bugün

atatürk'ün namaz kılarken hiç fotoğrafı yoktur. hoş olsa da insanın yine de tam ikna olası gelmez, abdest alırkenki fotoğraflarını da görmek ister. tut ki abdest alırken de fotoğraflarını çıkartsınlar, şeytan bu sefer de insanın aklına başka şeyler getirir.

edit: ironiden anlamayıp beni günün en kötü beşinci entry'si yapan herkesin... diyeceğim ama bu kadar adam eksilediyse hatayı kendimde aramaya başladım. millet atatürk'ün namaz kılarken fotoğrafını isteyince ben de ulan olmaz ya ama diyelim öyle bir fotoğraf çıksa bile karacahil yobazlar bu sefer de abdest alırken fotoğrafını görmek isterler demeye çalışmıştım ama demek ki becerememişim. olsun atatürk'e bok atmaya çalışanların karşısında olan arkadaşları görmek de iyi deyip polyannacılık yapayım bari.
dinde gösteriş arayanların anektodu.

- kamil ben şimdi abdest alıcam sen de çek. facebook' a koyarız.
+ takke de vereyim mi abi ?
ibadetin gizli yapılması gerektğine inan bir insan oluşundandır.
bir liderin illaki namaz kılması gerekmediğini bilmeyen yazar söylemi. yahu arkadaşlar din allah ile kul arasında size ne atatürkün namazından niyazından. Adam sizlerimi hesap verecekti.
atatürk'ün en büyük eksiklerinden biridir. ibriği yanına alıp şöyle profilden bir resim çektirmek zor gelmiş anlaşılan.
mustafa kemal'in namaz kıldığını pek sanmıyorum ama fotoğrafının olmaması ile bağını kuramadım. benimde sikişirken çekilmiş fotoğrafım yok fakat gayet iyi sikerim hani.
namaz kılarken fotosu yok, oruç tutarken fotosu yok gibi saçmalıklara bir örnek dahadır.ibadetini fotograflamak dini her halta alet etmeyi adet edenlere has gösteridir. savaştaki fotoları babanızın belli olmasına yetecek kadar asildir bu yanıyla ilgilenenlerin soy şerefine saygılarımla.
tbmm açılışını cuma'ya getirip, dualarla açılmasını resmettiği halde hala ısrarla ölmüş insana (ki dinen yasaktır.) dinsiz, imansız, allahsız damgası vurmaya çalışan cahil cüveleklerin takıntısı.
dinin kendisiyle allah arasında olduğunu ve iyi bir devlet adamı olmak için illa dini bütün bir insan olması gerekmediğini bildiğinden olabilir. sonuç bugün müslüman olmak bir dinden çok insanların ağzına yapışan sakız gibi. herkes müslümanım diye geçiniyor ama yüzde 90 kıytırıktan müslüman. ben dahil...
(bkz: dini ibadet yaparken fotoğraf çektirmek)
-şükran gördüten mü Atatürk'ün namaz kılarkenki fotoğrafı ortaya çıkmış.
+yok numan, o abdest almamıştır
-abdestek alırkende fotoğrafını çekmişler.
+yok numan fotoşoptur o.

atatürk'ü savunanlar hiç bir zaman atatürk dünyanın en iyi müslümanı demediler.zaten olması da şart değil.ama nedense demokrasiyi araç islamı amaç olarak gören insanlar hep bunu kullandılar.atatürk bir insandır.hatada yapar doğruda.ne namaz kılması ilgilendirir bizi ne de içki içmesi.ama varlığımızı borçlu olduğumuz insanı lekelemeye çalışmak kimseye yakışmaz.zaten bunu yapan müslüman hiç olamaz..
abdest alırken fotoğrafı olan kim var lan?

manyak mısınız? gusül abdesti alırken fotoğraf çektirip koyacam şimdi buraya!
yani ne demeli bu başlığa?...ağam atatürk´ün "kaka" yaparken de fotoğrafı yoktur, ya da çiş yaparken- hadi kibar olalım "tuvaletini yaparken" diyelim. ya da atatürk´ün "bulaşık yıkarken bir fotoğrafı var mıdır?...yoktur. bu bahsettiğim fiillerin hiçbirisi için, "fotoğrafı olmadığı için gerçekleştirmemiştir", diyemeyiz. ya da ütü yaparken, ya da kahve pişirirken...bunlar hep cephe adamlarıdır, mutlaka, çorap bile dikmişlerdir.

sonra mustafa kemal paşanın hiç traş olurken fotoğrafı yoktur...halbuki asker adam, mutlaka o iş hergün yaptığı bir eylemdi.

yani laf olsun torba dolsun diye, mustafa kemal düşmanlığı yapmaya çalışıyorlar...gör de ibret al.
(bkz: Atatürk ün facebook profili olmaması)
o fotoğrafı isteyenenin de aklının fotoğrafı yok.
anlaşıldığı üzere bu bir sorunsaldır. belkide tespit içeren bir cümlledir. buraya kadar tamam.
şimdi burdanda görüldüğü gibi beyin bedava değildir öyle olsaydı bir insanda sike sürelecek bir gram akıl olabilirdi.

ayrıca şu ne demektir?
--spoiler--
şeytan bu sefer de insanın aklına başka şeyler getirir.
--spoiler--
şeytan benimde aklıma başka şeyler getiriyor bunların birincil dereceden kan bağı oldukları kişiler mesela.
atatürk'ün sıçarken fotoğrafı olmadığı için sıçmıyor, uyurken fotoğrafı olmadığı için uyumuyor sanmak kadar saçma sikindirik bir önermedir.
abdest alırken fotoğraf çektiren bir sivri zeka gösterin bana alnından öpecem.

la insan evladı sanane atatürkümüzün abdestinden orucundan namazından, sevabını senle mi paylaşcaktı? yada günahını sana mı yazıyolar? bi git beyin nakli yaptır gel, sonra konuşalım.
(bkz: cumaya gittim gelecegim)
her şeyin fotoğrafla belgelenmesi gerektiğini sanan amatör gazeteci ruhlu zıpçıktının kaygısıdır.
annenle babanın sevişirken fotoğrafının olmaması; onların sevişip seni yapmadığını göstermez.
her şey için fotoğraf gerekmez yavrucuğum.
atatürk'ün, (din şovmeni olan bazı kişiler gibi) ibadetini belgeleyip sergilemediğini gösterir.
yaptığı devrime, kurduğu cumhuriyeti rağmen, sağda solda bazı at gözlüklü insanların " arapça dilimi kaldırdı, kuran-ı kerim'i öğrenmeme engel oldu" diye, kör cehaletlerinin temsili sözleri sarfetmelerine sebep olandır. halbuki, abdest alırken, namaz kılarken, kutsal kitap okuyarak çekilmiş fotoğrafları olsa, nasıl tapılırdı atamıza değil mi ?
dini ibadetlerin kişiselliğinden ötürüdür.dini gösteriş olarak kullanmaktır o fotografların varlığı.
(bkz: adamlar müslüman beyler namazda fotografları var)
(bkz: herkez bilsin müslümanım ha)
kaç kişinin abdest alırken fotografı varki.