bugün

şahit olduğum en mükemmel seslerden birisidir kendisi. dinlemek lazımdır.
karadeniz'in yerel kanallarında şu şıralar cengiz selimoğlu ile birlikte kazankıran adlı türküyü söylediği klibin dolaştığı muhteşem sesli hatun...
gitme sevdiğim adlı şarkısı insanın nefesini keser. insanı çıra gibi yakar sesi.
doğa için çal 3 te yer almiştir.
(bkz: şirinlik muskası)
doğa için çal 3'te o kadar içten samimi bir havası vardı ki; karadeniz insanına sempati duymamın sebeplerindendir. öğretim elemanı olduğunu öğrendim biraz araştırma yapınca. helal olsun kendisine. erkek egemen karadeniz müziğinin tek kadın sesi benim gözümde.
bahçeye hanımeli isimli alümüyle ortalığı yine toz duman edecek güzel sesli hanımefendidir.

(bkz: Norhars Ellim)
Da im yusuf orti der, ceketimi ilikleyip, önünde eğilirim. O nasıl içten bir söyleyiştir, yüreğinin derinliklerine sağlık.
adı ve soyadı ile cümle kuran müzisyen. ayşenur koli var kızım. evet iğrençti kabul ediyorum. ama bundan daha iğrençlerini de yazdım ben. yadırgamayın.
yüreğine sor filminin hoş müziklerinde de parmağı olan besteci ve yorumcu hanım.
bahçeye hanımeli adlı yeni bir albüm çıkarmıştır.albüm tanıtım konseri 10 Mart 2012'de saat 20:00'de CRR Konser Salonunda.
http://www.youtube.com/watch?v=REu7DCGa97o&feature=related
yüreğin derinliğine işleyen karadeniz'in ezgisine sahip şarkıcı. ablamız, canımız. sesine kurban. sen söylemeye devam et, biz sana eşlik edelim.

(bkz: e asiye)
(bkz: da im yusuf orti)
sesiyle devrim yaratan sanatçıdır. çok hanım hanımcık ama bir o kadar da güçlü bir sesi var. geçen sene şubatta oktay kaynarca ile zara'nın sunduğu salı sefası'na çıkmıştı da orada görmüştüm. hey gidi hey.
bugün habertürk'te bayram özel'de izleyip bir daha sevdiğim karadenizli ses.
yeditepe üniversitesi tkl hocası. sıkı solcu.
canlı performansı ile kayıt performansı arasında bir fark olmayan, gerçek sanatçı, müthiş insan.
sesinde adeta tılsım varmışçasına çekip uzaklara götürebilen,hayran kaldığım rize li müthiş sanatçı.
laz müziğinin kadife kadın sesi.

ünlü laz şarkısı e asiye'yi öyle bir yorumlamıştır ki, hiç bir şey anlamasanız bile sus pus olur, konuşamazsınız; boğazınız düğüm düğüm olur, mum gibi erir tükenirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=gcDEx7H7Y_s

pontusçularla birlikte şarkı söylemese daha iyi olacaktı.
sesindeki yanıklığı bazı eserlerinde hissetmek düşüncelere daldırır.
karadeniz müziğinin emektarlarından olma yolunda kendisine başarılar diliyorum.
-ayşenur kolivar
+ne kolisi ya? tamam gelip alıyorum hemen.
*
ne zaman bir ağıt duysam aklıma gelen kadın. hangi dilde olursa olsun, sözlerinden bir şey anlamasam bile seslendirdiği hangi eseri dinlesem hüzünlendiren kadın. öyle bir sesi var işte. anlamasanız da olur ne dediğini, can yakan feryatlarıdır zaten. tıpkı ağıt gibi.
ahmedum türküsünü öyle bir söylüyor ki kendimi ağlamaktan alamıyorum sesi nasıl etkiliyor bir bilseniz muhteşem.
Doğa için çal - çayelinden öteye eserindeki performansını hayranlıkla izlediğim sanatçıdır.
götü başı dagıttınızda insanı kendine getiren bir sesi vardır bu ablanın

kulaklarda güzel bir tını bırakır gün boyu;

http://www.youtube.com/watch?v=LF52uy6rr4A
Lise yillarinda dil anlatim hocamin sinifta dinletmesiyle tanidigim bir karadeniz sanatcisi ayni zamanda doga icin cal ekibiyle de guzel bir duet yapmistir kendisi.