bugün

08.08.08 tarihi'nin hatrına tüm türkiyede -tabii başta başkent olmak üzere- bedava konuşma ve mesajlaşma adı altında jest yapmış olan gsm şirketi.
aydın' da da çökmüş gsm operatörü. ben alıştım ama farklı olan bir şey yok...1 saate kadar gelir.
kayseri'de çekmekte. garip ama gerçek...
çanakkale'de sorunsuz çalışan operatör.
arama yapılamamakla birlikte mesajlar da iletilememektedir. insanı fitil edendir.
şöyle bir reklam sloganına sahip şirket:

"hemşire askerle, öğretmen doktorla, kamulu kamuluyla..."

ben gerisini duyamadım valla fazlasıyla tahrik olmuş ve odayı terketmiştim en son hatırladığım o.
dünyanın en dandik operatörüdür. dünyanın en dandik operatörü olmakla beraber müşteri çekmenin yolunun kaliteden değil de reklamdan ve sahte vaadlerden geçtiğini bize ve pazarlama dünyasına ispatlamış operatördür.

içimi döktüm. oh be !
sevgilisi olan fakirleri deşifre eden operatör. ucuz diye çektiğiniz sıkıntıya bakın... fakirler!! fakirleeeerr!! **

kanaatimce turkcell'le bağlanın hayata ... hayata bağlanın turkcell'le..
Anladığım kadarıyla tüm türkiye'de çekmeyen, ulaşılamayan, mesaj attırmayan operatördür, allah'ın belasıdır. Ne rahatsızlanan babanneniz için size ulaşabilirler, ne saatlerdir sizden haber bekleyen sevgilinize haber verebilirsiniz. Yakın zamanda numara taşınabilirliği ile ilk kaçan müşterilerinden biri olacağım operatör. Verdiği konuşma sürelerine de, bedava mesajlara da lanet olsun ben acil bir durumda kimseye ulaşamadıktan, kimse tarafından ulaşılamadıktan sonra.
10 dakikası 2 kontör diye reklam yapıp 4. dakikada görüşmeyi kesen operatördür.
son zamanlarda numara taşınabilirliği için alt yapı hazırlıkları yapan operatör. bugün yaşanan bazı bölgelerde çekmeme olayı da numara taşınabilirliği ile ilgili bir güncellemeden dolayı olabilir.
an itibariyle çaldırabilmektedir. arayıp konuşulabiliyor mu bilmiyorum, kontörüm gitmesin dedim.
sabahın köründe 9333'ün beni aradığı garip bir gsm hattı. Hatta çoğu zaman açıyorum suratıma kapatıyor, otomatik bant kayıtlarının bile telefon sapığı olan gsm hattı.
muhtemelen genel elektirik kesintisinden etkilenmiştir diğer şebeke operatörleri gibi. bazen her sorun şebeke operatöründen kaynaklanmaz, telekom ya da tedaş kaynaklı olabiliyor ey yazarlar okurlar.
an itibariyle çaldırılamamaktadır ama konuşulmakta. harbi diyorum, çaldırmadan karşıdaki kişi açtı, konuştuk.

(bkz: noluyo lan)
son zamanlarda erişimi sağlamada güçlük yaşatan, sağlasa da görüşmeleri 2-3. dakikalarında sonlandırıp 2 kontörü erkenden yiyen sapıtmış gsm operatörü.

