bugün

1989 doğumlu, standard liege ve belçika milli takımında oyun kurucu olarak oynayan futbolcu. *
adi cok sirin olan futbolcudur. arkadasi da vardir bunun,

(bkz: ersin yersin)
belçika, martinik ve fransız vatandaşıdır. fm'e göre wonderkid'dir. oyunun başında kimselere kaptırmadan alın. yanına da kankası steven defour, veya simon vukcevic gibi birisini alın, bir de üstüne franco zuculini'yi alın 5 seneye para babası olun.
futbol sahalarında yeri olmayan kişidir. wasilewski'ye yaptığı hareketten sonra futboldan men edilme cezası alsa yeridir.
yaptığı hareketle gönlümde taht kurmuş oyuncu. türkiye ligine bekliyoruz kendilerini. zira bezde adamı staddan çıkarmazlar*, o ayrı mesele. mesela hangi gs'li sabri aynısını saraçoğlunda, hangi fenerli selçuk şahin aynısını inönüde, hangi beşiktaşlı ibrahim üzülmezin aynı hareketi ali sami yen'de yapmasını istemez?
tam bir wondertrouble! zeki ve çevik bir sporcu olabilir ama ahlaksızın önde gideni!
herhangi bir stadyumun yanından bile geçmemesi gereken hayvan. sırtında "dikkat öküz var" şeklinde bir tabela taşımalıdır.
Wasilewski'ye yaptığı hareketten sonra 11 maç ceza ile ödüllendirilmiş futbol katili!
adamın bacağını kırdıktan sonra bile itiraz edebilen hayvan.
marcin wasilewski'nin dizden aşağısını ortadan parçaladığı pozisyonun sonrasında ilginç olan ise kırmızı karta itiraz eden standard liege oyuncularının bulunması, hatta kendisinin itiraz etmesi. oldu olacak aşil tendonunu satırla ayıraydın ha? wasilewski'yi de pek sevmem külhanbeyi tavırlarından dolayı ama gene de insan bu be. axel pek öyle değildir ancak, zaten kendisi ölüm tehditleri almaktaymış ve bana direkt olarak 1,5 sene öncesinden çağrıştırdığı birisi var;
(bkz: martin taylor)
futboldan men edilmesi gereken o rus bu çocuğu.
futbolcu olarak artık hangi takımın transfer edeceğini bilmediğim hayvan.

galatasaray'a gelse o gidene kadar takımımı bırakarım diyebileceğim kadar da nefret ettim kendisinden.
insanlıktan nasibini almamış futbolcu bozuntusu.
http://www.youtube.com/watch?v=OP5BSgIQ1Qo

videosunda izleyeceğiniz üzere, 29 ağustos ya oynanan anderlecht standard liege maçında anderlecht'li marcin wasilewski'nin ayağını 2 yerinden kıran, federasyonun olayın kasıtlı olarak yapıldığına inanıp 23 Kasım'a kadar ceza verdiği ve bu sebeple içinde Belçika milli takımının Türkiye ile yapacağı mücadelede olan 10 maçta oynamama cezası verdiği ve sık sık ölüm tehditleri aldığı için polis tarafından korunan piç kurusu.

müdahaleden sonra wasilewskinin bacağının görüntüsü

http://1.bp.blogspot.com/...3-9j5r3NDM/s400/wasil.jpg
idam edilmesi gereken o rus bu çocugudur kendileri futbolcu diyemem bu adama çünkü dünyamızda nasıl futbolcular var ahlaklılarından bahsediyorum...
(bkz: alex de souza)
(bkz: lionel messi)
(bkz: arda turan)
bu liste çok uzundur aklıma gelenleri yazdım...
tipi böyledir

görsel

hay o bayık gözlerine senin.
derin düşünüldüğünde, yaptığı hatanın genç olmasından kaynaklandığı futbol katilidir. söz konusu futbolcu resmi olarak reşit olsada, 20 yaşında sivilceli bir çocuktur. ölüm tehdidleri alması doğru değildir, haketmemiştir ve sonuçta kimseyide öldürmemiştir.

kişisel bakınızlar:

bakınız: video izleme sonrası nefret ve sinir ile o rus bu çocuğu demek

bakınız: sonradan sakince düşünmek

bakınız: doğru olanı anlamak

bakınız: empati kurmak falan filan

ağır bir cezayı hak etmiştir. fakat bunu hukuki olarak yapılması gereklidir.
cezası 8 maç oynamama + 250 euro para cezası olarak hafifletilen futbolcu. bunun üstüne standard liege kulübünün belçika futbol federasyonuna itiraz etmesi bekleniyormuş, lan oldu olacak marcin wasilewski'ye 10 bin euro para cezası verdirin bacağı kırıldı diye.
agresifliği ile bilinen standard'lı oyun kurucu. bu haftayı da kırmızı kartla geçirmiştir.
bir jeffrey dahmer değil.
ne kadar yetenekli olursa olsun, bu kadar agresif olmasını anlamadığım bu yüzden de kendisine kin beslediğim futbolcu. bugün de bir sakatlık yapmaz umarım, aksi takdirde çok fena... *
türkiye maçında penaltı kaçırmasına rağmen bu adamı beğendim ben.güzel oynadı.
maç başında fellaini ile karıştırdığım.
benfica'nın 8 milyon euro bonservis ücreti ödeyerek transfer ettiği belçikalı futbolcu. kaleci ve savunma dörtlüsü dışında sahanın neresinde oynatırsanız oynatın sırıtmaz. ne demekse artık, komple bir futbolcudur.
benfica'nın bir iki seneye kalmadan ağırlağınca paraya satacağı fitbolcu.