bugün

özellikle sağ bileğe yapılması halinde çok hoş durmaktadır.
sana bana ona sağdakine soldakine ötekine berikine zarar vermiyorsa kimene kimin ne yaptığından hangi dövmeyi yaptırdığından.hoşgörü..
rengini belli etmektir. müstehcen yerlere yaptırmadığı sürece sıkıntı yoktur.
kim ne isterse yaptırır* ister portresini çizdirir uluönderin ister imzasını yaptırır koluna, bacağına, göğsüne ama imzasını dövme yaptırmakla bitmemeli iş, seviyorum huleeeen diye koyu bilal gibi bağırmakla da olmaz, sahip çıkacaksın vatana, sahip çıkacaksın atana, sahip çıkacaksın fikirlerine, arkasında duracaksın satmayacaksın geleceğini, satmayacaksın şehitlerini. yarın öbür gün iktidar hırsı para hırsı uğruna terk etmeyeceksin değerlerini, değer verdiklerini, ananı da alıp gitmeyeceksin, kelle dedirtmeyeceksin üzerinde yaşadığın topraklar uğruna canını verenlere... işte o zaman ister koluna atatürk imzası yaptır istersen komşunun resmini çizdir kime ne.
nerene yaptırdığına bağlı olarak değişen ya sapkınlık ya da bağlılık göstergesidir.
vücuduna değil, dünyaya atasının imzasını atacak atatürk gençliğine duyulan özlemi ifade etti bana.
önemli olan yaptırmak değil tasıyabilmektir efendiler.
kemalizm dinine sonradan sokulmaya çalışılsa da güzel bir atraksiyondur. yine de bidattır.

(bkz: bidat)
yorumların hemen hemen hepsini okudum. Beğenmediğime bastım eksileri begendiklerime de verdim artıları. Beğenmeyenler genellikle herkese ben dövme yaptırcam deyip aile baskısından korkan yada çok acırmı diye korkudan ağlıyan insanlar güruhu. Ulan dövme yaptırmak isteyen bi insanın Atatürk ün imzasını yaptırması ne güzel bi olay. Bende çok yakında portresini yaptırcam beğenmeyen i.nede eksilesin.
hatun kaldırmak içindir.
gönlümüzde yaşarken kolumuzda olmasına gerek duyulmamalıdır koluna her bakışında onu hatırlıyacağına toprağa bakarken onu düşünmelisiniz çünkü o topraklar onun ve arkadaşlarının sayesinde alınmıştır.hem günahtır canınızı yakar boy apdesti tutmaz sonra ver elini cehennemin dibi
şeriat gelirse sıkıntı çekileceğine delalettir.
arkadaşlar kızmasın ama liselilik veya kıroluk gibi geliyor bana da.
atatürk'e duyulan sevgidir, alakadır.
özentilik falan değildir. atamızın imzasını büyük bir gururla vücudunda taşımaktır.
moda dır. sıradanlaştırmaktır.
negatif çekicilik kazandırır. herhangi bir yerinde atatürk dövmesi olan kişinin zeka bakımından düşük olduğunu düşünürüm. değil ondan hoşlanmak, gözlerimdeki filtreye takılırlar, onları görmem bile.
(bkz: genç cemaatçiler rahatsız)
'only god can judge me' yazdırmak kadar klişedir ama kimseyi de bu kadar ilgilendirmediği düşüncesindeyim. yani yapana şaşırmak, yapanı ayıplamak abez bence. bu kadar mı koptuk aslımızdan?
gördüğüm zaman umarım ilke ve inkılapları hakkında da bilgi sahibi bir bireydir diye düşündüren durum. aksi halde bu gösteriş itici bi hal alıyor. imzayla bitmiyor maalesef.
büyük atatürk üzerinden yapılan ticaretin ve sömürünün bir başka alana kaymış halidir.
bağnazlığın dibine vurmaktır. saçmadır, tribünlere oynamaktır. akp'nin iktidara gelmesinden sonra dövmecilerin işlerinin artma sebebidir. tekrar etmek faydalıdır, saçmadır. nokta.
atatürk'ü ayaklar altına almaktır.

öyle midem bulanıyor ki her gördüğümde atatürk dövmelerini...

bunu yapanlar kendilerine sorsunlar "acaba atatürk o dövme için harcadığınız vakit ve de parayı ne için harcamanızı

tercih ederdi?"
hayatı boyunca Nutuk'tan bir sayfa bile okumamış, bırak Nutuk okumayı Atatürk ilkelerini bile zar zor aklında tutan ve Atatürk ile ilgili bir cümle kur denildiğinde sadece "Türkiye laiktir laik kalacak" diyebilen kişilerin bunlar dışında yapabildiği başka bir eylem.
atatürk karşıtlarının bunu moda yada akım gibi lanse ederek, toplumun her kesiminde arabada , kolda vs her yerde bunu ön plana çıkararak anlam ve değer bakımında tahrifata uğratmaya çalıştığı bir akımın aracı olmuştur, bazı şeyleri dövme yada başka bir şey ile sembolize ve reklam yapmaya gerek yoktur. bunlardan en önemlilerinden biri de atatürk ve imzasıdır.