bugün

bugüne kadar karşılaşmadığım insan. gördüğüm kadarıyla kürtlerin atatürk'ü sevmemesinin iki sebebi var; 1. dini mevzular, 2. kürtleri yok sayması.
(bkz: sorumluluğu üzerime alıyorum vuracağız dersim i)
biraz zekası, biraz kalbi olan her insan gibidir. emeğe ihanet etmez haddini bilir, zekaya tapmayı bilir, aydınlığı sevmeyi bilir. şerefsizlik yapmaz, gerizekalıca oyunlara gelmez yoktan sebeplerle kardeşini vurmayı düşünmez. kukla olmayı kabul etmeyip insan olduğundandır sevgisi.
sevmesi güzeldir * * ancak önemli olan sevmek değil saygı duymayı bilmektir. *
atatürk olmasaydı başlıklı senaryolar içinde şunu daha gerçekçi bulmuş olabilir:

kürtler ingiliz mandası altındaki ırak ile sovyet güdümlü ermenistan arasında paylaşılırdı. ırak'taki kürtler, türkiye'dekinden daha kötü günler yaşadı zaten. ermenilerle de milliyetin yanı sıra din de tutmuyor, zaten ermenistan şu anda zor durumda bir ülke. yine en iyisi türkiye'nin kurulması olmuş.
ahmet kaya' dır. buyrun;

(bkz: (vid #16063))
(bkz: benim lan bu)
sevmemek için bir neden yoktur.
çok sayıda vardır. odalarının duvarlarını bile atatürk posterleriyle süsleyenleri bilirim.

şaşılası bir ahval değildir.
henüz tanışmadığım, aslına bakılırsa var olmayan kişidir. maske olarak atatürkçülük yapan çoktur. gönülden sevene rastlamadım.
atatürk'ü seven kürt atatürk'ü seviyordur, atatürk'ü seven aborjinin sevdiği gibi veya bir lehin kimi zaman ise bir moğolun, bunlarla tanışmak için internet yetersiz, düşünmek işe yarayabilir.
nadirdir. kafası çalışandır.
Dağa gitmek istemeyen kürt'dür.
(#10190968)
cok taniyorum cok. bilen bilir. bilmeyen de cok istiyorsa arastirip ögrensin.
Sevmek ayrı kavram ki sevmek zorunda da değiller. Ama saygı duyanlar vardır elbette.
Hadsiz kürttür. Sen kimsin de Türkün atasini sevme curetinde bulunursun. O bizim atamiz, o kadar merakli idiysen tarihsel süreçte sen de bir Atatürk cikaracaktin.

Yaşa mustafa kamal paşa yasa!!!
çok güzel kürttür severiz sayarız efendim. adamın dibidir. gerisi yalandır.
Görmedim öyle birini.
Ben de onu severim.
hiçbir iftiraya inanmamış kürttür efendim, her şeyi çok bilir.
numara yapmaktadır.
gözümde değeri aynıdır.
karde$im kürtçü fa$ist biri olarak ülkeyi din tellallarından arındırıp, geleceği görüp cumhuriyeti ilan adami neden sevmeyeyim?

vardır bir bildiği diyip ortadoğu çöplüğünden de arındımı$ ülkeyi. sınırı çizmi$. hatay'ı alın ama diyerek o dahil gerisini siktir edin demi$ bir lider sonuçta.

bu adamı sevdirmeyen kemalist ve atatükçü gerizekalılardır.
şaşılmaması gerekir. ben kürt olsam ben de severdim. atatürk dünya lideri olduğu için onu tüm dünya sevmektedir.
Sorunu seveyim butonu yokmu? Dedirtecek bir sorudur. Türk kadar Kürt'ün de sahip çıktığı bir değerdir .Büyük kavgalara yol açabilen ve her tartışma konusunda "Biz Çanakkale de omuz omuza savaştık" dedirten bir şiddet eğilimli bir muhabbettir.
Vardır böyle sütü temizler efendim, hoştur.