bugün

(öncelikle elit isim nedir ben de bilmiyorum lakin en yakıştırabildiğim şey bu oldu.)

kirada oturup asgari maaşla geçinen adamın aylarca para biriktirerek galaxy s5 alması gibi bir şeydir herhalde.

açlıktan nefesi kokan ailelerin, antik kuntik magazin programlarında ünlülerin çocuklarına verdiği sikimsonik isimleri görerek yaptıkları eylemdir.

ulan tamam maddi durumunuzla dalga geçecek küstahlıkta olmak istemem, amenna yani ona da şükür tabii. lakin insan bi haddini bilmeli efendim. elin asgari maaşla geçinen ailesi gidiyor çocuğuna "bilge su" ismini, ne bileyim "semiramis" veya "destina" koyuyor. bu ne çeşit bi kafadır amk?
adı gibi olsun isteğinin isme dökülmüş halidir.
Diyorum hepimizin bir gizli adı olsa gerek
belki çocuk ve ihtiyar,belki kadın ve erkek
hepimiz,herbirimiz gizli bir isimle adaşız
yoksa şimdiye kadar hesapların tutması lâzımdı
hayatımıza kendi adımızla başlardık
bilmediğimiz bu isim,hesaptaki bu açık
belki dilimi çözer,aşkımı başlatırım
aşk yazılmamış olsa bile adımın üzerine
adımı aşkın üstüne kendim yazarım.
çocuğun ilerde büyük bir şok geçirmesine neden olur. bu çocuk büyür bu kadar fakirdiniz neden bana böyle bir isim koydunuz diye sert çıkar. hemen mahkemeye başvurup ismini, garip, yoksul, ya da hüzün gibi isimlere çevirmek ister.

not: kafanızı sikeyim.
elite isim ya da alt sınıf isim diye bir şey yoktur. herkes çocuğuna istediği ismi koyma hakkı vardır. bu gibi şeyler, kendini beğenmişlerin uydurmasıdır.
bi insan fakir diye bu onu geri kafalı mı yapar yani. Belki adam fakir ama çocugunu çok seviyor hiç birşeyden geri kalsın istemiyor, gece konduda yaşıyor ama oglum eksik kalmasın diye galaksi de alır berktug merktug diye isim de koyar. Bırakın artık her fırsatta insanları ezmeye çalışmayı.
(bkz: ernesto cheguevara turğut)
Insan ismiyle yaşarmış sözüne inanıp ruhunun fakir olmasını engelleme amaçlı yapılabilir.
(bkz: bu neyin kafası)
(bkz: doruk drogba aktaş)
Kardeşimin yedi yaşındaki tespiti.
Ama o zengin ve fakir isimleri diye ayırmıştı, kendi ismine orta diyordu.
Demek ki neymiş, zeka gelişimi yedi yaşında durmuş birinin.
fakirsen koyacaksın şöyle fakir gibi sıdıka, fatma, mahmut, cemil, ayşe vb fakir isimlerini.. öyle ultra elit isimlere bi kere paran yetmez senin ulean.. herkes haddini bilecek sonuçta..
açlıktan ölürken denilen ailenin ismini bile kendince fakir ismi olarak gördüğü isimlerden koymak zorunda olduğunu sanan bonzai müptelası bir bireye dert olan durum.

isimle ekonomik durum arasında nasıl bir bağ kurma yeteneğin var ki bunu yazdın. zengin olup, kızına zeynep ismini, oğluna da mustafa ismini koyanlar hangi sınıfa giriyor peki senin bu üstün yeteneğine göre.

-merhaba isminizi öğrenebilir miyim?
+melissa.
-hmm demek ki aileniz varlıklı.
+yoo babam asgari ücretle çalışıyor.
-...

hem elit ismin ne demek olduğunu bilmiyorsun, hem de başlık açıyorsun.
Elit isim genelde türkçe kökenli isimlerdir.
Fakir çocuğundaki isimler (dizilerden dolayı ) genelde farsça ve arapça kökenli, uzun isimlerdir.
Bir çoğu yusuf gibi sakinlik telkin eden isimlerdir.