bugün

Koronavirüs döneminde takım çalıştırmak istemediğini söyledi ama konyaspor'un kendisine şu anda çok ihtiyacı var. Dön yuvana, yeşert umutlarımızı kocaman kocaman.
futbol tarzı başarılı olsa bile savunmaya dayalı olduğu için izlerken pek zevk vermiyor.
hakkı yenmez. doğuştan fenerbahçelidir. kendisi severiz sayarız, ama oynattığı futbol cidden sıkıcı ve büyük maçları aşırı temkinli oynattığı için kadıköy'de bile 2011 yılı harici kendisiyle rahat maç kazanamadık, çoğu berabere. hatta gs'yle iki kere kadıköy'de berabere kaldık diye 2 kere şampiyonluk gitti. cesur oynatsa eyvallah ama hem defansif, hem de aşırı temkinli oynatınca istediğimiz canavar fenerbahçe'yi göremiyoruz ve bu da bizi tatmin etmiyor. ha diğer gelenler çok mu iyi oynattı, hayır. özlediğimiz fenerbahçe daum'lu ve zico'lu fenerbahçe. bir de ersun hocanın 2014 fenerbahçe'si. bunun için de iyi kadro gerek.
sonunda kendisine kalacaklar diye korkmuyor değilim. severim gerçek fenerbahçelidir ama oynattığı futbol gerçekten çok sıkıcı. evet.
fenerin başına geçmeli artık. fenerde iş yapar ama şu arkaya yaslanma değil hücum futbolu oynatmalı.
O kadroyu futbolcuların yaptığı onlarca hataya rağmen sadece 3 puan farkla 2. Sırada bitirmişti.

Bir sonraki sene kalsaydı yapacağı birkaç takviyeyle çok rahat şampiyon yapardı fenerbahçeyi.
oynattığı futbolun benzerini simeone oynatıyor.
baştan söyleyeyim gsliyim ama kendisinin fanıyım. ben kollektif futbol, kompakt futbol falan bunları severim. aykut kocaman'ın bir sistemi vardır. bu sistem de başarısız olmaz çünkü zor yenilir. temposu yavaştır, kontra atağa pek yatkın değildir ama top kazanma başarısı yüksektir, organizedir ve güçlüdür. duran toptan ekstra goller de bulur ama bir sıkıntısı vardır, oyunu kontrol etmek ister, rahat bırakamaz, bu yüzden de topu çok dolaştırır. belki bazen gereğinden de fazla dolaştırır. ama rakip bayern gibi, psg gibi çok yüksek tempoda oynayan bir takım değilse de başarılı olur.

şu anki süper lig koşullarında ve aykut'un tdliği döneminde de ikincilik başarısızlık olarak görülemez. çünkü yarışta 4+1 takım var ve öngörülen sıranın 2-3 sıra üstünde bitiriyorsun ligi. ben fener'in o sezonki kadrosuna baktığımda ligi ilk 3'te bitireceğine pek ihtimal vermemiştim. hatta taraftar baskısı falan iş çok daha rezil yerlere gider diye düşünmüştüm ama aykut bir mucize eseri ikinci bitirdi. şampiyonlar ligi elemesine kaldı. bu ne demek biliyor musunuz? bilmem kaç senedir avrupa'da adı sanı olmayan takımı 1 sezonda şampiyonlar liginin kıyısına getirmek. bundan büyük başarı göremiyorum ben. bir de bunları taraftar takımını her maç ıslıklarken yaptı he. yani taraftar normalde destek olur ama aykut'a gelince köstek oldu.

peki yönetimin yapması gereken neydi? en azından bu başarıyı kazanmış adamı, kendi kadrosuyla ve kendi antrenmanıyla, şampiyonlar liginde ön eleme oynayan takımın başında bulundurmaktı. adam madem kazanmış, bırakın kazandığını oynasın en azından ona hakkı var. bakın bunu inkar eden adam umutsuz vakadır, toksiktir, ömür törpüsüdür.

sonra ne oldu? yönetim gelir gelmez tak diye postaladı adamcağızı. neden? çünkü ali koç'un kendi beklentisi bile değil bakın ali koçu getiren vasat fb taraftarının beklentisi artık çeyrek finalde neymar-cavani-mbappe üçlüsünü tokatladıktan sonra yarı finalde messi'yi durdurup, finalde de salah-mane-firmino'ya top göstermeden şampiyonlar ligini kazanmaktı. fb taraftarının gözünde canlanan tablo buydu. bu da 1 sezonda olup bitecekti. fb düşmanı aykut hoca da buna engel teşkil ediyordu ve gitmesi gerekiyordu. ben bu sığırların kafalarında böyle bir fotoğraf olduğuna yemin edebilirim.belki 1 sezonda değil en aklı başında olanı 2 sezonda bu tabloyu çizmiştir kafasında.

ali koç'un burada yapması gereken neydi. çıkacak diyecekti ki beyler bakın ben sevginizden minnettarım ama işler bildiğiniz gibi değil. önceki yönetimin bıraktığı borcun hesabını yapamıyoruz. üstüne finansal fair play var. yarrağı yemiş durumdayız. biraz sakin olalım. yeni bir yapılanmaya gideceğiz fakat bu karşılığını hemen vermeyebilir. ne zaman olur bilmem ama biz işleri düzelteceğiz.

sonra döner derdi ki aykut hocam biz size şans vermek istiyoruz ama taraftar baskısı altındayız. taraftarla iletişimimize biraz daha dikkat etmek zorundayız. birkaç sezon biraz alttan almamız, çok iddialı olmadan, umutlarını da kırmadan devam etme niyetindeyiz.

