bugün

hayırlı videolar arkadaşlar...

gelmiş geçmiş en büyük liderlerden biri olarak büyük komutanlar literatürüne adını altın harflerle yazdıran, yunanlıları denize döküp, fransızları ve italyanları meze niyetine yiyen, cumhuriyeti tam 6 günde yaratıp 7. günü dolmabahçe sarayı'ndaki istirahatgâhına geçerek odasında inzivaya çekilen, türklerde pek rastlanılmayan nadir özellikler olarak, sarı saçlı ve mavi gözlü olmasının yanı sıra; matematik, fizik, kimya, biyoloji, edebiyat, coğrafya, sosyal bilgiler, hayat bilgisi, atatürk ilke ve inkilapları, astronomi, tıp gibi pek çok bilimsel alanda kitaplar yazan, inanılması güç bir şekilde kendisinin hiç yurtdışına çıkmamasına karşın, diğer devletlerin liderlerinin ayağına kadar geldiği biricik atamız, rahmetli gazi mustafa kemal atatürk'ün; ne hikmetse muhtelif konuşma görüntüleri, davet görüntüleri gibi video kayıtları elimizde olmasına karşın, üzücü bir şekilde kur'an-ı kerim okurken hiçbir görüntüsünün olmaması durumudur.

evet sevgili arkadaşlar. çok aradım, google'a "atatürk kuran okurken", "atatürk kuran" falan gibi şeyler yazdım ama sadece şu resimden başka bir şey çıkmadı. halbuki ben dua yazmamıştım, kur'an yazmıştım.

görsel

atamız sanki bu resimde biraz isteksiz poz vermiş, elleri falan da tam kaldırmamış ama acaba bu resim haricinde normal bir görüntüsü yok mudur? osmanlı geleneğinde yetişmiş, müslüman bir ailenin mümin bir evladı olarak tanıdığımız gazi mustafa kemal'in nutuk okurken görüntüsü var da, davetlerde görüntüsü var da, mecliste falan görüntüsü var da neden kur'an okurken yok merak ettim doğrusu...

misal bugün sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın kur'an okurken pek çok görüntüsü mevcuttur:

http://www.youtube.com/watch?v=n8YKgk0tfs0

http://www.youtube.com/watch?v=jGTgZYwkVTQ

http://www.youtube.com/watch?v=XWgIZcVWEj4

bilemiyorum yani, müslüman bir toplumun, istiklâl mücadelesi verirken kur'an okuyarak şehit olan bir milletin komutanının da kur'an okurken videosu olmalıydı. bence vardır kesin ama saklıyorlardır. gerçek atatürk'ü bizden saklıyorlar!!!
hafız olduğu için ezberinden okuyordur.
okumadım ama hadi yine iyisin. eksini verdim.

tanım: gereksiz başlık.
dinini gösteriş şeklinde yapmadığı içindir belki. hani kul ve allah arasın da olur ya din bakın ben dindarım diye allahu ekber diye vaaz verir gibi konuşmasını yapmıyordur. din ve devlet işlerini birbirine karıştırmıyor olabilir mi ?
Milletin gözüne sokmak istemediği için olabilir.

Beyni olmayıp fikri olanlar nereden saldıracağını şaşırdı.
Evet yok Ama uzunun hırsızlıklarıyla ilgili ses kayıtları var.
Teknoloji ne gelişti ama dimi trollüne bacağım giresice yazarımsılar.
çünkü gösterişi sevme... şaka lan şaka......

sana ne? Kuran okuyunca mı devlet lideri olmaya hak kazanıyor?

O zaman hiç kuran okumadan müslümanların anasını skertmiş doğu roma (bizans) imparatoru 1. basil nasıl lider oluyor?

kafir olduğunu düşünüyorsan içinde sakla..

benim için ateist olsun daha iyi hatta.. Asıl adaletli olacak adam olur o zaman. Hristiyan doğsaydın nah yazardın böyle.
Ibadetin gizlisi makbuldur tipini siktigim.
senelerce cepheler de sen bu enrty i gir diye mucadele ettiginden vakti olmamistir.
(bkz: Tūrkiye Cumhuriyeti)
görünce sanki hafızı-ül kurra kesilecek milletin başına. başlığı gören zanneder ki çok seviyor kuran-ı kerimi. pehh. maksat trollemek. milleti birbirine düşürmek. ya bu bazı trollere ---yavşak-- desek bi şey olmaz herhalde dimi. o zaman dedim gitti. ---yavşak---
kuran okurken vidyosunun olmaması onun kuran okumadığını mı gösteriyor?
(bkz: troll başlığı).
ben de diyorum neden hiç kafa kesmedi?
meğersem kuran okuyan videosu yokmuş. beynine kalıcı iz bırakmamış demek.

olabilir benim de sıçarken hiç fotom yok ama tüm bilginleriniz bir araya gelse benim sıçmadığımı kanıtlayamaz.
Atatürk kuran'ı üç farklı hocayla beraber türkçeye çevirmiştir. Her denemede kendisi okuyup kontrol etmiştir.uğraşmayın böyle şeylerle
Gereksiz entry
beynini salata yapıp yemiş bir acurun açtığı başlıktır, önemsemeyin gülün geçin.
Videosu olsa 3d yok mu diye bahane bulurlar zaten. Vefasız bir nesil yetişiyor ki zamanı gelince vatanı satmalarından korkuyoruz.
atatürk ün hiç kafa kesen fotosu olmamasıyla paralel bir durumdur.
Şimdi buradaki hikaye doğruysa yani konuşma karşılıklı aşırı derece kıskançlık var. Ego var. Sonra gökten indiğine inanılan dediği video yazık hani düşünceye saygı sen saygı göstermiyorsun. Ama herkes istediğini der ulan senin adının içinde küfür olunca millet hapse atıliyordu. Senin beğenmediğin ii. Abdülhamid kendini öldürmek isteyenleri affetti...

Değişik durumlar.
türkiyenin şuanki konuşma ve basın özgürlüğüne denktir.
benim sıçarken hiç fotom yok o halde ben sıçmıyorum. tüm din adamları gelip bunun üzerinde düşünmeli bence. bu çok önemli bir konu.
Çünkü ibadet gösteriş için yapılmaz.
Hz.muhammed'in de vahiy gelirken videosu yok.ama geldi farzedip, amentobello diyoruz.
https://scontent-cdg2-1.x...64b853993&oe=58518F45
Sovmen olmadigi icindir.
Arap masal kahramanları ile vakit kaybedemeyecek kadar zeki bir deha olduğu için normaldir.
peygamberin de yok tüh ya. halbuki şöyle 4k çözünürlüklü olsa ne iyi olurdu.