bugün

(bkz: aguamenti)
diş apsesi için kullandığım ilaç. cuma akşamı itibariyle kullanmaya başladım, ancak belirgin bir faydasını göremedim. şişlik yerli yerinde duruyor. hatta ilacın yan etkileri bile mevcut değil bende. yahu bari bir iki yan etkini görseydik de en azından vücutla reaksiyona girdiğini anlasaydık. kandırılmış gibi hissediyorum kendimi.*
efsane öksürük şurubudur.
tadı berbat olan şuruptur. yıllar geçti ama hatırlarım ulan.
çok mu kasmışlar o rezil tat için.
ıyk içim bi hoş oldu.
gribimle ilgili olarak doktorumun verdiği abtibiyotik. 2 gün oldu içeli, hem uyku hem bulantı yaptı bünyemde.
Bugün şahsıma reçete edilen ilaç. Yemek tabağı kadar kutusu var amk.
piyasada bir sürü eşdeğer formu olan bir ilaçtır. ama orjinal molekül augmentindir. firması da glaxo-smith-kline'dır.
orijinal molekülü klavulanik asit ve potasyum klavulanat olan antibiyotiğin ticari isimlerinden bir tanesidir.
Diş apsesine iyi gelen antibiyotik. geçenlerde en arkadaki diş etim şişmişti ve augmentin BID 1000MG aldım. 2 günde geçirdi. şişliğin sebebi apse imiş. yanlız mideyi bozuyor, içeriye doğru osuruyorsun. ayrıca alkol ile bir sıkıntısı olmuyor. dün 5 extra içtim üstüne, bugün de 4 içtim ve içiyorum.

bende pek bir yan etkisi olmadı, korkarak içtiğim halde.
Pinpon topu kadar olmuş bademciklerinize hadlerini hemen bildiren antibiyotik.* Daha 24 saat olmadı (8x3) kullandım, boğazımdaki yangın yerini küçük bir sızlamaya bıraktı. Sabaha tamamen nakavt olmalarını bekliyorum.

Yalnız haplar biraz büyük, bir varil su içmeniz gerekiyor boğazınızdan geçmesi için.
artık reçeteye tabii olmuş ilaçtır böyle hasta olup kafamıza göre bu ilacı alamayacağız artık.
geleneksel solunum yolları enfeksiyonumun start verdiği şu günlerde hayatımda ilk defa kullandığım zımbırtı. hakkını yemeyeyim, 1.5 kapsül normalde 3 günde geçen iltihapımı 12 saatte hafifletti, 20 saatte geçirdi. ama bu antibiyotiği üretenin de, yazan doktorun da, satan eczacının da, alan hastanın da amına koyayım afedersiniz. 1 gündür ishalim amına koyayım.
diş ve diş etlerimi kurtarması için 12 saatte bir binlik attığım antibiyotik.

nolur kurtar beni hacı nolur lan.
kurtarır anam kurtarır. her şeyden kurtarır bu ilaç. kafan kopsa yerine yeni kafa çıkartır.
çok zararı olsada çözüm kesindir.(#22005674)
Şurup olanının kokusu sizi bir kez daha hasta edebilir.
insanı iyileştirmekten ziyade hasta eden bir ilaç. bu ne amk bulantı, ağız kuruluğu vs. her bok yapıyor. antibiyotik mi içtik uyuşturucu hap mı salladık belli değil. *
yılda minimum beş kutu, maksimum sekiz kutu tükettiğim antibiyotiktir.
yan etkileri biraz fazladır. yalnız bronşitli bir insansanız, bir de üstüne gelmiş bir grip hâli yaşıyorsanız ve bademcikleriniz bağımsızlıklarını ilan etmiş durumdalar ise mecbursunuzdur.
ya o bademcikler alınacak ya da augmentin'e devam.
günde 1 grlık dozuyla adınızı dahi unutturabilecek meret.
Augmentin bid 1000mg olanini bugun 12 saat arayla ikincisini içtiğim antibiyotik.bunu içmeye başladığımdan beri idrarım leş gibi kokuyor ve kusuyorum, çarpıntı yapmaya başladı bi daha içersem serefsizim alternatif tıpa kurban olayım.
bisiktirol kadar etkili olmayan antibiyotiktir.
dehşet terletiyor.
Glaxo smith kline* ilaç şirketinin ilacıdır. sinüzit için bugün'lerde kullandığım ilaç. pek de terlettiği söylenemez.
tehlikeli bir antibiyotik dikkatli içilmesi gerekir. en son içtiğimde ateşim çıkmıştı, kusuyordum, başım dönüyordu. bu yan etkilerinden ilacı tekrar geri kusarak kurtulabildim.
Ota boka alerjisi olan bunyemin sorunsuz sekilde 4gundur kullandigi ilac, sayesinde yemek yiyebiliyorum, dis apsem indi.bir de majezik yutuyorum yaninda, gayet iyiyiz yani.