bugün

tutarsız insan.

akıl sonsuzu kavrayamıyor. evet doğru. burada inanan da inanmayan da dogmatik olmak zorunda.ateist e sorsan milyar yıldır (hatta sonsuz yıldır) süregelen evrilmelerden, değişimlerden bahsedecek. milyar yıldır evrilen insan aklı, hala sonsuzluğu kavrayacak yeterliliğe ulaşamadı. milyar yıl geçse de ulaşamayacak gibi. yok efenim aklın evrilmesi milyar yıla dayanmıyor. bütün canlı cansız varlıkların değişmeye ve evrilmeye başladığı o andan itibaren ancak bu düzeye ulaşabildi.

komik.
akıl sonsuz kavrayamıyor. eh tamam diyelim.

tüm kavranamayan şeyleri tanrı diye bir kavram ortaya atıp çözebileceğimizi kim uydurdu?
liselilere çok havalı gelen sözcük.
ateistliği bu zamana kadar bana çok kötü bir şeymiş gibi öğrettiler. inanmayın siz onlara. şüpheci yani skeptik olun hayatta.
ateist demek masalları inkar etmek demektir. korkuttular sizi, zamanında beni de korkuttukları gibi. o insanlara göre bunları düşünmek deliliğe adım atmaktır, kafirliktir. aslında onlar, insanın sorgulamasına karşılar. kontrol altında olduğunuzun farkında olmayasınız diye. din korkudur arkadaşlar .kötü insanların iyileri kontrol altına almaları için uydurulmuş bir şeydir. tanrıya ibadeti kalbinizde yapın. başkalarının sözlerine, dualarına, kafirsin sözlerine cehennem tehditlerine aldanmayın. Farkına varın. Yaratış masalı evrimle çöktü belki bundan bile bi habersiniz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution allahın bi türlü kitap gönderemeyişi (4. kitap olan kuranı korumasını ama diğer kitapları kendisi yazmamış gibi korumaması ve 2.2 milyar hristiyana feyk atması).7 milyarlık dünya nüfusunda sadece 1.5milyar Müslüman olduğunu, sizin de sadece Türkiye de doğduğunuz için Müslüman olduğunuzun farkına varın, bütün bunları sorgulayın derim. eğer siz haklıysanız bu savların hiç birisinin mantıkla çelişmemesi gerekir. böylece daha iyi Müslüman olur tanrının karşısında ben sorguladım ve Müslüman oldum diyebilirsiniz. ne onur verici değil mi. doğruluğundan şüphe etmeden emin olduğunuz şeyi sorgulamak neden bu kadar ayıplanır ki. ve en önemlisi kuranı okuyun. sorgulayarak okuyun . kuranda yazan egolu sözlerin insan tarafından yazıldığının farkına varın. insanların tehditlerinden korkmayın. Müslümanların dünyada 1.5 milyar olduğunu http://tr.wikipedia.org/w...BCsl%C3%BCman_n%C3%BCfusu
dünya nüfusunun 7 milyar olduğunu http://tr.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCnya_n%C3%BCfusu
ve şuradan da kuranın hükümlerine bakın
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4014
5.5 milyar insan cehennemde yanacak demektir. ve bu yüzyıllarca böyle devam edecek. bi yüzyıl sonra yepyeni 5.5 milyar insan dünyada yaşayacak ve ölecek böyle böyle çok çok fazla insan cehennemde yanacak bunu aklınız alıyor mu acaba. tanrının artık dünyaya karışmamasını aklınız alıyor mu. bu zamanlarda neden bir peygamber olmaz söyleyeyim mi sizlere. çünkü iddialar çok kolay test edilebilir de ondan. fizik kurallarının geçerli olduğu bir evrende su şaraba dönüşmez. denizler yarılmaz. asalar yılana dönüşmez. Bundan binlerce yıl önce yaşanmış tüm bu mucizeler olağanken günümüzde neden yaşanmaz sorusuna ee o zaman herkes müslüman olur diyenlerden misiniz. mucize olursa tüm insanlar o zaman inanır ortada sınav diye bir şey olmaz diye mi düşünüyorsunuz. hadis kitaplarında 124 bin peygamber gönderildiğinden bahsedilir. bu zamana kadar olan sihirler nedense günümüzde kalmadı.1500 yıldır bir peygamber gelmedi. dünyada şu anda 5.5 milyar kafir olduğu halde.
bu konular sadece islam’da değil tüm dinlerde geçerlidir. eğer Hristiyan olsaydınız zannetmeyin sakın ben islamı seçerdim diye. aksini iddia ederdiniz Müslümanların cehennemde yanacağını söylerdiniz. insanları korkuyla yönetmeye çalışıyorlar.ve en önemlisi düşünmenizi engelliyorlar. Şüphe etmeyen insanlar kolay yönlendirilir ve yönetilir.
her kıta kendi dinini oluşturmuş, şuradan da din sayılarına bakın
http://tr.wikipedia.org/wiki/Din
