bugün

bakın hacı abiler ne ateistim ne müslümanım objektif bir yorum yapıcam.(bu cümleyi kullanmazsam iki taraftan da hakaret yiyorum.)

kendinizi müslümanlardan daha zeki sanıyorsunuz ya. hah. işte bu noktada sorun var. zeka ölçütü olan iq bir olguyu daha kısa zamanda kavrayabilmenizle alakalı. yönelimlerinizin farklı olması sizi bir insandan daha zeki yapmaz. daha mutlu da yapmaz.

kısacası egonuzu tatmin etmek bile olsa kendizin bir insandan daha zeki olduğunu söylemeyin. belki o adam mutlu olmak için kendini geliştirmeme yoluna gitmiş olabilir. oysa ki aynı yönelimlere sahip olsaydı, aynı imkanlara sahip olsaydı sayfalarca bir yazıyı sizden daha kısa sürede anlayacak birisi olabilirdi.
abi hep söyleyip duruyorsunuz da kim o ben daha akıllıyım diyen ateist? getirin sikeceğim ibret-i alem içün.

lafı var kendi yok anasını satayım. geçin bunları artık.
merak edenler için, benim çevremde çok insanlar var böyle.
hepsi de sayısalcı mk!
bir ezer, bir ezer..
" orospu çocuğu deseydin daha koyardı be abi " dersin.
o derece.
genelde öyle yapanların ağzına iyi s**arım, sizde s**ın, lağım gibiler zaten.
bi tane düzgün olanıyla tanıştım. o da almanya' da okumuş tarihçiydi.
ha birde bu sözlükte ve itü sözlükte tanıdığım ateistler, mesaj kutumda en düzgün sayılabilecek iletişimi kurduğum kişiler..
azıcık götleri havada olmasa iyiler aslında, birazda siz çok gidiyorsunuz üstlerine, bak ben hiç gidiyor muyum?
sadece godoş olanlarıyla derdim var, ohadar.
edit: al bak, kendilerine gene zeki deyip, diğerlerini aşağılıyorlar.
bi alt entryde görülüyor bu durum, sonlara iyice bak bak.
ne ateistim ne müslüman, objektif oluyor böyle olunca. ne fark eder, deiste ateiste karşı agnostikte karşı, hristiyan da karşı yahudi de karşı. nasıl objektif oluyorsun. müslümanlar yobazda yahudi veya hristiyanlar değil mi? deistler sanki çok nesnel insanlar. sonra ateistler kendini hep öne çıkarıyor. zekanın geri düştüğü yerde ateistler hep öndedir. düşürmeyin.
herkesin bir dönem bu sorgudan geçtiğini, sonucunda pek bi alternatif olmadığı boktan durum.
ateistler veya deistler hiç fark etmez bende tek bir şey söylemek istiyorum. dinmiş dinsizlikmiş bunlar fasa fiso şeyler mesele insan olmakta yaptığınız herhangi bir şeyde eger yapılan kötü ise ve buna karşılık içiniz burkuluyor da acı duyuyorsanız insansınız demektir. mesele dinde değil insan olmakta gizli. ama kötü bir şey yap ve sonra mutlu ol bundan o zaman senin a. q. dinin olsa ne yazar kitabın olsa ne yazar.
(bkz: kusura bakmayin beyler)
"kendinizi müslümanlardan daha zeki sanıyorsunuz ya.
--yok boyle bir sey..zannetmiyorum...

"kendizin bir insandan daha zeki olduğunu söylemeyin.'
---yok boyle bir sey, soylemedim hic...

"sakin ol" deme gereken bir baslik....
Ateistler in Allaha inanmama nedenleri gercek olmasindan baska bise degildir...
hinduizm dininde ineklere tapılmasını salaklık olarak görüyorsunuz ya işte aynı şekilde o insanlarda sizin taptığınız şeyleri salaklık olarak görüyor. sen adamı ezmeye çalışırsan oda seni kırbaçlar kusurabakmayın.

ben deistim. bana saygılı olunduğu sürece bütün dinlere saygım bütün inananlarına saygım vardır kötü birşey demem. bütün müslüman arkadaşlarım bilirler beni çok güzel laflarız ama herşey insanlarda bitiyor. saygı yoksa tabiki bende birşeyler söylerim iğnelemek için. bazen ağır olur.
ateistleri liseli alevi deistler ile karıştıran bir arkadaşımızın söylemi
aklı başında bir ateist kendi zakasını müslümanlar ile kıyaslamaz bunu sadece budala insanlar yapar.