bugün

görsel
Ayrılık ile ölümü tartmislar ayrılık ölümden beş dirhem eksikmis.
Ayrılığa maruz kalmak.

"
Yavrum iyi güzel de, o tırnaklar ne?
"
Yakın zamanda yapmayı düşündüğüm olay. Ayrılmak sorun değil aslında asıl problem alışkanlıkları değiştirmek gibi geliyor.
bu geceden sonra aşina olacağım şarkılardan biri.
insanın kavuştuğunu düşündüğü insanlardan belli bir süre dahi olsa ayrı kalması çok zor.
hele ki gitmeler zorunluysa. ne diyeyim kavuşuruz inşallah.
Selda Bağcan gerçekten hayat katmıştır bu parçaya pek severim ayrıca Farid farjad abimiz de çok güzel bir eser yapmıştır .
"ölüyor muyum ya ben?" dedirtir. şu an yaşadığımdır, haksızlığa uģrayıp terkedildiyseniz ve hala seviyorsanız daha da beterdir. geçecek elbet ama geçene kadar keşke uyutsalar beni.
Çocukta varsa ayvayi yersin. Vekalettir carttır curttur yıpratır adamı. Bize bir misafir geldi üç çocuklu Abla. biri daha üç yaşında bir kız çocuğu baba nerde deyince ağlaması geliyor kızın daha dede bile diyemiyor. Nasıl bir etki bıraktıysa şerefsiz herif anlamadım. Yazık ya öylede tatlı ki...
Herkes şöyle acı, böyle kara günler sizi bekliyor minvalinde yardirmis; bu buzdaginin görünen yüzü. Herkes acı çekiyor hayatta acı çekmek büyümenin koşulu bence. Canınız bu kadar tatlı olmasın yahu ardından cidden bir rahatlık geliyor, gereksiz yere değer verdiğiniz birini çıkarmanin verdiği rahatlık, ben tek başıma da bir bireyim hissi. Al işte kendini tanımak için mükemmel bir fırsat

ayriyeten ben insanlarin gelecege bakarak karar verdiklerini sanip aslinda gecmise bakarak karar verdiklerini düsünüyorum. daha dogrusu insanlar kararlarini gecmiste verdikleri emeklere bakarak veriyorlar
Eger ben bundan ayrilacak olsaydim 2 sene önce ayrilirdim, bu iliskiye o kadar cok emek verdim ki artik gidemem gibi düsüncelerle 6 ay sürmesi gereken oluyor sana 2 yillik iliski, adi da aliskanlik oluyor. gayet de rasyonel bir bakis acisi bana göre. Evliliklerde de bu böyle: evliliklerde bosanma ilk yillarda azdir cünkü emek de azdir. Bu v.b. sebeplerden dolayi ayrilmak gayet hos bir erdem aslinda. yeni bir insana yer acmak lazim.
Haluk levent ten dinleyin abi açıklamış zaten. Konseri varsa zirve yapalım arkadaşlar.
zordur, yıpratıcıdır.
en önemlisi sabır gerektirir yeniden toparlanmak için.
Otuzbirden Deforme olmuş yarak gibi bir his uyandırır afrdesin.
Geri dönmek isteyen ayaklarla cebelleşen beyin. Diğer taraftan sevdiğim diye bağıran yüreğin ve suslan şerefsiz o diyen mantık.
Birçok mazi yaşanmıştır ayrılmadan önce daha önce hiç bu kadar keyif alınmamıştır belki de. Hayaller hayatınızın gerçeği bile olmuştur nihayetsiz. Birde severek ayrılınca boğaz düğümlenir ve derin bakışların ardından ayrılık rüzgarları eser iki dağın arasından.

--spoiler--
Gönülden geçenler dile gelmiyor
Seni seviyorum diyemedim ki
Kısmet uzanmadan ele gelmiyor
Seni seviyorum diyemedim ki...
--spoiler--
Tarkan'ın ayrılık zor adlı şarkısının ilk kelimesidir.
selda bağcan'ın sesiyle insanın içine işleyen güzel eser.

Ayrılık ayrılık aman ayrılık,
Her bir dertten ala yaman ayrılık.
Derin bir muammadır. Ki dert yanmaya kalkarsam bu konuda, pembe kükrer bir çok aslan.

Ama gelin biz, bazı dokuz kuyruklu vatandaşlara teselli olmak amacıyla; "sky is the limit" mottosuyla yaşanan o malum gönül ilişkilerinin duvara toslamasıyla, yarrağı tersten tutma durumudur diyelim efendim.

Ve dağılalım herhangi bir kazaya sebebiyet vermeden.

Haydin Eyvallah.
bu gün başıma gelen hadise.

en çok koyan da daha birkaç saat öncesinden sarıldığın insana bir daha o denli yakın olamayacağını bilmek herhalde.

nerde kalmıştım hayatımda?
Ölüm gibi birşey bu.Gideni ne kadar çabalarsan çabala geri döndürememe durumu.En son babamı kaybettiğimde böyle hissetmiştim.Napıcam bilmiyorum.Depremler oluyor beynimde...
Çok efsane ayrılık konuşmalarım vardır. içerisinde muazzam derece de edebiyat barındırır.
Her dinlediğimde iliklerime kadar hissettiğim bir Azeri şarkısı.
Bir ayrılık ancak bu kadar güzel anlatılabilir. Çaresizliği içinde barındıran bir çok sevdanın tek çaresi olan ayırılık.
Selda bağcan' dan dinlemesi ayrıca güzel.

https://m.youtube.com/watch?v=WnPN2mc5ix4
ait olduğunuz, anıların yaşandığı, bir topluluktan, işten, okuldan, mahalleden, tatilde ki anılardan, vs vs, ayrılırken, helallik isteyerek ayrılmanın vicdani rahatlığı bambaşka olan durum. kadın erkek ilişkilerinde böyle değil ama, severek ayrılmak mı olurmuş, hır gür, nefret olmalı, sebep için ,diyenleri anlamıyorum. madem bu kadar sahiplenmek, ya da toptan, çekip gitmeyi marifet sanıyoruz, neden sorun çıkartıyoruz.
Valla ayrılanlara Freud okuyun diyeceğim ama bir müddet sonra insan yine ağlıyor, zırlıyor. Ağlayın paylaşabiliyorsanız ailenizle paylaşın iyi geliyor.
görsel
kararı alan tarafta olunsa bile iç acıtır.