bugün

"ve beyin vücudu terk eder gider"e sebep olan harika tespittir. gerçi biz hiç bir yerde okumadık atamızın ben üniversite mezunuyum deyip yalan sahte belge uydurduğunu. üstü kapalı olarak kast edilen hırsız olan diğerinin çabalarını da görüyoruz ya neyse..
kara harp okulu üniversite dengi bir okul vel mustafa kemal atatürk de mezunudur! üstüne yetmezmiş gibi de harp akademisi mezunudur!!!

--spoiler--
Manastır Askerî idadisi'ni de başarı ile bitirerek 13 Mart 1899 tarihinde istanbul'da Harp Okulu'na girdi. 3 senelik başarılı bir Harbiye öğreniminden sonra 10 Şubat 1902'de bu okulu Teğmen rütbesiyle bitirdi ve öğrenimine Harp Akademisinde devam etti.1903 yılında Üsteğmen olmuştu. 11 Ocak 1905 tarihinde de Kurmay Yüzbaşı rütbesiyle Harp Akademisinden mezun oldu.
--spoiler--

hadi canım başka kapıya dökün salyalarınızı!!!
görsel

bu diplomanın orijinalini okuyamayacaklara dert olmuştur.
türk halkına ilmi bilimi eğitimi sanatı aşılayan ve bunu öğretmek için çabalayan bir çok yabancı dili olan askeri okul mezunu olan gazi ve başkomutan unvanı bir adam ve bir çok kitabı olan bir adam atatürk insan haklarına saygıyı dünyaya barışı öğütleyen ileri görüşlü olmasıda ayrı özellikleri eğer savaşıp vatanını kurtarmak için çabalamasaydı atatürk bilim adamı olurdu ki diğer tarafta gündem konusu olan diplomasız şuanki cumhurbaşkanı bence konuşulması ve üzerinde durulması gereken konu insan kendine sormalı ben safmıyım diye biri çıkıyor diplomasız cumhurbaşkanı olup milleti kandırıyor diye.
harp okulu mezunu adam. allah'ın yobazları sizi.
ulan harp okulunda kurmay yüzbaşı olarak mezun oluyor.
şunu o küçük küçük beyinli kafalarınıza bir soksanız keşke.
kuran sallayarak miting yapan eğer diploması olsaydı çoktan yeri göğü inlettiydi.
hiç mi bununla aynı sırada outran universite bahçesinde kantininde outran bir çay içen
ecdadımızın diplomasını okuyamıyoruz. bir gecede cahil kaldık diye ağlamama sebebiyet vermiş diplomadır.
hhahahahahahahaziktir....

kapı gibi harp okulu diploması var. harpokulu da o zaman, en acayip cengaver adamları aldıkları harp okulu.

paşa harp okulu mezunu.o zaman -bu arada okur yazar oranı yüzde 3 falanken -yani bugünden çok başka bi manzara- ülkenin en acayip okulundan mezun olmuş bir kimsedir.
harp lisesi yazmış bide çaktımın salağı!!
Harp akademisi nden mezun olmuş adam amk. Adamın mareşal ünvanı var. Ota boka verilir mi bu ünvan sanıyorsun.
Atatürk üniversitesi diploması diye okuduğumdur.

(bkz: bunlar hep açlık)
nasılda verdiği incirliği ama. işte böyle atılır soykırımcıya tokat. bunun adı rizeli tokadı.
Ya haydi olmasin peki o zaman cumhurbaskani olmak icin yuksekogretim gormus olmak sart miydi? Hayir. Bugun sart mi? Evet. Kanuna uymayalim mi?
Gerçekten pek adetim değildir ama...
görsel
Harp akademesinin üniversiteye denk olduğundan habersiz ak-it beyanı. Ayrıca kimse lise mezunu adam ülke yönetemez demiyor. Ecevit de lise mezunuydu.
Konu yasa ve yönetmeliklere göre cumhurbaşkanı üniversite mezunu olmalıdır. RTe ise sahte bir diploma ya da diplomasız bir şekilde seçimlere girmiş ve cumhurbaşkanı olmuştur. Bu hukuksuzluktur.
(bkz: kendi başlıklarını uplayan hıyarto)
Üniversiteye muadil o dönemin harp akademisi yani istanbul erkan-ı harbiye mektebi diploması vardır.
Atatürk'ün eğitimi o dönem osmanlı imparatorluğu sınırları içinde müslüman bir gencin alabileceği en iyi eğitimdir. Bugün bile Cumhurbaşkanı olmasına mani olacak hiçbir eksiği yoktur.
Doğrusunu öğrenin:
Diploma kopyası zaten önceki görsellerde mevcut.
Atatürk'ün eğitim aldığı okullar aşağıda:

görsel
atatürk bir ülke kurmuş mevcut şartlar dahilinde diplomaya ihtiyacı yok idi; ama günümüz anayasası der ki cumhurbaşkanı olacak kişi en az 4 yıllık üniversite mezunu olacak bunu da diploma ile ispat edecek, iş bu şartlar halinde nerde lan bu rte'nin diploma. yoksa anayasal olarak o cumhur başlığı hukuksuzdur.