bugün

kendisine 7 oy hakkı verilmesini talep ettiğim kişi, chp parti kurmaylarıyla temasa bile geçeceğim, heralde iktidar olurlar.
küresel krizden söz edilmektedir. çiğdem abla "bu krizin sebebi erkek ceolar imiş. erkeklerin hormonları tedbirli davranmaya değil risk almaya yöneltiyomuş. oysa kadınların hormonları daha temkinli davranmalarını sağlıyomuş." diye muhabbete girince aysun'cuğum " o zaman her ayda bir kriz olurdu. malum regl dönemi." diye araya giriverdi gene. tabi stüdyo olduğu gibi koptu. zeka fışkıran tespitlerine bir şey diyemeyiz ama o nasıl göğüs dekoltesi öyle şu mübarek akşam kızım ya.
sadece dudak olan bi insan.
kadınlığını kullanarak ekonomik bağımsızlığını kazanan, kimseye muhtaç olmayan, türk kızlarının örnek alması gereken akıllı kadın.
bir çok kişinin düşündüğü fikri, milyonların önünde söylemeye cesaret edebilmiş kadın. memleketin her alanında ağır sansür varken, bu kadar cesur olması, aptal cesareti midir diye düşünen milletvekilleri kendisini "onun ne mal olduğu belli" gibi resmen ve beş yaşındaki çocuğun anlayabileceği gibi, terbiyesizce suçlarken, o sözünün doğruluğunun arkasında durdu.

aysun'a helal, yazın ip gibi tangayla gezip, "evde kapanıyorum, zaten ileride hacca gideceğim" diye beyanat veren ikiyüzlü yalakalara kapak olsun.
Yeditepede okuyupta göremedigim kişi. Aysun bi göster kendini.
hillary clinton a sordugu sorudan anladıgımız, büyük dedelerinin ucan halı ile ulaşımlarını gerçekleştirdigi. bu işte bi cadılık oldugunu anlamıştım, dedirten hadise.

"batı bizleri, "hala" ucan halı kullanıyoruz zannediyor".

not: aysun kayac ı, sert bir kayac olup, biraz da girdigi bünye de patavatsızlık meydana getiren bir mineral.

not2: dagdaki çoban ın eline gecerse "patavat" enjekte edilmesi muhtemel bünye.
bir tanecik sarışınımız. Hillary Clinton'ın korumaları ile ettiği kavga hakkında açıklamalarda bulunmuş.

Beni arayan polis Türk'tü. Mutlu mesut aranıyordum kiPınar Kür geldi. Gevrek gevrek gülerek her yerimi arayan beyefendi ona 'Geçin' dedi. Benim tepkim bunaydı!
seksi ve güzel.
botoks bakımından geleceğinin ajda pekkan'ı olacak bir zamanların mankeni.
bugun yeditepe universitesi sosyal tesislerinde yeditepe sofrasında yemek yerken gordugum şahıs.
ikea da gördüğüm ve vay anasını sayın seyiriciler dedirten bir vücüda sahip olan kişidir. çok pot kıran bir kişidir kendileri.
ayriyetten bir tanıdık hastenede yatarken bu hanımın ananesi de yan yatakta yatıyormuş. tanıdık kişi hastaneden ayrıldıktan sonra bile kendisi arayıp hal hatır sormuş. yani anlayacağınız kızımız vefalıymış.
sağlam bir kaynaktan alınan bu haber kesinlikle doğrudur.
Geveze sarışın mankenimiz. Onu en iyi babam tanımlamıştır. Bana onunla ilgili birşey soracakken :

_bir manken var ya hani çok konuşuyor.
_baba, ne bileyim ben yaa..
_ya sarışın ya kızım
_bir ton sarışın manken var
_aman yaa, ördek gibi hani
_heee, aysun kayacııı...
çapsızlığını "benim oyum çobanınkiyle bir olamaz" gibi daha büyük çapsızlıkla gidermeye çalışan çapsız..zihniyle değil de fiziğiyle iz bırakanlardan..

(bkz: genç çobanlar göreve)
normal ebatlardan dahi küçük olan dudaklarını her daim yarım aralık bırakarak dışa doğru kıvrık tutmaya çılgınlar gibi kasan manken.ayrıca bi kilo lipglossla kapladığı için de ülkemizde angelina jolie muamelesi görmesi beni şaşırtmakla beraber için için kızdırmaktadır.
insanların aşağılayıp, küçümsemekten sadist bir zevk aldıkları, bunu adeta iş edindikleri popüler ve güzel şahsiyet. emsali bir çok güzel ve çekici kadının, hatta kendisinden çok daha az güzellerinin, fiziklerini, gençliklerini sermaye edinme ucuzluğuna düşmeden zor ve onurlu olanını seçerek kendini sürekli geliştirmeye adamış bir kızdan bahsediyoruz. ntv' deki programlarda seyrediyoruz, kadın olsun erkek olsun, hayatta başarı kazanmış, hak edilmiş uzmanlıkları olan insanları nasıl içtenlikle, hayranlık ve nasıl ederim de bu tecrübeden de bir şeyler kazanabilirim merakıyla pür dikkat takip ettiğini. bilgiye ve öğrenmeye aç bir kız aysun kayacı, zaman zaman bir şeyler bildiğini gösterme telaşına düşüyor acemice. ve fırsat kaçırılmayarak hoyratça üzerine çullanılıyor, taş bebek, aptal sarışın klişeleriyle.
ben beğeniyorum aysun kayacı' yı, ona baktıkça taş gibi, arzulanası bir kadından önce, dobra ve sevimli bir kız görüyorum artık. ve düpedüz saygı duyuyorum. bir insana saygı duymak için ille koli basilini mi bulmak gerek ?
dudaklarına japon yapıştırıcısı bulaşmış gibi duran manken...
erkek şiddetinin bu kadar meşruiyet bulduğu alanda kurbanlaştırılabilmiş muktedir kadınlardan aysun.

