bugün

ateistler de tebliğci dindarlar da kibirlidir. her iki taraf da çoğu kişinin göremediği şeyleri kendilerinin keşfettiğine inanıyor ve büyük bir buluşa imza atmışlar gibi hiç durmadan her ortamda bunu direkt veya dolaylı olarak dile getiriyorlar.
bir deist olarak neden kibirlisiniz diye soruyorum. kendinizi inançlılardan üstün görüyorsunuz. kendinizi bilim adamı zannediyorsunuz. müslümanlarla kaynaşmıyorsunuz. ve çok soğuksunuz.
sizin allahınızdan daha kibirli değildir hiçbiri. kurandan for example; yakarım cehenneme koyarım, neye inancana ben karar veririm ama müslüman olmassan azabımı tadarsın, benden korkun yıkarım, bana tapıcaksınız ulen.
evet amerikaya kuran göndermedim, oruçta da kutupları hesaba katmadım ama süperim beni hangi akılla eleştirirsin aklın yetmez. allah arabistandan bildirdi.
"kibir = allah'ı inkar etme" diye formül çıkaranın sorduğu boş soru. hani şimdi "çimen = yeşil renk" diye formül yazıp "çimenler neden yeşildir" diye bir soru sormak ancak ve ancak din kafalara özgü bir beyinsizlik örneğidir. sonra da "ateistler neden bizim aklımızı beğenmiyor?" hangi aklı? 0-6 yaş grubuna hitap edeni mi?
(bkz: ateistlere soruyormuş gibi yapan iman sahipleri)

edit: başlığın ilk entry'sini okumadan "ama nerden çıktı bu "kibir = allah'ı inkar etme", abooovv" diye komiklik yapanları da deşifre edebilen konu. alemin akıllıları sizi; ama sadece kendi alemlerinin: sınırları ve çapları daha fazlasına izin vermiyor...
kibir değil o, sana nefret kusuyor adam sen de bu soğukluğu kibir sanıyorsun, kibir olsa duramazsın.
Şeytana uyduklarından.

Şeytanıda şeytan eden kendi kibri.
Kendilerini zeki diğerlerini salak olarak gördükleri ve diğerlerini zeki ama insancıl oldukları halde uyarsalar da diğerlerinin ısrarla onlara uymamasi sonucu onların daha da salak olduklarına inanmaları.
bilginin ve düşünmenin dayanılmaz hafifliği...
çünkü zamanında en büyük melek olan şeytanın lanetlenmesine sebep olan kibir şeytandan onların ruhlarına geçmiştir.
ateist olmak zaten kibirli olmayı gerektirdiği için doğal karşılanan durumdur. şöyle ki: ateistler kendi akıllarını üstün tutarlar her zaman. haklı veya haksız.
muhtemelen allah'a inanmadıklarındandır.
Tüm dünyayı yanlış bir tek kendini doğru sanan müslümanlar kadar kibirli değillerdir.
Kibirli sanılmalarının sebebi sürekli kendileriyle uğraşılması sonucu öfkelenmeleri ve biraz sert cümle kurabilmeleridir.
çünkü kibir şeytanın en sevdiği günahtır. ve ateist bireyin şeytanın en sevdiği günahı sık kullanılanlara eklemesi anlaşılabilir.
kendilerini çok zeki sanatlar efendim. herkes uyurken kendi doğruyu bulmuş gibi hissederler.
ateistler neden kibirlidir sorusu, evet cevabı merakla beklenir, neden işlerine gelince masum ve humanist olup, kendi aralarında ise inançlı insanlarla dalga geçerler, ve neden nefret dolular? ve neden ezik kalmışlardır, sebebi müslümanlar mıdır? müslümanlara o kadar laf atıp neden tarihden bahsederken çoğunluğu müslüman olan osmanlıyla övünürler, neden? özellikle atatürkü neden tamamı sever?, neden iğrençler? arkadaşları neden az? çünkü bi bok bilmeden zekiyim havalarına girerler. tartışmasız ve net tanrıyı red ettiklerinden kibirliler, ha illa tanrının olmasına gerek yok bu kibir için, varsayım olarak bile tanrıyı red edince kendilerine yüklerler tanrıya duyduğu gizemi,gücü, sonuç olarak=kibir, kibir, insanları aşağılama. ateistleri iyi tanıyorum.