur ki: Acayip uyuz olurum bu cocuklara, boyle cocuklar gorunce ayni sekilde karsisina gecip agliyormus gibi bagirip cagirmak, kendimi yerlere atmak istiyorum. Sonrada bir tokat(insanca) atip olaya son vermek.
insanların bu çocuk tiplerini kınayıp da başlarına geldiğini görünce gülüyorum cidden. bazı çocuklara ne yapsan engel olamıyosun. benim kücük kız kardeşim de bu şekilde ve onu alıştıran babamdı. ben o zamanlar aklım yettiğince ne kadar engel olmaya calıssam da şuan 12 yaşına geldi ve kücükken böyle alıştırıldığı için ablalarını dahi takmayıp size ne istediğimi yaparım havasında. umarım benim cocuğum böyle olmaz.
uyuz olduğum çocuk modeli. çocuk mocuk demeyecen çakacan ağzına . kız çocuğuysa farklı alırım hemen.