bugün

birini sevmemek ona hakkını teslim etmemek için bana göre bir neden olamaz. mustafa Kemal'i sevmeyenler onun bu ülkeyi düşman işgalinden kurtardığı gerçeğini nasıl ve neden göz ardı etme eğilimindeler anlayamıyorum.

bugün kuzey afrikada asyada yaşayan eski sömürge halklara bakalım da durumumuzu ona göre değerlendirelim.
kimse kimseyi tabiki sevmek zorunda değildir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin kurucusunu düz bir şekilde sevmiyorum diyen adamın söylemi altında art niyet ararım ve dolayısı ile bende onu sevmem.
insanlar bir kişiyi sevmedikleri için size net bir cevap vermesi gerekmez. sizin algınıza karşı geliyorsa söyledikleri fikirleriniz karşıttır. bu kadar basit. yaşam tarzını, düşüncelerini veyahut uygulamalarını sevmezler. genellikle "tek adamcılık" yüzünden sevmezler. ben de onlardan biriyim...
atatürkten çok ona solcu diyip emperyalizmle savaştı diyenleri sevmem söyledikleri tam olarak doğru değil yani eksik evet atatürk emperyalizmle savaştı fakat ploreterya devrimleri döneminde burjuva devrimi yaparak nasyonal bir ülke kurdu.