bugün

Diyelim ki doğru. Siz terkedince iki litre rakı içiyorsunuz ülke elden gidiyor bırakın içsin istediği kadar.
Bu Demek oluyor ki doğru yoldayım.
Sefası olsun. Yarasın paşama. Yunan uçaklarından halifenin arkasındayız diye broşür attıran zihniyet isterse Kevser suyu ile yıkansın. Her gece yarım litre rakı içen adamın yanından geçemez.

5 vakit namaz kılıp kendini bir ulusu kurtaran adamla denk tutan ahmaklara bak.
işini layıkıyla yaptı mı? yaptı. gerisi kimseyi ilgilendirmez.
ucuzdu demekki.
Kendisini hasta etmiştir.
Kendi doldurur kendi içer kime ne ha kime ne.

Keşke iki üç kilo içseydi siz yobazlara inat.
Sağlığına zarar vermiştir.
Sonuç Karaciğer yağlanması ve son aşama siroz.
Sümüklü bir kızdan ayrılınca kendini alkole veren aveller yedi cihanla savaşıp rakı içen adama laf söyler olmuş. Ulan dümbük, adam ne zorluklara göğüs germiş yanındakilerle beraber sana bir vatan bırakmış hala içtiğine sıçtığına takılıyorsunuz. Ağzımı bozmak istemezdim ama bazılarınız maalesef sadece bu dilden anlıyor.
tüm hayatı cephelerde savaşarak geçmiş bir adamın eylemidir. bu adamın tek derdi vatanı. tek derdi derken küçümseme amacı ile yazmıyorum. tek derdi ama dertlerin en büyüğü. neden dertlerin en büyüğü ? çünkü işgal altında. millet zulüm altında. bırak dinini, inancını yaşamayı özgürlüğü bile yok. her yerde cinayetler var her yerde tecavüzler var her yerde esaret var. ordun dağıtılmış silahlarına el konulmuş bayrağın ayaklar altında çiğnenmiş..

tüm hayatı zaten hali hazırda cephelerde geçmiş bir adam için böyle bir tabloyu hayal etsene. hayal kırıklığını hayal et sıkıntısını hayal et. tüm hayatı cephelerde geçmiş bir adam.. bunu neden 3.defadır yazıyorum ? çünkü tüm hayatı cephelerde, savaşlarda geçmiş bir adam "aman sigara içmeyeyim erken ölürüm aman alkol almayayım karaciğerim biter" diye düşünmez. hani her anımız son anımız olabilir derler ya. atatürk gibi adamlar için söylenmiş bu söz aslında. şimdi bazı embesil arkadaşlar gelir "inönü neden içmemiş kazım karabekir neden içmemiş o zaman" diye ebleh ebleh yazarlar. herkesin bir eşiği var hayatta. aynı anadan aynı babadan doğmuş öz kardeşiniz ile yaptığınız her şey bir mi ? değil. onun üzüldüğü şeylere sen farklı tepki veriyorsun senin korktuğun şeylere o farklı tepki veriyor değil mi. yani her insan her olayda aynı tepkileri vermez. atatürk de kendisini rakı içerek sakin tutabiliyormuş demek ki. olaya dini açıdan bakıyorsun ya tekrar sorayım ; ahiretteki hesabına ortak mısın ? hayır.

gelelim meselenin sonuna.. eğer ki atatürk ün hesabına ortak değilsen sana ne ne içtiğinden ? içtiği rakının parası cebinden çıkmıyorsa sana ne ne kadar içtiğinden. ne hesabına ortaksın ne de içtiğinin parasını yüklenmişsin. üstelik birilerinin saraylarının masraflarını ödeyip hala pişmiş kelle gibi sırıttığın halde bunları dert ediniyorsun önce kendini sorgulayacaksın. bu adam senin vatanını özgür kıldı mı ? kıldı. minnet borcun var mı ? vatan haini, yunan ingiliz aşığı değilsen var. kimse sana atatürke ibadet et demiyor. kimse sana atatürkü sev de demiyor. sadece o lağım akan ağzını kapalı tut yetiyor. yok yatı vardı yok rakı içerdi yok evlenip boşanmıştı yok şu kadar mal varlığı vardı.. sana ne size ne amk bunlardan. minnet etme ama hainlik de etme.
Bu harbi kullanıcı adı gibi mall o yuzden cok takılmayın. Alt tarafı bi mal eksileyin gitsin canım.
ölümüne sebep olmuştur.
görsel
içmeyenleri de gördük.
saygı duyarım.

keşke aynı masada oturup icme onuruna erişebilseydim.
Yok artık. Tamam adam içiyordu ama o kadar da değil.
G.tünüzden uyduruyorsunuz
daha önce yazıldığına eminim ama,

yarasındır.
bu nedır ya bu sozluk her onemlı gün arifesi böyle rezil bir hal alıyor.durmadan atatürk düşmanları saçma sapan başlıklar açıyor tiskindik artık.
atatürk camdan atlasa sende mi atlayacaksın? (klasiktir).
Hiç içmeyen birilerine benzemesinden evladır.

https://www.google.com/am...tr/amp/iki-ayyas-23396006
Bizi yaptıkları ilgilendiriyor,gerisi teferruat.
Evet bu konuda gençlere kötü örnektir itibar etmeyiniz.
saçmalamayın gidin doğru düzgün hayatını öğrenin yahu.
yarasın paşama. afiyet olsun. keşke ben de onunla bir duble içebilseydim. içmeyenlerin de neler yaptığı ortada. siyasal islamcılar, yine kudurmuş. kudurmadıkları gün yok zaten.