bugün

Akit, ahaber, yeni şafak seviyesindeki israf.
Haber okumanin diger haber sitelerine gore cok daha rahat oldugu bir haber sitesi. Reklam yok denecek kadar az. Ayrica magazinsel haberlerden sıyrılıp ulke ve dunya gundemiyle alakali konulari daha rahat takip etmek isteyenlere tavsiye ederim. Diger haber sitelerinin ilgi cekmek icin kullandiklari manset basliklari yerine gercekten haberin icerigiyle alakali acik ve anlasilir basliklar kullanıyorlar. Gunde bir kaç kez kontrol ediyorum.
Devlet bahçeli ve mhp neden ve nasıl teslim olmuşsa aynı nedenden ötürü teslim olmuştur. Fazla üzerlerine gitmemek lazım.
karanlığın üstüne çökebilirse güzeldir. yoksa bize bi yararı olmaz.
Sana olan hasrettendir bilesin...
türkiyenin en hür gazetelerinden biridir.
neyse grubunun muhteşem bir şarkısı. sözleri kes!

Minnet, dans ve resmiyet
Aklın almadı elbet
Bak yine var şiddet yerinde
Ve her sabah
Övün, çalış, güven
Ceza yetmez, ödüllerden kral bile çıplak görülmez

Aydınlık esaretim bana kâfi iken,
Öksüz mazi kere haksızmış aslında
Hatrına gelmez cüret ve asalet baki iken,
Aklın yarın kere haksızmış aslında

Beden, mülk, bu ihanet
Rehber olsun emret, öğret
Bir kurşun askerin elinde
-içim dışım-
Kopsun ibret-i alem
Keza eksik ömürlerden kesilmiş -adalet- yetişmez

Aydınlık esaretim bana kâfi iken,
Öksüz mazi kere haksızmış aslında
Hatrına gelmez cüret ve asalet baki iken,
Aklın yarın kere haksızmış aslında
ne komik bir paçavra la bu.

görsel

hazmetmeniz zaman alır zaten.
son dönemde kağıdı oldukça kaliteli olmuş gazete.

eli boyamıyor. rahat bir okuma sağlıyor.
tehlike gördükleri şeyin tam karşıtını doğru belleyen bir akım.

bu hususta perinçek'in 28 şubatçı yazıları, sisi'ye devrimci övgüleri örnek verilebilir.

benim anlamadığım: bu kadar anti-amerikancı olup nasıl oluyor da amerikancı oyunlara gelebiliyorlar?

3 senedir düzenli takip ediyorum. çoğunlukla para verip bayiden alıyorum. bir çok yanlarını takdir ederim, gazetecilik anlamında önemli bir ekoldür aydınlık. lakin bazen gerçeği göremiyorlar; göremedikçe daha da sertleşip kendinden olmayan herkesi hainlikle suçluyorlar.

perinçek ve diğer aydınlıkçılar bu ülke zindanlarını iyi bilirler. çok yattılar içerde, hala yatıyorlar. bu kadar acı, neden olgunlaştırmaz ki?
gerçeğin tek adresi.
--spoiler--
"Yürürken karşıma bir kadın çıktığında, güzel mi çirkin mi, siyah mı beyaz mı diye ayırmadan ona " bacım" diyebildiğimde ve yine yürürken önüme çıkan erkeği, zengin mi yoksul mu diye bakmadan, milletine, ırkına, dinine aldırmadan, " kardeşim" sayabildiğimde anlarım ki; sabah olmuştur, AYDINLIK başlamıştır..."
--spoiler--
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=iRno4IGeHAs

cnn türk'te medya mahallesi isimli programa konu olmuş gazetedir.
akif beki'nin başarısız tiyatro denemesine de malzeme olmuştur aynı zamanda. akif beki'nin tiyatrosu başarısız olduğu kadar, çirkindir de. çünkü, takip etmediği gazetenin "dezenformasyon" yaptığını iddia ederek çelişkiye düşmüştür. üstelik çelişkiye düştüğü durum da, izleyiciyi aldatmaya; olumsuz bir "aydınlık profili" oluşturmaya yöneliktir. bu başarısız tiyatro girişimine "taraf'la aydınlık'ı kıyaslamak taraf'a haksızlık olur" diyerek son noktayı koymuştur.
konya'da böyle bir semt ismi olması ironiktir.

ayrıca gazete olanı şahanedir.
Konya'da nezih bir semt adı.
geçenlerde bir haberinde benim askerlik yaptığım kampta suriyeli mültecilerin eğitildiğini yazan gazete paçavrası.
lan bi siktirin gidin amk. biz 50 kişiydik tek sıra olup yürüyüş yapamıyorduk neyin askerinden bahsediyorsun sen, hani tamam muhalifsin, marjinal olmaya çalışıyorsun ama bu kadar çocuksu yalanlara muhtaç değilsin.
asıl karanlıktır.
http://www.aydinlikgazete.com/

bu haber sitesini' de takip etmekte fayda var.
ülkemizin çok uzağında olduğu bir kavram.
akp'yi, cemaat'i, pkk'yı ve sermayeyi tir tir titreten gazete.

adından da anlaşılacağı gibi türkiye'nin önüne ışık tutmakta, karanlık odalarda tezgahlanan tertipleri ifşa etmektedir.
Aydınlık esaretim bana kâfi iken.
Öksüz mazi kere haksızmış aslında.
hatrına gelmez cüret ve asalet baki iken.
Aklın yarın kere haksızmış aslında.

10 numara 5 yıldız neyse parçası...
kedi boku temizlemek için kullanılabilir.

evin camları bile silinmez ama bunla, kesin pislik bulaştırır.
aponun imralıda olmadığını haber yapan gazete.
şu an türkiye de en sağlam haberi yapan gazetedir. korkmadan, geri adım atmadan hükümete verip veriştiren bütün gerçekleri gün yüzüne çıkarana kadar susmayacak olan bir gazete.

yandaş medyadan sıyrılan sözcü 1 aydınlık 2.
91 yıllık geçmişe sahip gazete.