bugün

reddetmek değil hiç inanmamaktır.
Rasyonel akılı yüceltmektir. peri masallarının, uçuk kaçık hikayelerin aklını etkilemesine izin vermez, şeyh eteği öpmez, peygamberin göt kılı diye ona tapınmaz.
Hala dogdugu cografya yuzunden, bir dine inananmalarinin mantigini sorgulayamanlar, ateizmin mantigini anlayamamasi gayet dogaldir.
Basit ve kolaydır. Manevi Herşeyi, allah ne verdiyse inkar et. Allah'ı da inkar et. Tebrikler artık sen de bir ateistsin.
yoktur. ateistinde mantığı yoktur.
rabbini bilmeyen kişide akıl mantık ne arar.
senaryolar, kaynaksız iddialar vs. üzerine kurulacaksa yere batmış demektir o mantık.

yaşam saygıdan ibarettir, ben kimseyi Müslüman ol diye zorlamıyorum, ateistler de uydurma hikayelerle birilerini ateizme sürüklemeye çalışmamalı. bu kimsenin yararına olmaz. vakit kaybından başka bir şey değil bu. dünyanın sonuna kadar çözülemeyecek bir tartışma.
sözlükteki ateistler üzerinden konuşacak olursak var olmayan mantıkdır.

allah'a savaş açıyorlar ama salt tanrı kavramı olduğu yerde duruyor.

mantık bunun neresinde?
temel mantığı "allah varsa neden göremiyorum, konuşamıyorum, niye adaletsizlikler var dünyada" vesairedir. Çoğundan bundan başka bir şey duymadım.
dinsizliklerini diğer dinleri çürütmeye çalışarak yaşamaktır.
Mantığı yoktur bence insan kendi doğrularını kabul eder sadece olay bu.
hayır bir de hikayeler uydurmuş ya, ne kadar küçük duruma düştün bak bir örnek vereyim. yahudi olduğu için kendinin insan, diğer dine mensup kişilerin maymun ile aynı atadan geldiğine inanan darwin zürafanın boynunun uzun olmasından yola çıkar ve insanları etkisi altına almak için bir evrim teorisi oluşturur. maymun kafası ve insan çenesini birleştirerek bir ara form sunar. herkes te inanır.

ek olarak hz muhammedin elçiliğini yaptığı dine inanıp, camide ona yol vermemek gibi bir şeyin yapılabileceğine inanmandan kaybettin. yani bok atarken de kaliteli atın arkadaşlar bu kadar da olmaz.

muhammed diye hitap etmen ayrı rahatsız edici. ve peygamberi hobo falan zannettin heralde bir an yüksek sesten rahatsız olur ve yeni ayet geldi susmanızı söyledi der ve herkes te susar ama kimse farketmez. insanların 1500 yıl önce beyni yoktu zaten. bir de uyuyan peygambere gidip bize çıksana diye bağırıyorlar. kimse de demiyor o bu saatlerde uyur diye.

bazılarının bok atmak olarak bildiği mantıktır. yazık.
allah yok din yok kitap yok.
https://www.uludagsozluk.com/e/8368466/
hiçbir şeye inanma inananlara söv. çok kolaydır.
korkusuzca ve tarafsızca sorgulamak ve düşünmektir. sadece gerçeğe ulaşmak maksadıyla düşünmek. hemingway'in de dediği gibi, "düşünen her insan ateisttir".
Bilime dayalı somut olan şeylere inan. Sorgula sonucu akla ve mantiğa elle tutulur,gözle görülebilir delillere dayanır. Oda olmadıysa tesadüftür de işin içinden sıyrıl.
E ozaman " göğü büyük bir kudretle bina ettik ve biz onu genısletmekteyız " ayetini üstün tutma... Bunu kur an söylüyor. Adres; Zarıat suresı.

Yada " insanların kendi elleriyle işlemiş oldukları hatalar yüzünden denizlerde ve kara da bozulmalar ortaya çıkmıştır. Dönmeleri için Allah işlemiş oldukları günahların bir kısmını onlara dünya da taktıracaktır"

Rum süresi 41

E bunlar Allah ın 1400 yıl önceki ayetleri. Küresel ısınmayı ve iklim değişikliğini; göğün genişlemesini söylüyor, siz inanmayın ozaman. Çünkü bunu islam dini söylüyor.
Noldu sayın ateistler? Ateizm çöktü.
ateizmde mantık aramayın ateistlikten çıkarsınız sonra.
Yıl olmuş 2016 hala ateizm.. Bir ameliyat videosu bile ateist olmamak için bir nedendir. Her ne olursa olsun yaratıcı vardır.
Bilimle kansere çare bulamadınız, nasıl varolduğunuzu mu, bulacaksınız.
her şeyde mantık aramayın efendim.
görsel
Bilimle kansere çare bulamadınız diyor ya yaratık, ulan o zaman kanser olunca doktora hastaneye niye gidiyorsun, camiye git, imam okusun.
Yuzyillar once gelmiş kitaplarin simdiki ve gelecek nesillerin hayatlarini yasama bicimine mudahil olamayacagini anlamaktir.suskunlarda geciyordu `adalet diye birsey yok adalet güçsüz insanlarin birgün hesaplasacagiz umudunu kaybetmeme kendi kendine mutlu olma kavramidir'bunun gibi biseydi cumle. Din de ayni sekilde yoksullarin ezilmislerin isyan etmeme sebebidir nasil olsa öldükten sonra hayat var orda mukafatimizi alicaz diyip isyan etmemesini saglayan aractir.