eskiden bilimle dinin uyum içinde olduğunu zannederdim. bilim dini tamamen saf dışı bırakıyor .bugünkü büyük bilim adamlarına bakın neredeyse hepsi ateist ya da agnostik ya da deist.
hikayelere değil bilime inanın. bilim neden mi gerçek çünkü çalışıyor da ondan. yazımı evinizden bir monitör ekranında okumanız ,telefonlarınız , arabalarınız hemen hemen her şey şu son yüzyılda atomun elektronun keşfi sayesinde gerçekleşti. din 2 bin ya da daha fazla zamandır var ama şu 200 ya da 300 yıldaki bilimin faydası kadar bir fayda getirmedi insanlara. onun yerine din savaşları sonucunda milyonlarca insan ya aç kaldı ya da öldü. insanların bir şey bildiği yok. başkalarının sözlerini değil siz kendinizi dinleyin. Kendi fikirlerinizi oluşturun. son sözüm şu olacak hala ben Müslümanım ve Müslüman olmaya devam edeceğim diyorsanız diğer dinleri, evrimi araştırında sadece Müslüman topraklarda doğduğunuz için Müslüman olduğunuz gerçeğini değiştirin.
hastalıklı. doktor dedi tv'de. türkiye sallandı amk.
özenti topluluk, sinir oluyorum her boku biliyormuş gibi orda burda boş boş konuşmalarına, hem inanmıyorlar hem de tanrı kavramından nefret ediyorlar madem yok kime tribin lan senin? madem inanmıyorsun ne halt yemeye inananlara sataşıyorsun, döküntülük yapıyorsun! hepiniz cayır cayır yanacaksınız.
düşen uçakta ateist olmaz.
insanoğlunun bozulmamış formu.tüm bebekler ateist doğar, daha sonra toplum çocuğun aklını dinle zehirler ve kontrol altına alır.
sorguladığını her şeyi bildiğini sanan aslında yabancı kaldığı din hakkında en ufak bir fikri olmayan bir iki tane basit argümanın arkasına sığınan kişi.
her ne kadar yanlış tanımlansa da ateistlik dinsizlik değildir sadece tanrının olmadığını savunmaktır ki tanrı olmadığını savunmakta bi din olarak gözlemlenebilir.
kibir ve gururla kalpleri kör olmayanlardır. kaç milyar galaksinin onlar için yaratılmadığının, kaç milyon tür hayvanın efendisi olmadığının farkında olan insanlardır.
tanrının yokluğunu afrika'da aç kalan bebeklerle açıklamaya çalışan dar görüşlü insan... komiklerdir.
doyumsuz egolarından sıyrılabilmiş bilinçaltında huri sikeceğini düşünmeyendir.
bazen taşak oğlanı durumuna düşerler.
okumuş,düşünüp sorgulayabilmiş kişi. tebrikler.
türk olanların yarısı artizliğine ateyistim der.
genel özellikleri bolca okumaktır. ebu talib de allaha inanmamıştı.
benim de için de bulunduğum tanım.
allah ateisti korusun.
bir gün zekan akranlarından daha çabuk gelişiyor ve süpermanin aslında olmadığını anlıyor ve süpermane hala inanan yaşıtlarına aslında onun olmadığını anlatırken salak yerine konuyorsun. Ancak sen yine de süpermane inanan akranlarınla içten içe daşşak geçiyon ya, hah öle bişey.
Inci sözlükçülerin dalga aleti (bkz: hadi bununda aciklayin ateistler)
olaylara fazla materyalist bir bakış açısıyla bakan insan.
evrenin oluşumuyla ilgili toplumsal normların dışında fikir geliştiren insan diyebiliriz. korku ile itham edilmesi(edenin fikrini düşününce) enteresan. tüm yaşamı, cehennem-tanrı korkusuyla geçen adamın, birine korkak-korkuyor demesi çok ahmakça geliyor kulağa. neyse.
her ateist materyalist sanılır. aslında değildir. ateist kelimesinin anlamı taa antik yunana kadar dayanır. teist, tanrıcılık demektir. her türlü tanrıcılığa verilen ismin adıdır bu. (çok tanrıcılık dahil) ateist de bu teist olma durumun anti şeklidir. yani anti-teist, ateist şeklinde günümüze gelmiştir. burada ateist kişinin tek derdi tanrıcılığı reddetmesidir.(her koşulda) bazen ateist materyalist olabilir, ancak olmaya da bilir. olmak zorunda değildir yani. ateist birazda anarşist gibidir. tanrının olduğunu bilse bile yinede onu sorgulayıp, inkar edendir.
milyarlarca insanın inandığı kitapları okuyup, bunların akıl süzgecinden geçirip bir bir yaratanın ya da bir tanrının varlığını inkar eden kişidir. Tek kitap değil çokca kitap okuyup bu sonuca varması da bir araştırma ve diyalektik bir yapısının olduğunu gösteriyor. Doğmatik düşünceleri kabul etmeyip, toplumsal baskı ve aile inancından çok kendi inancını eleştiren bir yapıya sahip kişilerdir.
http://biliyoruzdakonusuy...daha-mi-zekidir/#more-415