bugün

küresel ısınma haberlerinin yarattığı etkiyle suyu boşa harcamak istememe durumu.
az sıçınca da götünü yıkamayacak olan zihniyete sahip insan eylemidir.
öğrencilerin sık sık karşılaştığı ve karar vermekte zorlandığı durumdur.
bu durumlarda tuvalet kağıdı klozete atılır. yaptığınız şeyin tıkanıklık yaratacağından mütevellit yasak bir davranış icra ettiğiniz için bunu yok etmek bahanesiyle gönül rahatlığıyla sifonu çekebilirsinizdir.
mantıklı harekettir, az ise zaten keskin bi kokuda yapmaz bidaakinde çek geç.
(bkz: mini çakal).
haliyle elleride yıkamayada kıyamaz insan.
tasarruf için bunu yaptığını iddia edecektir anneniz.
alman usulü tuvalet kullanımıdır.çoğu alman bırakın çişin koyulaşmasını,su israfı olmasın diye büyük tuvaletlerini yapmadıkları sürece sifonu çekmiyor.hiç bana göre değil!çişin üstüne çiş yapmam ben,2 damla işesem bile o sifon mutlaka çekilir,deliğe baktığımda berrak ve duru su görmem gerekir,öbür türlü içim rahat etmez.
faturayı ödeyen kişi sensen takman gereken durumdur.
kademeli sifonların icat olunmasıyla ortadan kalkan endişedir.
tuvaletinizi yaptığınız zaman oluşan partiküllerin en az bir metre boyunda havalanarak etrafa sıçradığını düşününce kıymak gerektiğini düşünüyorum. ama çoğunluğun fikrine bakılırsa her zamanki gibi haksızım sanırım...
bol bira içiminden sonra renksiz işendiği içinde çekilmeyebilir.
100 ml işeyip 5 litre su gitmesine kıyamayanların yaptığı şeydir. örnek ben evet ben.
su tasarrufu yapan bilinçli insanın hareketidir.
bir bayan düşünür; 'şimdi pantolonumu indirdim külot da cabası, klozete oturdum, işedim. çok zahmetli yollardan geçtim. şu sifonu da çekeyim bari işim yarım kalmasın'. erkeğin bir fermuar harektiyle işini şipşak halletmesi müthiş derecede kolaylık sağlar kendisine. bundan ötürüdür ki harcanacak suya kıyamadığı için değil, beş saniyesini daha kaybetmemek adına çekmez sifonu.
Akabinde maşrapa ile biraz su atıp öyle bırakılır.

(bkz: Kendimden biliyorum)
Eğer kendi evinizde işemişseniz harbiden kıyamazsınız sifonu çekmeye ama misafirlikte falansanız veya avm
Tuvaletindeyseniz hem ayıp olmasın millete diye hem de nasılsa su parasını ben vermiyom
Rahatlığıyla her işeyişte çekersiniz
Sifonu.
evin kokmasına sebebiyet verir. az olsa bile.

yapmasam olmaz:

(bkz: yazar burada kendini anlatmış)
özellikle gece daha az ses çıkarmak için yapılan olaydır, hazır az işemişken sifonu çekmemektir.
çevreci bünyeye sahip insanoğlunun post modern vicdan azabıdır. *
babamın işi. ben hep kızardım içten içe babama ama şimdi bu kadar entryi görünce... baba :(
gerekli eylem yapıldıktan sonra banyo yapılacaksa, yapılacak $ey çok basittir; güne$ enerjisi suyu açılır. su ısınıncaya kadar soğuk su kovaya doldurulur. ve klozete dökülür.
küçükken kendiliğinden gelişen dürtü. babaannem her seferinde "aa olmaz kızım çek sifonu" derdi. babaanne sana sesleniyorum. sen niye çekmiyodun peki ? *
(bkz: sifonu da az çekersin panpa)