bugün

5-6 yil once sag ayak bilegim kirilmisti benim ve dun basketbol oynarken ayni bilegimin ustune ayni sekil dustum dunden beri dogru durust yuruyemiyorum ama ayagimdada şişlik yok sizce gecmesinimi bekliyim yoksa doktora gozukeyimmi biri yardim edebilirmi ?
Kırılması kadar kötü değildir. Kırılmıştı ayağım bir ay alçıda durdu sıkıntıdan Ölecektim.
yol kenarında belediyenin bıraktığı o uzay boşluğuna bastıktan sonra çıt diye bir ses gelmişti ve "Bir şeyim yok normal bir burkulma işte" deyip yoluma devam etmiştim. eve geldiğimde sol ayak bileğimle sağ ayak bileğimi karşılaştırınca şok geçirdim. bileğim 3 bilek olmuş ve morarmıştı. ilk gün ağrısı geçsin diye krem, majezik, buz evde ne varsa denedim. hiçbir şekilde geçmiyor o ağrı. verebileceğim en iyi tavsiye ayağınızı daima yüksekte tutmak olabilir. ilk iki hafta o ayağa basmak diye bir şey yok zaten. ayağın benimki kadar döndüyse şişliğin minimum geçmesi 3 ay sürüyor. neyse ki artık şişlik fark edilmeyecek kadar azaldı. doğal olarak fobilerime yenisi eklenmiş oldu.. lanet olası belediye çukuru demeden geçemem.

(bkz: lanet olası fedaraller)

(Bkz: orhan veli)
lif kopması ve bağ zedelenmesine neden olan sevimsiz hadisedir.
pek çok filmde esas oğlan ile esas kız arasında ufaktan bir ayak fantezisi yaşanmasına çanak tutan kaza hali.
Daha çok voleybol oynanırken smaçtan sonra başa gelinen olaydır zıpladıktan sonra denge kurulamazsa olabilecek durumdur.
Sahile basket oynamaya gelenlerde sikca gorulur. Soguk havalarda gorulme orani daha yuksektir.

Ayrica (bkz: el bileği burkulmasi) vardir, o da beter bir seydir.
iki gün önce basketbol oynarken başıma gelen durum. Çok ters bastım ve inanılmaz bir acıyla yere yattım. Acılar içinde bağırdım. Soğuk suyun altına falan tuttuk bir on dakika ve sonra hastaneye gittim. Röntgen çekildi ve burkulma,gerilme teşhisi koyuldu. Bir tane sürmem için krem, bir tanede sabah akşam içilecek hap verdiler. Bu olay yazın yine oldu ama bu kadar ciddi değildi, yani yine basket oynarken burkulmuştu ama sonra ayağa kalkıp eve gitmiştim. Acısı sonradan çıkmıştı o gece ayağımın üstüne basamamıştım. iki, üç gün yattım. Geçti ve ayağa kalktım. işte şimdi yine oldu. Benim şimdi merak ettiğim üçüncüsü olursa ne olur? Bazıları artık top oynama falan diyor ve bu beni çok korkutuyor. Menisküs olmuşsundur sürekli tekrar eder en ufak bir şeyde falan deniliyor. Sorularımın cevabını bilen arkadaşların mesaj atmasını rica ediyorum.
Nasıl bir şanssızlıksa yüzdelik olarak dıştan içe gerçekleşen eylem benim bedenimde ve benim şanssızlığımda içten dışa gerçekleşmiştir. sonucu ise hiç hoşlanılacak bir son değildir.
"Narin ayak bileğimi burktum" mesajı veren bir yazarın başına gelmiş, sözlüğü derinden sarsmış hadisedir.

Doktora gideceğine bunu sözlükte duyurmak da ayrı bir akıllılık.
Sahi, tuvalete gittiğinde bokunun ne renkte olduğunu da duyuruyor musun?
Duyur bence, böylesi aydınlatıcı bir bilgiyi paylaşmazsan çok ayıp edersin.
serçe parmağını sehpaya vurmak gibi zavallıca
terkedilmiş bir sevdalı gibi yapayalnız
asgari ücretle içinde içilen suyu bile satın alınamayacak saray gibi acınacak bir durum..
üzerine işeyince geçiyor.
Geçen hafta yaşadığım ve hala üzerine bastıkça acı veren durum.
dün gece başıma gelen olaydır. o kadar dalmışım ki, önümdeki drenaj çukurunu görmedim. yüzüstü serpildim tabii ki. bilek burkuldu. ilk başlarda bir şey yoktu ama gecenin ilerleyen saatlerinde acısı iyiden iyiye arttı. yarın işe nasıl gidicem bilmiyorum.
uzun süreli iliskim bittiginde 2-3 kafaya takmama ragmen bu amkdmn şeyi 45 gündür psikolojimi bozdu.
Islak bir dudak ile kesinlikle geçen sakat durum.
penetre edeyim derken basıma sürekli gelen olay. igrenc bir sey.
ayağımı 1 ay boyunca kullandırmayan lanet durum. Kırılsaydı bu kadar çektirmezdi ulan. ilk 3 gece ağrıdan ve ağlamaktan uyuyamamıştım. Aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor, sinirlerim zıplıyor amınakoyim.
Boktan bir olay. Rebounddan inerken sağ ayagimi ters bastim ve kalkamadim. Millet basima toplandiginda çoktan sismisti. Film çektirdim kirik cikik yoktu ama doktor içinde kanama olduğunu söyledi ve yarim alciya alindi.

iki gündür evde çekirge gibi sekiyorum onun dişinda hep yataktayim. Yarin sabah cikacak alci inşallah.
halı sahada sık rastlanılan.

-napıyon amk, biçtin adamı yarram
+ben dokunmadım valla ayağı burkuldu.
halı sahada sık rastlanılan.

-napıyon amk, biçtin adamı yarram
+ben dokunmadım valla ayağı burkuldu.
ikinci kere burktuğunuzda artık sürekli burkulması beklenendir. ***
haftada 2 kere halı sahaya giden babamdan ötürü bildiğim lanet bir yaralanmadır.
bir defa sağlam bir şekilde burkmuşsanız - on gün yatıracak kadar- ufak da bir çatlak oluşmuşsa, istediği kadar tedavi görsün hiç bir zaman tam anlamıyla iyileşmeyecek olan sakatlık çeşididir. üzerinden geçen vakitle ters orantılı şekilde aralıklar seyrelse de illa ki bir şekilde kendini hatırlatır efenim. berbattır. arada bir üstüne bastığınızda ''haskkktrrrr...'' şeklinde ünlemler sarftmenize sebep olabilir.
Dunyanin en sikko sakatligi. Yahu basima gelen cenabetlik apayri hele. Topu savunma oyuncusundan kurtarmisim ve sut cekme pozisyonundayim. Bu salak defansin krampon civisine benim kramponun dugumu takildi. Normalde bir sey olmazdi evet. Ama sut cekme esnasinda, dengesiz yakalaniyorsunuz. Adam yere dustu. Duserken sol ayagimi aldi, goturdu. O dengesizlikte bir de bilegi burktuk.

Teknik oyunculara yapilan bu sert mudahaleler son bulsun artik.