bugün

Muhakkak bir Türk okuluna gidilen program. Emperyalist ülkelerin sömürdüğü ülkelere gider genellikle.

edit: Feto terör örgütü üyesi hep bunlar. Bana öyle gibi geliyor yani.
geçen bir bölümüne denk geldim. adını hatırlayamadığım bir afrika ülkesindeydi...oradaki türk kolejinden dem vuruluyordu. ülkenin eski dışişleri bakanı olduğu söylenen bir adama mikrofon uzatıldı adam kolej hakkında övücü bir şeyler söyledi. lafın içinde şöyle bir şey söyledi;

- ..daha önce türkiyenin adını hiç duymamıştım.

o an içimden "lan seni dışişleri bakanı yapan yamyamı skim" dedim.
Sunucunun sayısız dil bildiği programdır.
kimse yok mu veya gülen okullarının (cemaat) tanıtım propagandası dışında başarılı bir belgesel program.
Artık bu program da Bokunu çıkarmıştır.

gittiği ülkelerdeki Türk öğrencilere Türkiye kıyası yaptırıyor. Türk eğitim sistemi ile o ülkenin eğitim sistemini karşılaştırıyor. o ülkeyi övüp bizimkini itim götüne sokmaya çalışıyor.

lütfen hepiniz siktirip gidin amerikaya.
Cemaatin kopekligini yapan program.
onu bunu bilmem sunucu olan adamın ingilizcesini duyduktan sonra direkt kapattığım program

-yu gan go nuw . daake keğıır.
'Şimdi bir Türk okulundayız'
'Müslüman kardeşlerimizle beraber..'

Programın özeti bu.
"tam şuradan geçiyorduk türk okuluna denk geldik"

(bkz: işte bunlar hep reklam).
klasik nurcu ingiizcesine sahip bir cemaatçi tarafından sunulan programdır.
Cemaatin akp ile arasi iyiyken gittigi okullarda allah hukumetinizi basimizdan eksik etmesin diyodu bu adam. Simdi yurt disindaki egitim sistemini vs bizimkiyle kiyaslayip turkiye'yi kotuluyo ibne.
Programın sunucusu internet sitesini verirken hep şöyle der:

"Dabili dabili dabili nokta ayna programi nokta com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz sevgili seyirciler."
ayrıca samimiyetsiz ibne de denebilir bu türlere.
Sevgili seyirciler abimizin sundugu gezi programi. Hala devam ediyor mu la bu ?
görsel
Kuşkusuz ki stv'nin bugüne kadar ortaya koyduğu tek güzel şey. Ah bir de şu abimiz biriyle konuşurken hep aynı kalıp cümleleri kurmasa her şey daha güzel olacak.

--spoiler--
How is it going on?
Everything is fine?
--spoiler--
Edit: bir de "so far so good?" var ki bunu nasıl unutabildim hala şaşkınlıklar içerisindeyim.
hayheavaryiuuğğv!

ölüyorum bu dayinin aksanina swh .
En güzel tv programlarından biridir. Evet.
bugün tekrarında, niagara şelalelerini konu edinen program.
STV de bana izletebilecekleri tek şey. Hakkini yememek lazım. bi de Oktay usta var.
Sayesinde her ülke hakkinda önemli bir iki sey ögrendigim güzel bir programdi.
nerde fetö okulu varsa, orayı gösteren programdır.
Arada cemaatin propagandasını kitlemeyeydi. Eydi.
ibret veren program. yatıp kalkıp köyüme şükrediyorum. afrikada millet hala dışarı sıçeya.
Güya ülkeleri gezen ve tanıtan programdır. Atıyorum program eğer 2 saat ise koskoca ülkeyi tanıtması yalnızca 30 dakika sürüyor. Ardından cemaat okulu felan buluyor galiba sadece kuzey kutbunda bulamamıştı neyse işte geri kalan 1.30 saat boyunca okulun müdürü ile öğrencileri ile öğretmenleri ile veliler ile ülkenin ileri gelenlerinin okul hakkındaki düşünceleri ile geçiriyor.