ben ki bir gs taraftarı olarak bunları görmüşken. açıp bakın bu başlıktaki önceki entrylerime, "koskoca" ali koç görememişse ali koç'tan hayır gelir mi? hayır gelmez. ben zaten kimse değilim. kimse beni önemsesin derdinde de değilim. ama seviyorum işte haklı çıkmayı. zaten çok bile yazdım uzun lafın kısası arkadaşlar, eşekten adam olur, bu fener adam olmaz.
En başta kalması gereken adamdı. Dedim dedim inanmadınız. Bakın noldu şimdi?
Bu adam fenerbahçe'nin kurtuluşu ve kurtarıcısıdır az bütçe ile güzel işler çıkaracak adamdır.
ersun yanal'ın bırakmasından sonra ali koç'un isteği üzerine görüşmeye gelmiş.

https://www.sondakika.com...ut-kocaman-geldi-6009004/
Mevcut td ersun Yanal’dan eksiği yok artısı var üstüne adam hiç olmazsa Fenerli sizin bu camiada vefa hiç yok.
Josef topal ikilisi, hak şener bekleri, götünü kaldıramayan fernandao, vitaminsiz elif elmasla şampiyonluk kovalayan efsane.
Halen kıymet bilmemeye devam mı?
Kadıköy büyüsünü asıl bozan adamdır.
2000'den 2010 yılına kadar fenerbahçe sürekli yenmişti Galatasaray'ı Kadıköy'de.
Taa ki 24.10. 2010 da oynanan maça kadar. O maçta;
Niang'lı, lugano'lu, alex'li kadro Mustafa Sarp'lı' Ayhan'lı, Sabri' li kadroyu yenemedi. 0-0 bitti maç. Ve seri bozuldu.
işte Galatasaray o maçtan sonra inanmıştı bir gün Kadıköy'de kazanacağına. Önce direklerden döndü. Ve sonunda eze eze kazandı.
Teknik Direktör;
2003-2004 - istanbulspor,
2004-2005 - Malatyaspor,
2005-2006 - Konyaspor,
2006-2009 - Ankaraspor,
2010-2013 - Fenerbahçe,
2014-2017 - Konyaspor,
2017-2018 - Fenerbahçe,
2018-2020 - Konyaspor, 9 şubat 2020 tarihinde ayrılmıştır.
Sportif Direktör;
2009-2010 Fenerbahçe.
özlüyoruz kendisini beyenmedik sonunda kendisini arar olduk.
Ekşi'den alacağınıza kendiniz düşünüp yazsanız daha iyi olmaz mı?
Sizde de var beyin.
(bkz: Ersun len mq olmadı mı Aykut len mq)

Edit: bakınız dolu ve amacına uygun kullanılmış. Başlıkla alakalı.
Not: ekşi sözlükten alıntıdır.

2017-2018 sezonunda çoğu kişinin yarışta dahi görmediği fenerbahçeyi 2. yapmış (gs son maçında yenilse şampiyon olacaktık), yarım yamalak kadroyla, eksiklere rağmen kompakt futbola bağlı kalarak oyuncuların değerini arttırmış teknik direktör.
sayesinde josef, fernandao, guilliano’dan 25 milyon kazandırıp sonrasında 20 milyon getirecek elif’i aldıran hoca.
bu adamı kovup cocu çöpünü getirene kadar, valbuşu kadroda tutup, emreyi geri çağırıp, bir tane defans ve bir tane sol bek alarak, transfer dönemini minimum 10 milyon artıda kapatıp kalan futbolcularla şampiyonluğa oynardık.
şampiyon olusaydık şimdi şl geliri üstüne elif elması 15 değil 25’e satardık.
üstüne en az 3 oyuncuyu daha satabilir ve bu sezona çok üst düzey kadroyla girip şl’de 2. tur görebilirdik.
işte o zaman ali koç vizyonundan bahsedebilirdik.
ama o cocu’yu seçti ve bu hayali başlamadan bitirdi.
işte vizyon bunları olduktan sonra yazmak değil, ön görebilmektir.
öngörü ise geçmişi iyi analiz etmekten geçer.
peki şu gün başkan neyi görüyor?

Adam haklı beyler.
bu yönetim ile başarılı olamaz bence.
avrupa'ya gitmesi kendisi için daha hayırlı olur.
Ali koç artık akılı bir karar alıp hocayı geri getirmeli bu gemiyi ancak o ayakta tutar.
Bir konyaspor efsanesidir. Şu an boştadır. Zamanında kendisini lazio istemiştir ama olmamıştır. Net futbol oynatır. Fenerbahçe camiası tarafından sevilir, sayılır.

Adalet için fener yakmak üzere ersundan sonra göreve getirilebilir. Hayırlısı.
Fenerbahçe'nin tam ihtiyacı olan hoca modeli.
En son youtube'ta verdiği röportajdaki ifadeleri ve düşünceleri ile ciğerimi parçalayan efsane düşünür/teknik direktör.
Gerçekten şahsına münhasır bir insan aykut kocaman. Düşüncelerini çok beğeniyorum.
Twitter'da bir daha takım çalıştırmasın gibi ifadelere gönderme de yapmış verdiği röportajda.

Ayrıca Konyaspor taraftarı olarak fenerbahçe'ye gitmesini istemiyorum. Fenerbahçe aykut kocaman'ı ciddi anlamda yıpratıyor ve yoruyor.
Çalışacağı bir yer varsa orası da sadece ama sadece konyaspor'dur.

tekrar buluşuncaya kadar kendine iyi bak.
bence fenerbahçe'nin başına geçmesi gerekiyor. tamam belki konya'da bu sezon pek başarılı olamadı ama bu her zaman başarısız olacağı anlamına gelmez. bence fenerbahçe için iyi bir aday.