bugün

ülkemizde çokca bulunan maldır. neymiş efendim atatürk tartışılamazmış. neden? eksikleri olmayan, her türlü hatadan arınmış birisi mi atatürk? niye tartışmayacakmışım. niye sizin gibi tapınma derecesine gelecekmişim. tartışırım arkadaşım. kusura bakma. zaten başım ağrıyor, dalağınızı yedirtmeyin bana. evet.
putperestliğe merhaba demesi gereken mal kardeşimizdir.
büyük lideri putlaştırmaya çalışan kendini kemalist falan bir şeyler sanan absürt salaktır.

edit: noldu hepiniz naylon kemalist çıktınız değil mi?
hepiniz Atatürkçülüğü yakaya rozet takmakla, imzalı saat takmakla, imza baskılı tişört giymekle oluyor sandınız değil mi?

haha
Atatürkün tartışılmaması için kanun çıkaran malla aynı kafadadır.

(bkz: 5816 sayılı atatürk ü koruma kanunu)
tartışılabilir ama saygı çerçevesinde. bir siz akıllısınız şakirt vatan hainleri.

ekleme: bir de arkadaşlarıyla haberleşip aynı anda ilk yazıları giriyorlar şerefsizler.
atatürk ü tartışmak için abuk subuk sebepler uyduran maldan farkı olmayan maldır. o da mal bu da mal. atatürk, çatır çatır tartışılır, tabi ki mantık çerçevesinde ama çıkıpta yok iftar sofrasında neden yoktu yok efendim neden camii de görülmedi gibi konularla olmaz o iş. asıl komik olansa sözde atatürkçülerin atatürkü savunmak adına yazılan her konuda yok aslında yapardı muhabbetine girmesi. yapmazdı lan bazı şeyleri insandı o da nihayetinde.
tartışılmaz değildir, tartışmanın anlamı yoktur. en azından ben çevremde iyi niyetle tartışan, "acaba neyi farklı yapabilirdi?" diye düşünürken bunu o anki koşullarda herhangi birisinin yapabileceğinden daha iyisini yaptığını unutmadan söyleyen birisini görmedim.

e atası hakkında tartışmaktaki amacı sadece art niyet olan birisinin ne söylediğinin de zaten benim için önemi yoktur. adamların derdi tartışmak değil ki, karalamak ve küçük görmek...
aynı zamanda gavattır, kızının karısının açık saçık giyinmesinden gurur duyup bunu medenilik olarak görür, bu şekilde ilerliyor olduğunu hisseder.

(bkz: kemalist zihniyet)
atatürk'ü tartışmak adı altında hakaret etme amacı olduğunu bildiği tapon mallarla bu konu tartışılamaz demek isteyen kişidir.
Bazılarını eleştirebilmek için bazı konular hakkında fikir sahibi olunması gerektiğini bilmeyen malın yanında mal falan değildir. bu ülkede eleştirmek isteyen malın atatürk'ün Bir ülkeyi kurtarıp yeniden kuran, siyasi ve askeri beceri, ileri görüşü sayesinde kazanılan topraklarda yüzsüzce oturup eleştirmesi abesle iştigaldir efendim. Hem üzüm yeyip hem bağcıyı döverim mantığı olmaz. Oturduğun evin ev sahibini neden eleştirir insan. Beğenmiyorsan siktir git demezler mi ? Atatürk kokuşmuş ağızların dilinde dolanınca komik oluyor. Kemalist deyince açık saçık giyinen kadınlar geliyor yobazların akıllarına. Bir akımı insanların kılık kıyafeti ile eleştiren gerizekalının benim ülkemde yaşaması çok üzücü. Bu malları bir araya toplamak için bu başlıkları arada bende açayım bari. diktatörlük yapmayarak herkesi eleştirme hakkını kendisine atatürk'ün özgür bıraktığını da bilmez bu mal.. Hangisinin daha ağır mal olduğunu halkın takdirine bırakmak gerekir.
(bkz: dinleri tartışılmaz sanan mal)
mal değildir. henüz meb öğrencisidir. hele bi üniversiteye başlasın. işler değişecektir.
atatürk'e nereden sallasam da entelektüel, aydın (!) görünsem diye çırpınan yazarların uydurduğu yeni bir hededir.
(bkz: bi bitmediniz amına koyim)
yoktur ama atatürk'ün dehasını, devrimciliğini, bağımsızlık ruhunu, milletine olan sevgisini ve herşeyden önce kurduğu çağdaş devletin varlığını birliğini bütünlüğünü tartışmaya açan mallar ve o malların müridleri kol gezmektedir bu ülkede.