aklın varsa erişime aldanma
abuk subuk yerlerde çekmeyen, konuşmaları ortadan kesen, mesajları çifter çifter yollayan gsm operatörümüz.
diğer operatörlerden yapılan her 20 dakikalık aranmaya karşılık 20 kontor hediye eden şirin operatördür.
(bkz: bana avea nın bir oyunu mu bu)
bayram, kandil, yılbaşı, dayıoğlunun sünneti gibi özel günlerde bir saat içinde 10dan fazla mesaj gönderirsen olduğu yere sıçıveren uyuz operatör. gönderdiğin smslerden 6-7 saat sonra gecenin köründe bi bakmışsın ardarda gelen 13 mesaj.. "ne zaman görüşürz", "kandiliniz mübarek olsun", "neyse meşgulsun galiba", "cvp yazcagın yok ben yatıorum"... bi de saat 18:22de gönderilen "beni bi ararmısn" mesajını 03:56da almak var ona hiç girmeyim..
bildiğim bi teknik dalgamotoru var o da baz istasyonu.. anca ona küfrediyoruz işte kafamız bozuldukça.
(bkz: avea da mesajlarin iletilmeme sorunsali)
mesajları iletmeyen doğru dürüst çekmeyen saçma sapan bir operatör. 5bin sms olayı olmasa 5 kuruş etmez.
yapmış olduğum otuz küsür saniyelik iki görüşme ile kontör miktarımı 100 den 14 e düşürmüş ve beni ikidir çıldırtmayı başarmıs siktiriboktan oparatör. hayır bir açıklaması olmalı bunun böyle aşağılık bir uygulama nasıl olabilir. yemin ediyorum çok sinirimi bozdun avea çok.
gördüğüm en düzenbaz operatör. şöyleki kendisi benim aylardır kontörlerimi bir canavar gibi tüketmekteydi. 100 kontör yükledikten 5 dakika sonra yapmış olduğum 2 görüşme yüzünden kontör miktarımı 14' e düşürmüştü. bir oldu iki oldu sonunda patladım. aradım müşteri hizmetlerini yaklaşık yarım saatlik şuna bas, şuraya yönlen, şifreni öğren, tekrar ara, sonra şuna mesaj at faslından sonra gerçek ortaya çıktı. beni operatör kendi kendine onayım olmadan "ringa" hedesine üye yapmıştı ve her aramamda en az 20-30 kontör bu yüzden uçuyordu. fakat olay böyle kalmadı. sonrasında benim onayımın olmadığını ve derhal iptal edilmesini istediğimde ise tekrar bana " şu numarayı arayın efendimisss..kıymetlimiss.." şeklinde kibar gibi kadınlardan yönlendirme cümlesi geldiğinde bir kez daha patladım. sakinleştikten sonra ise aradığım kişi bana az önce görüştüğüm kişiyi yalanlarcasına " hayır efendimiss..üyeliğiniz gözükmüyorrsss.." dedi. "sen en iyisi geri müşteri hizmetlerini ara" dedi. dedim bak kardeşim burayı devlet dairesine çevirdiniz insan muamelesi yapın lan yeter fakat içimden dediğim için duymamış olabilirki " efendimiss...sayınsss... hizmetss.." şeklinde yalakalığa devam etti. sonrasında bir insan evladı çıktı dediki "ıptal yaz şu numaraya gönder iptal olsun sende rahatla bizde" dedi. dedim kapat kapat yediniz bir daha kontörlerimi ibneler dedim ve kapattım. sonrasında "ıptal" yazıp yolladım ve bana üyeliğiniz sonlandırılmıştır mesajı geldi. dedim içimden yine ulan orospu çocuu zaten üye değildim sen ne yapıyorsun. sanırım dışımdanda demiş olucamki insanlar çekindi benden.

sordum soruşturdum bu sadece benimde başıma gelmemiş. çevremdeki avea kulalnıcılarıda bu durumdan şikayetçiymiş. sonuç olarak "avea" düzenbazları, hokkabazları nasıl olurda "müşterimisssiii..kıymetlimissiii" sömürürüz diye sinsice eyelemler, üyelikler yaparak böyle insanların masum kontörlerini ve dahada masum olan paralarını sömürmektedir. bir avea kullanıcısı olarak buradan sesleniyorum. avea çok kötü, pis, kaka. siz kullanmayın.
biraz önce test diye mesaj gönderen operatör.

test edicek başka bi numara bulamadınız mı kardeşim. sevgiliden mesaj bekleyeni var, haber bekleyeni var. böyle manyaklık mı olur usta..