bugün

Karamazov k.. ıı yani Kemalist kardeşlere bir soru. Ataturku sevmemek kanun sucu değil kı . Misal ben sevmiyorum ama ona saygısızlık etmem sözlükte. Yoksa silik atarlar. Dısarısını bilemem. Saygılar.
eskiden suçtu şimdi değil, necip fazıl vahdettin kitabından dolayı içeri atılmıştı atılma gerekçesi ise ''gazinin zemmettiği kişiyi methetmek gaziye hakarettir''.
sevmemek suç değil şuursuzluktur. (bkz: yazık)
Sevmemek suç değil. Ama yalan yanlış yazıları belge diye gösterip iftira atmak suç ve günahtır.
sevmemek suç değil tabi ki. yetişkin bir insan kimi sevip kimi sevmeyeceğini kendi iradesiyle karar verebilir lakin günümüzde bazı şarlatanların yalan yanlış bilgileriyle atatürke cephe alan bi kesim var ki bu kesim atatürkü sevmiyorum demeyi marifetmiş gibi görüyor. sıkıntı olan durumsa burada başlıyor. eğer sen toplumun değer verdiği kişiyi ulu orta yerde kötülüyor isen hem de kötülediğin konu da hiç bi dayanağın yoksa kulaktan dolma fikirlerle kendini ifade ediyorsan dengesizlik yapmış olursun. * yapmış olursun..

özet : suç değildir.
değildir. lakin küfretmek, orada burada sallamak bildiğin kanunen suçtur.
eğer ben bugün bu topraklarda hürsem bunu atatürk'e borçluyum. bu kadar nankör olamam.
kimse kimseyi sevmek zorunda değildir, suç da değildir. gerçi bu soruyu soranların üç aşağı beş yukarı kimler olduklarını tahmin edebilirsiniz. (ha bu arada ben atatürk'ü severim).
eğer türk olupta sevmiyorsa suç bir yana şerefsizlik nankörlük hainliktir. ermeni yunan devşirmeleri ve işid zihniyetindeki yobaz dinciler sevmezler kuyruk acıları var.
Sevmemek hainlik sevmek ibadettir.

Nasıl mı ? Örnek
Kabe arabın olsun bize Çankaya yeter...

Kurban da kesecek misin kavat!!!!
Edit: kurban diye de dersimi yaz ve ya şapka kanununa uymayanlari.
suç mudur bilmem ama sevmemek her müslümanın boynunun borcudur.

Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Onları dost edinenin Allah katında hiçbir değeri yoktur. [âl-i imran 28]

Ey müminler! Din kardeşlerinizden başkasını [kâfirleri] dost, arkadaş edinmeyin! [Âl-i imran 118]

Allah’a ve âhiret gününe iman edenler; babaları, kardeşleri ve akrabası olsa da, Allah’ın ve Resulünün düşmanlarını sevmez, onlarla dost olmaz. [Mücadele 22]

Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları sevmeyin, dost edinmeyin! O kâfirler, [islâm düşmanlığında] birbirinin dostudur. Kâfirleri dost edinen de kâfir olur. [Maide 51]

Ey iman edenler, bana ve size düşman olanları dost edinmeyin, sevmeyin! [Mümtehine 1]
atatürkün iyiliği-kötülüğü veya büyüklüğü-küçüklüğü ayrı mesele de, aleyhinde konuşup yazacak kişilerin cezalandırılması amacıya yasa çıkarılıp halen de uygulamada olması büyük ayıptır, rezalettir.

bunun benzeri sadece kuzey kore despotluğunda vardır.

bırakın millet bildiğini söyleyebilsin.
büyük adamsa zaten daha da büyür, hataları-yanlışları varsa bunların öğrenilmesinden de korkmayalım.

zaten kendisi sağ olsaydı böyle bir yasayı çıkaran zübüklerin yüzüne tükürürdü herhalde.
atatürk'ü sevmemek değil, hakaret suçtur. bilim henüz insanın bir diğerine olan sevgisini ölçecek teknolojiye ulaşmamıştır.

ayrıca;
(bkz: budhayı sevmemek suç mu)
insanlık suçudur .
suç olmaması muhtemel
insan istediğini sevmek veya sevmemekte özgürdür. sonuç olarak laik özgür bir ülkede yaşıyoruz.
birleşik krallık muhipleri için suç değildir. çünkü kendilerine geçmişte pek iyi davranmamıştır.
saygı duymak zorundasınız.
aksi halde

kanı bozukluk.
nankörlük.
hainliktir.
Değildir ama saygı duymamak suçtur. Evet doğru veya yanlış yapmış olabilir ama artık geçmiş geçmişte kaldı deyip bu ülkenin kurucusu olması sebebiyle saygı duyulması gereken insandır.
cevabı Hayır olan soru. her birey özgürdür, istediğini sever sempati duyar istediğine antipati duyar, ama gerçek tektir, Atatürk'ün yaptığı iyi şeylerde gerçektir kötü şeylerde, sen-ben sevmiyoruz diye her şeyi kötü yaptı diyemeyiz, yine aynı durumdan dolayı sen-ben çok seviyoruz diye her şeyi mükemmeldi hiç hatası yoktu diyemeyiz.
Evet suç onun kurduğu ülkede onu sevmeyene yer yok.Atatürkü sevmeyen defolsun bu ülkeden.
Sevmemek suc degil ama onun ilkelerine karşı olup iyi alternatif sunamamak komik, Eger onun ilkelerine karşı cıkarken iyi alternatif sunamiyorsan gülünc oluyorsun yada rezil kepaze ediyorsun kendini yada diyelim ülkeyi bu zihniyetli bir siyasi oluşum yönetti ülkeyi rezil edebilir, perişan edebilir. Ne demişler daha iyisi gelene kadar en iyisi bu.
Yukarıda bir tanesi kendi kendini sikmiş amk.
(bkz: sevgi suçu işlemek)

bu nasıl bi kafa lan? birini sevmemek suç olmaz,, lakin saygısızlık kime yapılırsa yapılsın yanlıştır...
sevgi zorla kazanılacak bir şey değildir. sevmeyen sevmez, bu yobaz kafayı ülkece değiştirmek lazım. kimse kimseyi sevmek zorunda değildir.

senin için değerli olan onun için bir hiç veya kötü bir şey olabilir.

globalleşin lan!
değildir.

saygı duymamak da suç değildir.

ancak; onun kurduğu ülkede, onun bıraktıklarından faydalanarak, çıkar sağlayıp yaşamını idame ettirirken o'na hakaret etmek, aşağılamak ya da yapmadığını yapmış gibi göstermek 'şerefsizliktir'.

sevmeyebilirsin, saygı da duymayabilirsin ama nankörlük edemezsin.