bugün

ağzının ortasına bir tane vurun daha çok ağlasın.
şaka bir yana, sarılın, gözlerinin yaşını silin, ellerini tutun, gözlerini öpün. çocuk avutur gibi her şey geçecek ben varım diyin. omuz olun, kol kanat gerin.
Onu güldürmektir. örn/ Ağlayınca anneannene benziyorsun.
Ağlarken çok sexy görünüyorsun.
Tamam yahu ağlama bulaşıkları ben yıkarım.
Ağlamaya devam edersen annem hakkında bütün söylediklerini bilmesini sağlarım. Hatta hemen arıyorum.
Ağlamayı bırakırsan sana golden alırım. Hemde yavru.
karnına tekme atın.
nefesi kesilecek ve ağlayamayacaktır.
Öyle sürekli ağlayan bir insan olmadığım için sevgilim bunlardan biri ile ilk kez telefonda konuşurken karşılaştı. ağlayarak konuşmaya başladım ve kendisi ses tonu titreyerek ağlamamamı söyledi, sesinin titremesi sonrası daha çok ağlayarak olayı iyice içinden çıkılmaz bir hale soktuk. ağlayarak ağlamadığımı söyledim o da ağlar gibi garip bir ses tonuyla ağladığımı söyledi, yine çok zeki olduğumuz anlardan birindeydik. susturmak için her zaman güldüğüm salak şeylerini yaptı, gülmedim ağladım derken yarın oraya geleyim alışverişe gideriz dedi ve ağlamayı kesip neler alabileceğimizi konuşmaya başladım. o da benden utandı bence, alışverişe de çıkmadık, boşuna sustum. alışverişe gideriz demek bunlardan biri olabilir. erkek sevgili ise ağlayan sus lan demek etkili olabilir.
eline vermek. gül, menekşe falan filan işte.
osurmak.
ilgilenmemek. yok saymak. baktı tınlanmıyo, susar.

yıllar sonra gelen edit: kendimden biliyorum öyle olduğunu, onu eklemeyi unutmuşum. mecbur susuyorsun bir yerden sonra.
hiç anlamam ya böyle şeylerden.

ama tahminlerime göre öpmek lazım.

ilk eşim hep 'ağlarsam beni öperek sustur derdi.'

sonra ayrıldık hiç ağlamadı.

asıl sorun bendeydi zaten.

neyse anlatırım bir ara. *
(bkz: birak aglasin)
öpmektir.
(bkz: öpüşmek).
burna eter koklatma iyi bi çözüm. lakin dikkatli olmazsanız kötü düşüşler gerçekleşebilir.
(bkz: morhipo)
(bkz: boyner)
(bkz: markafoni)
(bkz: trendyol)
usulca sarılmak ve boynundan ince bir öpücük ile kokusuna ulaşmaktır efendim.
(bkz: sus ve yalamaya devam et)
(bkz: susam) diyiniz gerisini o dusunsun.
"ağlamak çözümse gel oturup beraber ağlayalım" tarzı teselli cümleleri.
ağlamasının nedeni sizseniz, yaptığınız hataları kabul etmek. egonuzu ve kibrinizi bir kenara bıraktığınızda hatalı olmadığınız sonucuna varıyorsanız yüklenin gitsin.

duygusal veya başkaları ile alakalı bir nedense, omzunuza alıp telkinleyiniz.