bugün

ağlaması bitince tehlikeli olucak kadındır.
ağlatan erkek.
En sonunda bi kadini sev, baglan.
Bitti de ve defet onu eger aglarsa .
belki de icine attigi bir derdi olan kadindir.

hastanenin cafesinde oturuyorum. bir yandan kahvemi icip, bir yandan da kitabimi okuyup gulumsuyorum.

ayak seslerini duyup basimi kaldiriyorum ve bir kadinla goz goze geliyorum. karsimdaki masaya oturuyor.

gozleri dolmus, yalniz ve elinde tahminimce test sonucu olan bir zarf tutuyor.

oturunca aglamaya basliyor. ama oyle hickirarak degil, agladigini belli etmemek istercesine suzuluyor yaslar gozunden.

sonra bir sigara yakiyor ve yasli gozleri uzaklara daliyor...
Boşalırken ağlayanı var bir de bunun. işte onu ağlatmak için elimden geleni ardıma koymuyorum.
hemen uzaklaşılması gereken kadındır. ne ağlaması amk ya..
dokunulması gereken kadındır.
iyi ve güzel kadındır (bkz: ikiye on kala)
Günahtır. inşallah her zaman yüzünü güldürmek isteyeceğim insandır.
Tehlikelidir.
musluğu açınca su akması gibidir. şaşırdık mı tabiki de hayır.
Ağlayan kadındır. (bkz: kadınlar hep ağlar) (bkz: ota boka aglamak).
Çiçekler ağlar mı lan?
tehlikeli falan değildir. güçsüz, aciz, ne yapacağını bilemeyen kadındır.
Üzgündür.. gönlünün alınmasını bekler..
Başlık, ağlamayan kadın olacaktı ki, farklı düşünelim.
ağlamak için bahane aradıkları bile olur bazen , toplumun onlara dayattığı zayıf muhtaç kimliğinin bir dışa vurumudur.
Kalbi kırık kadın dır.
(bkz: edith piaf).
Kırılmıştır fazlasıyla.
ağlayan dişi canlıdır. aynı zamanda picassonun ünlü, kübizmin en önemli tablolarındandır.
üzüntü veren bir durumla karşılaşıp bu duruma tepkisini ağlama olarak gösteren kadındır.
dün işten çıkıp eve giderken kalabalık bir çocuk parkında sarışın bir kadın dikkatimi çekti. yanında yaşça büyük başka bir kadınla beraber bir banka oturmuş ona bir şeyler söyleyerek ağlıyordu. 25 yaşlarındaydı bu ağlayan kadın. belli ki derdini anlatıyordu yanındaki teyzeye. anlatırken de içini çeke çeke ağlıyordu.

girdim ben de çocuk parkına, oturdum onu görebileceğim uzak bir banka ve yaktım közü ciğerimi yakan bir sigara.

tanrım, sarışın sevmesem de bu çok güzel bir kadındı ama.

ağlamaktan kızarmış gözleri 20 metre öteden belli oluyordu. küçük bir kız çocuğunun masumluğu vardı üzerinde.
babasından bir şey istedikleri zaman eteğinin yanından tutup sağa sola sallanan ve babişkom bana ne aldı diye şirinlik yapan o küçük kız çocuklarının masumluğu...

ağlıyordu ağlayan kadın. avucunun içiyle gözlerini silerek ağlıyordu.

belli ki canı feci yanıyordu. bazen susuyor, sonra içini çekerek ağlıyordu. dalıyordu uzaklara.

ama ağlıyordu işte kadın. belki bir ayrılık, belki bir ihanet gibi duruyordu. birinin ölümü değildi bu göz yaşları, ölüm yok gibiydi.

cıvıl cıvıl neşeli bir çocuk parkında, o masmavi bulutlar, sanki kapkara olmuş da onu boğuyor gibi ağlıyordu.

sonra 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu geldi yanına. elini tuttu ağlayan kadının, kafasını hafifçe sağa doğru eğip gülümsedi kadına. belli ki kızıydı onun. güldü ağlayan kadın. annelik iç güdüsüyle karşılık verdi kızına. iki eliyle yüzünü sevip öptü sonra. tekrar güldü kızına. hadi git dedi oyna...

küçük kız koşarak gitti kaydıraklara ve ağlayan kadın başladı yine toprağa göz yaşı bırakmaya.

anladım...

ayrılık göz yaşlarıydı o topraktaki masum sıvı.

terk edilişinin isyanıydı. kendisi için değil kızı için ağlıyordu. elini kaldırıp kızını gösteriyordu teyzeye. onu göstererek ağlıyordu. anlatıyordu derdini, anlatırken o masumluğunda sanki bir nefret de var gibiydi. ağlıyordu.

küçük kız kaydıraktan bakınca sustu. kızına bakıp güldü yine.

sonra kalktı vedalaştı teyzeyle. aldı kızını gitti evine.

belki de yanıldım.

belki de o sorumsuz adam bekliyordu evde.

belki de asıl kara bulutlar o dört duvarın içinde.

kim bilir..

görsel

mutluluklar sana ağlayan kadın. bir ömür kızının elini bırakma sakın !!
Icimi parcalayan kadindir..

Her ne olursa olsun haksiz dahi olsa bir kadin aglamamali...

O gozlerden yas akmamali arkadas.
Kim olursa olsun boyle yanina gidip siki siki sarilip gozlerini silesim geliyor.

Kiymayin kadinlara, aglatmayin.
Eger cok agladiysa sonradan dunyanin en duygusuz insanina donusur. istese de aglayamaz.