bugün

Yetişkin bir ayı, bir at kadar hızlı koşabilir.
En rahat hayvan çünkü süper. en kıyak yiyecekleri yiyor et , bal vs . saate 80 km yol alabiliyor , canı sıkıldı mı geziyor kışın uyuyor derdi tasası yok , hem güçlüde. dünyaya hayvan olarak gelmek istesem ayı olurdum , ayı çünkü ayı süper.
Eskiden burnuna halka takılıp oynatılan hayvan. Bundan dolayı "aç ayı oynamaz" atasözü ortaya çıkmıştır.
bir boz ayı görürseniz ölü taklidi yapıp kurtulabilirsiniz ama bir siyah ayı (leş yiyici) görürseniz kaçmaya bakın.
insanmışçasına giyinip halkın arasında gezinen türleri olmakla birlikte, özünü koruyanları genelde vahşi ormanlarda görülen, büyük, saldırgan hayvanlardır.
istediği zaman bir at kadar hızlı kosabildiğini ve o koca cüssesiyle agaca cıkabildiğini duydugumda yok deve dediğim hayvan.
girsin götüne keman yayı diye tamamlanan sözcük.
rusların milli sembolüdür.
(bkz: biri türk erkeklerinden mi bahsetti)* *
-sen!
+ben?
-sen!
+ben?
-sen!
+ula benn?
-sen!
+ben?
-sen!
+ben?
-sen!
+ e beenn?
-sen gellme ulan ayı!
+ayı babaydır itoğli!
anton pavloviç çehov'un bir oyunudur.
ozan doğulu'nun aranjesiyle okan bayülgen'in tekrar seslendirdiği barış manço şarkısıdır. yeni neslin şarkıyı tekrar dinlemesi için hoş olmuştur. ayrıca şarkının sonunda kayıtlarda* ozan doğulu'nun kızının sesi de duyulmaktadır.
rusların ırksal sembolüdür. vladimir putin'in parti ambleminde de yerini alır.
Atasözümüzde " Ayı idi, mayı idi, kocam idi ya; çalı idi çırpı idi, evim idi ya" diye geçen, traş olup otobüse binen, parası varsa uçağa da binerek seyahat eden canlı.
doğada yabani olarak 15-20 yıl yaşarken eğer insanlar tarafından bakılırlarsa daha uzun süre yaşayan hayvan.
hamile kaldıktan sonra eğer yiyecek durumu, bebeğin sağlık sorunu gibi nedenlerden dolayı o hamileliği iptal edebilen hayvan. (bkz: l ours)
Soğuk havaları, dökülen yaprakları, kaybolan yeşili görünce kış uykusuna yatmasına hayran kaldığım varlık.
içinden diyordur: Ulan kışı böyle görmektense, yatarım daha iyi.
Yatış hazırlığı esnasında muhtemelen şöyle söyleniyordur:
Alam yari koynuma, kış yatam yaz uyanam.
çok sempatik bir hayvandır kendileri. birde hayvanat bahçesindekileri görmek lazım o nasıl bir ayağa kalkıp sinirlenmek öyle yirim yirim. el sallayanı için: http://www.youtube.com/watch?v=NPnNB9y4ZlY
şerefsiz hayvanlar kategorisindedir.
önce armudun iyisini yer.
armudun çöpünden medet umar sonra, rahatsız eder zavallıyı.
bunu yaparken de bir pençesi bir bal kutusundadır. pardon bal kovanında.
bir kemal sunal filminde replik.
https://twitter.com/#!/_s...74167498753/photo/1/large
kaba saba insanları tanımlamak için kullanılan argo söz. pek çok atasözüne konu olmuştur.
(bkz: yüz verdik ayıya sıçtı halıya)
barış manço'nun eğlenceli şarkısı.
oldukça duygusal, insanalara isteyerek zarar vermeyen bazıları bal , bazıları balık seven şirin şeker ağır kodumu oturtan hayvan modeli.

dünyanın en insancıl ayısı ise bugun hala amerikada yellowstone parkında yaşayan ayı yogi ve kankası bobo olarak bilinir.
Kıllı erkek cinsi.
(bkz: sen gelme lan ayı)