elbette herkes herşeyi tartışmalıdır ama saygı sınırları içinde.hakaret etmeyi, iftira atmayı tartışmak sanan şakirtlere tavsiyemiz budur.

bu arkadaşlar bu şartlara uydukları müddetçe atatürk'ü de tartışabilirler ama aynı şakirtlerin inançlara dair bir tartışma başlatıldığında da böyle demokrat olmaları lazım.
(#17682971)
(bkz: resmi tarihe inanan mal)
(bkz: atatürk le ilgili dizi çekmek)
peygamberi tartışılmaz sanan maldan farkı yoktur.
feci halde spoiler içerir.

--spoiler--
Atatürk ilahi bir güç değildir, tabii ki eleştirilebilir. Ama onu eleştirmenin standartları vardır.

Mesela,
20 yaşında cephelere koşan bir yiğit,
30 yaşında bir milleti uyandıran lider,
40 yaşında ise dünyayı önünde diz çöktürmüş bir kahramansanız, şüphesiz ki Atatürk'ü eleştirebilirsiniz.
--spoiler--
ataturke hakaret edınce hılafetı kurtacagını sanan maldan daha akıllıdır. napmış adam sana ulke vermıs, toprak vermiş, ama yok ılla manda olsayıdıda halıfe hazretlerı dursaydı basımızda dersen o halıfenın allah belasını vermıs anadolu dısındakı hıc bır musluman dınlememıs adamı. bu halıfe ummetcılık!
tabuları olan insandır. tartışmakla ya da sorgulamakla, vatan hainliğini karıştırır. atatürk'ü tartışmak onun değerini düşürmez. atatürk'e hakaret etmek ile atatürk'ün fikirlerini ya da yaptıklarını tartışmayı aynı kefeye koymak ise ayrıca komiktir.
adam gibi edebinle tartışacaksan tartış.
atatürk bununla övünecek kadar büyük bir liderdir.
zira senin gibilerin düşünme yetisini geliştirmesi önemli.

kaldı ki, tartışmayana saygı duymadığından belli adam gibi edebinle duramayacağın.
bu sebeple şimdi ikile yolda dörtlersin.**
tartışılır tartışılmasına o da insandır ama itin götüne sokmaya çalışanlar olunca hop bi dakka diyen maldır onun doğrusu.
insanı atatürk'ten soğutmaya yarayan biridir.

atatürk'ü severim sayarım, ülkeye çok büyük hizmetleri vardır şahsının. ama bazı dış kapının mandalları onu koruyalım derken büsbütün soğutmaktadırlar. bırakın da insanlar atatürk'ü kurtuluş savaşının önderi olarak bilsinler. sizin yaptığınız bu şeyler yüzünden bir çok insan atatürk'ü tanıyamıyor ve ondan soğumaya başlıyor. yapmayın gençler ayıptır yahu. atatürk' te insandır ve tartışılmaya müsaittir. kişiliğine zarar vermeden tartışın bundan da çekinmeyin.
atatürk dahil herkes tartışılabilir. ama eğer ki konuyu tartışacağınız kişi 'atatürk alkolikti ondan sevmiyorum, hem atatürk allaha inanmazdı öyle lider mi olur, koskoca osmanlı topraklarından bu kadarcık mı bir ülke kurabilmiş, atatürk kuran yırtmış' diye tartışmaya çalışıyorsa ondan uzak durun, hani bi bok yapacağı anlamında değil canınızı sıkmaya değmez.
maldır efendim. Allah bile bazı kesimlerce tartışılıyorsa atatürk' ün tartışılmaması gülünç olurdu.