bugün

Ak oğlanların, arap yalayıcılarının asla kabul edemeyeceği gerçek.
imparatorluğun başkentini işgal altından kurtarmış mıdır? Kurtarmıştır. Yıkılan imparatorluğun borçlarını cumhuriyet kurulduktan sonra ödemiş midir? Ödemiştir. Sevr anlaşmasından sonra göt kadar kalacak olan topraklarımızı genişletmiş midir? Genişletmiştir. Uzun süredir iki paralık olan ulusun haysiyetini tekrar yüceltmiş midir? Yüceltmiştir. Hasta adam gözü ile bakılan, toprakları masa başında paylaşılmış olan, içi çürümüş bir imparatorluk kalıntılarından, bu kadar uğraşıldığı halde hala yıkılmamış bir devlet kurmuş mudur? Kurmuştur.
Bunların hepsini de, türkü özüne döndürerek yapmıştır. Arap kültürünü bu ülke üzerinden tamamen atmaya ise ömrü yememiştir maalesef.
osmanlıyı piyasadan kaldır sonrada kurtardım ayaklarına yat .

sokarlar sizin gerçeklerinize .

çok şükür bizim gerçeklerimiz bize yeter li .
ulan osmanlı dan geriye kaç ülke çıktı onların namusunu kim kurtardı diye düşündüren sıçmık. çıkıyor böyle salaklar, yok adın dimitri olurdu yok şu yok namaz kılamazdın.
a pezevenk diyorum onlara geçtim orta doğu ,bizim sınır komşuları kuzey afrika filan hangi vatandaşın adı dimitri olmuş, hangisi namaz kılamamış v.s.

ulan onu geçtim ingiltere de en zengin aileler araplar lan ne anlatıyorsun. ingiltere prensesini düdükleyen o ahım şahım futbol kluplerini satın alanlar kim.

ve koduğumun salakları diyorum, mustafa kemal uzaydan mı geldi. osmanlı çocuğu,osmanlı öğrencisi ve osmanlı askeriydi.
atatürkün adı para etmez oldu ya satacak isim arıyor müptezeller .
bir gerçek bilgi de ben vereyim;
alıntıdır bir kitaptan kitap anılardandı ayzarını unuttum, atatürk ün yakın bir slah arkadaşı kitabında bahsetmiş.

atatürk musül ve 12 ada ile selanik i kurtarmış fakat diplomaside sınırlara dahil edememiştir.

bunları sınırlara dahil edeceğine dair yemin etmiştir.
hangi iktidar bu yemini sürdürüp, atatürk ün ideallerini sürdürdü?
durum ortada kuru sıkı sıksan sesini duyacak adalarda yunan bayrağı dikili.
Gerizekalılar için açıklama,
Osmanlıdan kaç ülke çıktı tam olarak bilmiyorum ama çıkan ülkelerin durumuna bir bak bakalım şu anda dünya ekonomisi sıralamasında neredeler?
Suriye?
Libya?
Yoksa mısır mı?
Hangisinde gidip yaşamak ister insan salak değilse?
Arabistan zenginmiş. Lan adamların, köpek kulübelerinde bile petrol çıkıyor amk. Üretim var mı yok? Bugün petrol bitse, açlıktan altın kapladıkları arabaları yiyecekler.
Türkiye şu ana kadar bir Suriye bir ırak olmadıysa, bu atatürk sayesindedir. Bunu siz de it gibi biliyorsunuz ama biat etmekten gözünüz dönmüş.
Atatürk osmanlı subayı imiş. Doğrudur osmanlı subayıdır. Ama osmanlı nın istediği gibi bir osmanlı subayı değildir. Kendini zamanın ötesinde, oldukça modern yetiştirmiş bir insandır. Osmanlı subayı olmasının, kişiliği ile alakası yoktur.
atatürk osmanlı subayıydı ama kendini modern yetiştirmişti, gibi bildiğin ben bir gerizekalıyım diye haykıran cümle kuran kişi tespiti.

ulan sik kafalı balkanları ne yapacağız o zaman. sanki bir atatürk çıktı, fevzi çakmak, karabekir, rauf orbay ve diğerleri ne subayıydı. atatürk, vahdettin in yaveriydi ulan. ne anlatıyorsun. osmanlı subaylarının hepsi muntazam yetiştirilmiş kişilerdi.

ulan cahil; o bahsettiğin şu anda çakma ülkeler bizim ilimizdi ilimiz. aynı yunan gibi.
edirne ne ise yunanistan o idi. urfa ne ise suriye o idi. dal yaraklara bak; senin sırbistan dediğin yer 1390 dan beri bizim sancağımızdı cahil.
nasıl olurda devlet kültürü nüfuzuna işlemiş adamlarla köyden bozma ülkeleri karşılaştırırsın.

o çok sevdiğiniz ilber ortaylı ne dyor; atatürk olmasada bir başkası gerekeni yapacaktı. o kadar. bir şeyinde bokunu çıkarmayın lan.
Osmanlının namusunu kimse kurtaramaz. Oyuncak olmuş batıya namus mu kalmış?
Tarihi kadir mısıroğlu denen akıl hastasından öğrenenler, gelmiş ahkam kesiyor. Ülkeler bizim ilimiz imiş. O iller kurtuluş savaşında nasıl yardımlar etmiş bize merak ettim şimdi? Biz italyana, yunana karşı dövüşürken ne yapmışlar?
Osmanlı subayları kendilerini çok yetiştirmişler de falanmış ta filanmış. Birinci dünya savaşında ne iş yapmış o subaylar da her cephede dökülmüşüz a gerizekalı?
Vahdettin şöyleydi de böyleydi, atayürkün yaveri idi falan demiş. Tahtı gitmesin diye ingilizlerin kucağında zıplayan napolyon du sanki amk?
Şu başlıktaki 2 tane kuş beyinli ulu önderi karalamaya çalıştıkça bu gerçek daha çok ortaya çıkacaktır.
e tabii, osmanlı sevr´i imzalamıştı. osmanlının da o büyük komutanlarından hiçbiri o antlaşmaya imza atmazdı, atanın da kellesini alırdı. atatürk´ün yaptığı bütün hareket o antlaşmanın ortadan kalkması adınadır.

eğer bahsi geçen şahsın adı yavuz, ya da fatih de olsaydı, onlar da başka türlü davranmazlardı.
isgal yıllarında padişahın vekili damat feritin imzaladıgı sevr gereği Osmanlı ordusunun lağvedildiğini, osmanlı silahlarının başında isgal askerlerinin nöbet tuttugu depolarda çürümekte olduğunu bilmeyen saksı şakirtlerinin anlayamadığı gerçektir.
O devirde Hain dedeleri tekkelerde göt büyütüp düşmanla isbirligi yaptığı için vecihi hürkuş gibi pilotların bir savaş ucağı bulmak icin neler cektiklerini, silah kacırmaya çalışırken canınını ve malını ortaya koyanları da bilmezler.
Ayrıca bunların hiçbiri atatürk olmasa yapılamazdı. kuzey ırak gibi bir kukla olarak hayatımızı sürdürürdük.her şey bir yana sırf büyük taarruz bile cok stratejik bir başarı.
Taarruz günü düşmana sızdırılmasın diye meclise bile bildirilmedi çünkü o zaman da şimdi olduğu gibi mecliste bile hainler vardı.
Eğer taarruz bir gün önce bile duyulsaydı türkiye sınırları şu an ankara'nın doğusundan başlıyor olurdu.