bugün

muhtesem bir progressive grubu.grup degil aslinda arjen anthony lucassen adli insanin bir cok projelerinden biridir.her albumleri konsept yapidadir ve sarkilari metal muzik dunyasinin en kral isimleri soyler.ornek olarak : james labrie *,mikael akerfeldt*,devin townsend,bruce dickinson*,timo kotipelto* ve daha bir coklari..

albumleri :
95 the final experiment
96 actual fantasy
98 into the electric castle
00 the universal migrator (part I : the dream sequencer - part II : flight of the migrator)
04 the human equation

the human equation ise bugune kadar dinledigim en guzel albumdur.
insana huzur veren şarkılara sahip mükemmel bir progressive metal projesi.
albümdeki tüm şarkıları yapan ve bu şarkıları en klas vokallere söyleten bir arjen anthony lucassen mucizesidir. bu sebebtendir ki ayreon, hiçbir zaman turnelere çıkıp konser veremez.

lucassen' in en büyük hedeflerinden biri;

"yaşayan en iyi ses" dediği, jorn lande ile birlikte çalışmaktır. yaptığı hangi müthiş şarkısını ona söyleteceğini merak buyurmaktayız.
the human equation albumunde bir tane bile kötü şarkı bulamadıgınız grup, müzik olayı.
can't you feel it burn! deep down inside...
01011001 diyorum, başka bir şey demiyorum.
01011001 albümüyle yarmış efsane olmaya doğru ilerleyen progressive metal grubu.bir müzik şöleni tadında albümünde yeni bir gezegenin keşfi ve oraya yerleşme çoğalma gibi temalar işlenmiştir yine. sözleriyle birlikte dinlerseniz şarkıları bir film havası yakalayabilirsiniz hayal gücünüzle doğru orantılı olarak.

daniel gildenlöw (pain of salvation), hansi kürsch (blind guardian), steve lee (gotthard), bob catley (magnum), anneke van giersbergen (the gathering), jonas p. renske (katatonia), jorn lande (masterplan), tom s. englund (evergrey), ty tabor (king's x), magali luyten (virus iv), simone simons (epica), liselotte hegt (dial), phideaux xavier, floor jansen (after forever), wudstik, marjan welman (elister).*
http://www.ayreon.com
the human equation hem romantik hem de muzikal açidan sanirim dinlenebilecek en iyi albümdür.

edik:typo
kanimca daniel gildenlöwden sonra yaşayan en iyi müzisyen arjen lucassenin projesidir.50 tane birbirinden yetenek deposu insanin yazdigini söyleseler "heassiktir lan" diyecegim albümleri arjen abimiz nasil tek başina yapmaktadir anlamak güçtür.Ayrıca sadece 10 entry girilmiş olmasi ise az sonra yazacagim asosyallik yazimda önemli bir yer teşgil etmektedir.

edit:yok lan yazmadım hayat güzel
ayrandır o ayran.
loser parçaları ile dumur yaşatan üstün progressive grup.
kesinlikle arşive the human equation albümleri eklenmelidir. belli bir hikayeyi anlatarak yapmışlardır şarkıları. bu albümdeki en çok dikkatimi çeken şarkılarından biri day 11 - love'dır. bunun ötesinde bir sürü epic şarkılar mevcuttur albümde.

http://tinyurl.com/2g3zjk
the human equation albümünü günlerce dinlediğim, özellikle bu albümlerinin birkaç şarkısında kendimden geçtiğim insanlık dışı proje.***
arjen lucassen'e tapma sebebi. her gün her gün dinle. o kadar yani.
loser isimli şarkısıyla müzik tarihinin gördüğü en güzel folk metal ezgisini folk metal olmayan bir müzik tarzıyla sunan grup. Sözleri anlamsız ama şarkı dehşet...

[http://www.youtube.com/watch?v=qtAhlPcdh9c ]
--spoiler--
[Father] Look at you, lying there, defenceless and alone
See I am no fool, I always knew you wouldn't make it on your own

Cos you're just like your mother, well, where is she now?
You'll end up like her soon, 6 feet under ground, loser!

I came here to watch you bleed, oh how I love to gloat
If you had any balls at all, you'd grab me by the throat
You don't even look like me, ha! Not even close!
You're an aberration, some freak...I suppose, loser!

I had my fun, I'm going back to the place I don't call home
There's no one there who waits for me, but you won't hear me moan
My ex-wives all sue me, and with half my kids in jail
I'll still come out laughing, cause me? I never fail, loser!

[Rage] NEVER! NEVER! NEVER! NEVER! NEVER! NEVER! NEVER! NEVER!
You're killing it from afar, go tell it in a bar
You're killing it from afar my father!
--spoiler--
görsel
dinlenebilecek en muhteşem gruplar arasındadır. buna rağmen pek bilinmiyor olması şaşırtıcıdır.
01011001 albümü en iyi albümleridir ayrıca.
süper bi gruptur ayreon.

http://www.youtube.com/watch?v=L6htH064TRY
bu şarkılarınıda çok severim.
bilinmezliğini turnelere çıkmamasına bağladığım dünyanın en iyi progressive rock projesi.
müthiş olan müzik mi desem grup mu desem, ki grup değil.
neden en iyi olarak into the electric castle albümünden bahsedildiğini anlayamadığım grup ayrıca. dönüp dolaşıp dinlediğim albümleridir halbuki.
ciddi anlamda beğenmediğiniz şarkısı çıkmaz adamların.
amınakodumun orospu çocuğu gruptur. çok kötü zamanlarımda dinlediğim için, hem şarkılarını dinlemek istiyorum, hemde dinleyince kendimi kötü hissediyorum modlara giriyorum amınakoyink. dinlemek istiyorum ama şarkılar o kadar öldürücü olmasada içim sıkışıyor. sikik grup allah belanı versin human equation.
Yeni albüm the source çıktı. Acayip heyecanla bekliyordum ki dinlememle zevkten uçmam bir oldu. Muh-te-şem!!!!
bugün de computer eyes ile başladık çok şükür..

klasik anathema-deep ile de devam edelim madem..

opeth‘ten sonra insanoğlunu sıkıştığı kalıplardan kurtarabilen bir başka olgudur ayreon.

keşke fiyortlara yakın bir yerde konserleri olsa da izlesek..

karanlıkta o boşluğu görebilsek, kafamızı hafif kaldırdığımızda da kuzey ışıklarına denk gelebilsek..

unutulmazlarım arasına eklemek isterdim bu anları da..