bugün

(bkz: 17 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçı)

ancak fenerbahçe nin büyüklüğünü de üzerine ekleyince skor aracılığıyla dengelenen bir maç olmuştur. cinconlar hiç ajitasyona kaçmadan bu gerçeği kafalarına soksunlar.

burdan aykut kocaman ın iyi bir teknik adam olmadığı sonucu çıkarılmaz, fatih terim in çok iyi bir teknik adam olduğu sonuçu çıkarılabilir ancak. boşuna imparator denmiyor haliyle.
(bkz: aykut kocaman vs levent eriş)
Usta-Kalfa..
son derbi maçta yaptıkları oyuncu değişikliklerine istinaden ;

maç 2-0 olduğunda terim herhangi bir değişikliğe gitmemiştir. bunun anlamı sahada ki futbolculara güveniyorumdur.
maç 1-2 iken aykut stoch gibi en etkili forvetini çıkarıp selçuk şahini almıştır. bunun anlamı maç elden gidiyor defansa çekilelimdir.

Teknik direktörler yaptıkları değişikliklerle sadece oyun kurgusunu değiştirmezler. sahada ki topçularına da mesaj verirler. doğru mesajı terim vermiştir.

aynı zaman da alex-beinvenue değişikliği aykut hocanın sanki gol istiyorum şeklinde ki mesajıdır. halbuki bienvenue fenerin oyuncusu değildir. heleki alexin yerine. dakka doksan da alex bir şut daha çekebilirdi. alex eğer hayatta ise sahada olmalı idi. bu mesaj bir blöftür.

necati- baros değişikliği ise mesaj olarak necati yoruldu ve benim gole ihtiyacım var. taze bir baros forvete hareket getirecektir mesajıdır. bu feneri daha da defansa gömme mesajıdır ki sonuç alınmıştır.
renkleri farklı bir kere, bunun farkına varmak gerek. bir galatasaraylı olarak ne kadar da tarafsız yaklaşabilirsem de (!), geçen haftada yorumcuların uydurduğu gibi bir taktik savaşı yoktu. ruh vardı sadece, fener 50bin kişiyi 30 dakika arkasına alabildi, ama terim farkda yiyeceğini bilse bırakmadı ruhunu takımına koydu. bu ruhu koysaydı fener maçta, 2-0lık maç fark olurdu. ben burada takımımı övmüyorum, sevinmiyorum, üzülmüyorum. çünkü yarın o da bizi temsil edecek avrupada, tek sorun aykut kocamanda olmayan ruh. inşallahta keşfeder onu.
temiz adam aykut ama teknik kapasitesini geliştirmeli bunun içinde avrupada biraz maç yapması lazım. fatih terimle şu anda kıyaslanması yanlış olur diye düşünüyorum. fatih terim tartışmasız bi kaç beden öndedir.
son derbinin farkı gözler önüne serdiği karşılaşmadır.

stratejisi olmayan bir fb sırf gazla ilk 25 dk da koskoca gs yi devirdi. ama geriye kalan 70 dk da malesef tekniğe teslim olmak zorunda kaldı.
aykut kocaman'a haksızlıktır...

düzenleme...lan oğlum gerizekalı fenerbahçeli... bunu neden eksiliyorsun? salak bak bakalım bi düşün bakalım,haksızlık değil mi senin teknik direktörüne bu yapılan karşılaştırma? bir yanda uluslararası bir değer olan türkiye'nin tartışmasız gelmiş geçmiş en büyük türk teknik adamı, öbür yanda kariyerinin henüz çok başında olan ve pek doğaldır ki hatalar yapan aykut... ee ne şimdi neyi eksiledin oğlum? allah aşkına bi açıkla özel mesajdan bana...
medya aykut kocaman'ın üzerine gidip sıkıştırabilir. fatih terim'e kimse bi bok diyemez. adam medyadan da üstün.
teknik adamların mucize yaratmadığını bilsek de akıllara ustalık farkı konusunda bir fıkrayı getiren karşılaştırmadır.

fabrikanın birinde çok pahalı bir makina arızalanmış, kimse yapamayınca mecburen en iyi ustayı bulup çağırmışlar. usta gelip bakmış ve makinanın hassas noktalarına iki vuruşla arızayı halletmiş ve karşılığında da 500 tl istemiş. sahibi hık mık edecek olmuş. ya 5 dakkalık iş için 500 lira çok değil mi? demiş. usta da 5 dakka ama 25 yıl artı beş dakka demiş. *
bu durumda doğal olarak ibre fatih terim i gösterir.
hiçbir fenerli dost kızmasın ama ben bu kıyaslamayı yaparak aptal konumuna düşmek istemem. malum 17 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçında kendi evinde 2-0 öndeyken alex ve stoch gibi iki önemli oyuncu çıkartıyorsan, utanmadan ve sıkılmadan 3. ön liberoyu oyuna dahil ediyorsan ben seni fatih terim ile değil şu şahısla kıyaslarım.

(bkz: aykut kocaman vs yılmaz vural)
fatih terimin sadece duruşuyla sikerteceği karşılaştırma.
Not: fark ettiyseniz daha taktiksel ve teknik ayrıntıları karşılaştırmadım bile.
yapılması komik olan karşılaştırma. fatih terim' in galatasaray' a kazandırdığı 4 lig şampiyonluğu, 1 avrupa kupasına karşılık aykut kocaman henüz bir şampiyonlukta kalmıştır öyle ki.
bu karşılaştırmayı yapanlara fatih hoca hakaretten dolayı dava açsa kazanır o derece komik amına koyayım.
fatih terime hakaret.

not: fenerbahçeliyim

aykut kocaman hoca, ama beden eğitimi hocası.

şuan başımızda daum olsa daha iyi yerlerdeydik amk.
fenerbahçeliyim ama aykut teknik direktör falan değil.
Aykut kocaman heyecan yerinde duramayan futbolcuyu bile narkoz yemiş gibi sakinleştirir , fatih terim ölü gibi yatan adamı savaşa çıkacak hale getirebilir.
belki de sözlükler tarihinin en gereksiz karşılaştırması.
güldüren karşılaştırma.
(bkz: rasim bi sittir git ne dediğinin farkında mısın)
fatih terim adamın dibidir, aykut kocaman'mı oda kim yahu denilesi karşılaştırma.
en büyük hata insanların kişiliğini, karakterini, adamlığını bir başkasıyla mukayese etmektir.

biraz empati yahu! biraz empati!

birisi çıkıp "yaaa x, sen y kadar adam değilsin" derse ne yaparsınız? ana avrat söversiniz, ağız burun dalarsınız di mi? eee aynı şey... ne farkı var...

arkadaş, iki teknik direktörün artılarını ve eksilerini koyarsınız bir versus yaparsınız ama camiaları için efsane niteliği taşıyan, bir aileye sahip olan insanların karakterlerini başka bir karakterle mukayese edemezsiniz, bu yavşaklık olur.

tanım : fatih terim risk almayı sevdiği halde buna nazaran aykut kocaman biraz daha sağlamcıdır.
bu kiyaslama dahi fatih terim e hakarettir. aykut, ziya dogan v.b. adamlarla kiyaslanabilir, fatih terimle degil.

besiktastandir: adetliyim
biri imparatordur diğerine siz karar verin.
terime hakaret unsurları içeren karşılaştırma..
birinin ne yaptığı belli değil, diğeri ise maç kazandırır. fenerbahçeliyim ama durum bu. hanginin hangisini karşıladığını anlamak da zor olmasa gerek.