bugün

Evlenirim neden evlenmeyeyim çünkü ben de ateistim. Başka bir inanca ve görüşe sahip insanla evlenmeyi nefretle karşılayan insan zırvası dinlerin kaidelerine göre eş seçecek değiliz. Sonuçta dünyada sadece iki insan vardır, iyi ve kötü insan.
Seve seve..
Evet. inanmıyor olabilir.
iyi bir insan, ruhu ve kalbi temiz biriyse, hiç önemli değil.
Allah'a inanıyorum deyip kendini müalüman olarak gösterip islamın ve hayatın etik şartlarını ezip geçen orospu bir ruhla olunacağına.

Adam gibi çıkıp ben Ateistim diyen hanımefendiyle birlikte olmayı çok isterim
Yazarların Ateizm ile ilgili genel bilgi düzeyinin sıfırın altında olduğu gerçeğini alnımıza vuran güzide konudur.

Allah korkusu olanların önümüzdeki 25 seneyi hastane köprü, havaalanı ayağına emiklemesine bakmayanlar kelime olarak "ateizm" den korkuyor, hala Allah korkusu olandan medet umuyor.

Kimin neden ne kadar korktuğunu bilemezsiniz. Bildiğinizi sandıklarınız öyle olmadıklarını ispatlamak için ellerinden geleni yapıyor, inanmıyorsunuz...

Ne diyeyim... kör olmuş gönül gözleriniz, lal olmuş dilleriniz...
insanın iman edeninin kim olduğuna biz karar veremeyiz. insanın verebileceği bir ölçü değildir bu, eskaza bunu ölçmeye kalkan da şirk koşar.

Vicdandır, merhamettir, iyiliktir ölçülebilir olan. Bu üç meziyete ateist sahipse , bunlardan herhangi birine sahip olmayan Müslüman görünümlü iblise yeğdir.

Şimdi dağılın...
Hayır.
iki beyaz pigmenti için 70 beyazdan vazgeçmem. Sorry.
Allah'ı olan insanlar bile neler Allahsızin ne yapacağı belli olmaz.

Katolik hristiyan ise sorun olmaz.
(bkz: hayır)
Evet evlenirdim. Birbirimizi sevmişken, din denen olgu kişiseldir, farklılıklar yüzünden evlenmemek saçma olur.
"Güzelse a....na bile korum."

Şeklinde cevap verilecek soru.
Hiçbir ateist, biriyle "inançlı diye evlenmem" demez ama (en azından ben hiç duymadım ve de okumadım). Fark burda işte. Herkes anca kendi kafasına uyana hoşgörülü oluyor, ona da hoşgörü denmiyor zaten. Hoş, daha mezhep farkı bile aileler tarafından evlenmeye mani görülürken bu duruma da şaşırmamak lazım tabi.
Bu soruyu Hayır diye yanitlayanlar karısı ile evde namaz kılmayı mı düşünüyorlar merak ediyorum.
Hayır.
Cogu goruse saygı duyarım fakat tumuyle tanrıyı reddeden bir insanla hayatımı birlestirmem.
Ilerde cocuklarımın bu kadar radikal bir ayrımda buyumesini istemem.
Aşka da inanmıyordur o, aman kalsın.
Şaka gibi cidden, insanların inanç özgürlüklerine dil uzatan, seçimlerini kınayan ve bundan dolayı hakaret eden ne çok insan varmış.

Bir de kalkıp bu salaklar, kapalı bacılarımıııız diye bağırıp "özgür yaşamak" ve "ötekileştirilmemek" istiyorlar. Hadi ordan ya, başkalarının hassasiyetlerine, seçimlerine terbiyesizlik etmeyi bırak, sonra saygı iste.
Ne değişiksiniz he.
islama göre böyle bir evlilik yapamazsınız. Bu soruya hayır cevabı veren müslümanlara yobaz diyenler bu durumda asıl yobaz siz oluyorsunuz.
Beraber yaşarım ama uzun vadede evlenmem, çünkü evlenmek 21. yüzyılın yapısına ters bana kalırsa. *
cehape'den yayınlanan yeni laiklik fetvasına göre; Atayiz bir insanın, dini inancı olan kişilerle evlenmesi caiz değildir. O yüzden isteseniz de evlenemezsiniz.

Rumuz: 16 yaşında, duman dinleyen ve kolundaki atatürk imzası dövmesi eşliğinde rakı içen laik çocuk.
Evlenirim. Müslümanım ama öyle aman aman dindar biri değilim. Karşımdaki insanın karakteri düzgün olsun yeter benim için.
insan olsun yeter. neden olmasin ki. bir soru.
tabiki evlenirim çünkü aynı yolun yolcusuyum..
ancak kimseyle evlenmek gibi bir niyetim yok o ayrı..

bu arada dünya üzerinde kabaca 3bin farklı din sözkonusu haberiniz olsun..
onlara göre siz de başka bir boyutta yanacaksınız yada döneceksiniz artık nasıl hayal ediyorlarsa..
tabi size göre onların alayı yanlış yapıyor, en doğrusu sadece sizinki..

benim en çok merak ettiğim şey, bu topraklarda doğmamış olsaydınız,
mesela havai adalarında yada yeni zelanda topraklarında doğmuş olsaydınız
yine ortadoğu bataklığına gelip islamı seçer miydiniz..
yoksa bu bataklıktan bihaber şekilde oralarda mutlu mesut yaşayıp gider miydiniz..
gerçi siz fazla düşünmeyi hatta sorgulamayı sevmiyorsunuz..
bu nedenle başka sorum yok hakim bey..
hiç kimseyle evlenmem. konu tartışmaya kapalıdır.
ateist biriyle evlenirim allahın izniyle.
hayır tabikide dini imanı olmayanla imkansız olmaz.
ben evlenmeye karşıyım.

önemli olan gönül bağı.
Evlenirim tabii ki neden evlenmiyim iyi huylu bir insan ise sorun olmaz.