babasının sürekli dayağına maruz kalmış, onu babası olarak görmek istemeyen, sesini duymak istemeyen ve son derece haklı olan bir kadın.

hayata bakışındaki ve model olmayı seçtiği alandaki saçmalıklarını bir tarafa koyup olaya bakılması gerekir. toplumun erkeği aklamaya teşne kodlarından mustarip olan binlerce kadından biridir, sosyoekonomik piramidin oldukça üstlerinde olsa da.

erkeklik ve kadınlık bu babda sınıfı dik kesen konulardan birisidir. aynı etni gibi.
bundan kelli yurtdışında yaşayacağını beyan etmiş ünlü kişi.

ama neden? kendisi küçükken döven babasının zulmünü hala omuzlarında hissettiği için. bir çok sözlükte okudum. durum sözlük camiasını 3'e bölmüş. kuku göçü demiş hayvanın biri. bir diğeri çok da skimde demiş yine aynı derecede olmasa da hayvanlıkla. bir diğer kısım kadın ezilmişliğinden ve aysun kayacı'nın kendi ayakları üzerinde durmasına hayran kalmış, destekte.

anlıyorum sözcüğü derinlemesine incelense de bir anlam ifade etmiyor aslında. neyi anlıyorsun? onun yaşadığının aynısını mı yaşadın? aynı tepkileri mi verdin? nirengi noktan ne bu olayla? o yüzden ben aysun kayacı'yı anlamıyorum. sadece yaşadıklarını kendi yaşadıklarımla karşılaştırıp algı düzeyimi yükseltebiliyorum. elimden gelen sadece bu. bunun için de üzgünüm.

benim babam çok kötü bir adam değil. bir kere beni "allahım şimdi ölüyorum" diyeceğim kadar dövmüştü. yok ağzımı burnumu kırmadı ama sırtımın morardığını ve annemlerden sakladığımı bilirim. onun dışında ergenliğimden önce bir sorun yaşamadım. yukarıda Allah var.

lise sondaydım, babam geldi, 3 gün sonra istanbula gidiyoruz dedi. eşyalar toplandı falan. ama okuyorum ben, çok iyi bir öğrenci değilim belki ama tüm öğretmenlerim ilerde bir şeyleri kotarabileceğimin farkında. annem geldi okula, çocuğu okuldan alacağız dedi. benim korkuyla beklediğim bir saatin sonunda annem ağlayarak geldi ve bir şey söylemeden gitti. edebiyat öğretmenim gelip seni hiçbir yere göndermiyorum diye bağırdı. sağlığına her zaman dua ettiğim ablalarım var. zerre bencil değiller. bunun için çok şanslıyım. ablalarım kendi ayakları üzerinde durarak, kimseden beş kuruş almadan, manevi destek görmeden çalıştı, beni okuttu. evet yaptı bunu. yıllar sonra hepimiz kendi hayatımızı kurup çalışmaya, güzel paralar kazanmaya başlayınca birden ilgili baba olmaya başladı babam. ben babam derken bile yabancılıyorum kendimi. babam bir aidiyet cümlesi değil sadece genetik öyle buyurduğu için duruyor. arıyor babam, gel benim yanımda çalış diyor. maksadı daha önce de yaptığı gibi zorla evin ihtiyaçlarını karşılattırmak. ben öküzün önde gideni değilim. alıyorum ediyorum. ama bir süre sonra hayat; babamın zamanında bana sağlamadığı bir hayattan ziyade benim ona sağladığım hayat olmaya başlayınca paradan puldan değil, anneme, ablalarım yaşattığı üzüntüden yaşanamayan hayatlara döndü. oldu bu birkaç kez. ben kaçtım. biz kaçtık. aysun kayacı kaçıyor. ve hala bazı ahlaksız .rospu çocukları buna kuku göçü diyor.

4 kat yukarı taşıdığım 25 kiloluk 7 torba kömür hala içimde bir öfke ve elbette bu ülkede kadın olmanın ağırlıyla birlikte. lafla peynir gemisi yürüten çobanlar ise umrumda değil. göçleri umarım ebediyete olur.

ve umarım bunu çokça kötülersiniz de sözlükte kaç çoban varmış onu da görürüz!
amerika'da son yılın en yüksek işsizlik oranı var. millet amerika'dan kaçmanında derdinde. (bkz: aysun kayacı ile ıssız bir adaya düşmek)
oyunun dağdaki çoban eşit olmadiğini idda eden mankemtrak insan..*
(bkz: genç çobanlar rahatsız)
(bkz: erkekler hepiniz aynısınız)
saçmalamakta rekora koşan uzun bacaklı silikon dudaklı gaflar kraliçesi.
ben ailesinde yaşadığı bu olayları bilmeden önce aysun kayacı'nın konuşmalarındaki saçmalıkların cahilliğinden kaynaklanmadığını görüyordum. bu kızın özgüveni hakikaten sıfır. babası tarafından dayak yemiş ve terk edilmiş bir insan psikolojisini görüyordum. bir de bütün bir millet olarak üstüne gidince elbette artık tutunabileceği bir yer kalmadı. elbette bir aysun kayacı'nın eksikliğinden bu ülke bir şey kaybetmez ama kendi insanımıza hayatı zehir etmekte ustayız hakikaten.