bugün

biz mütedeyyin kesim olarak mustafa kemal'in de yaşamış olsaydı ulu önder, başöğretmen, güzel ahlaklı, yüce kişilik recep tayyip erdoğan'ı göğüsleri kabararak takdir edeceğinin farkındayızdır. bilindiği üzere mustafa kemal de iyi işler yapmış bir memurdur. ancak ulu önder, başöğretmen, güzel ahlaklı, yüce kişilik recep tayyip erdoğan bu iyi işleri kat be kat yüksek sınırlara ulaştırmış ve yaptığı işlerle sadece türkiye'de değil bütün dünyada sevgiyle ve saygıyla anılan birisi olmayı başarmıştır. şimdi kalkıp insanlar nasıl bu yargıya karşı durabilirler elbette duramayacaklardır bu ülke ulu önder, başöğretmen, güzel ahlaklı, yüce kişilik recep tayyip erdoğan ile birlikte aklı hür vicdanı hür nesiller yetiştirmeye devam edecektir.
takdir mi ederdi yoksa vatana ihanetten ipemi gönderirdi tartışılır.
ayrıca ayağa kalkıp ceketini de iliklerdi.
çoğu yazarımıza ki ben de dahil şimdi bişi derdim ama neyse demiyorum şeklinde cümle kurdurtacak başlık.
doğru efendim taktir ederdi.

ülkeyi nasıl satmaya başardığını, bu kadar nasıl şehit verebildiğimizi, oğlunu nasıl bir oyunla askere göndermediğini daha sayamadığım birsürü dalavereyi nasıl başarabildiğini tebrik ederdi.
onun bile kafası çalısmazdı bu kadar oyuna çünkü.
gelip anlından öperdi, senin gibi evlat yetiştiren anadan babadan allah razı olsun derdi.
Eminim ki Hıyaneti vatan kanununu meclisten geçirtir. istiklal mahkemelerini kurdurtur. Başbakanı da astırırdı.
takdir etmeyeceği kesin de, en azından "ananı da al git" demezdi, yaptığı işleri "ucube" diye nitelendirmezdi. kısaca rte nin halka duymadığı saygıyı, O* rte denene duyardı.
atatürk ü köyün imamından tanımış birey sözü. okuyup tanıyan bilir, işin sonunun kaçınılmaz olduğunu anlar, bu fikrin sahibi saklanacak delik arardı. çünkü dalkavukları da aynı akibet beklerdi.
http://www.youtube.com/watch?v=xP-cNB8fGGc
Atatürk'ün bir kaşık suda gerçekleştirebileceği olay... Bir yakalasam ben de çok takdir edeceğim kendisini.
zamanında nicelerini çok güzel "takdir" etmiştir kendisi.
bence aralarında olması muhtemel diyalog şöyledir:
ATATÜRK: benim 1952 yılına kadar taksitledigim ve ulusumun zorla ödediği dıs borcu nasıl bu kadar kısa zamanda bu kadar katlayabildin?
R.T.E: Boşver borcu gemicik nasıl?
atam'ın kemikleri sızlıyor,yattığı yerde rahat bırakın bari dedirten bi başlık.
her gerçeği gören insanın aklından geçebilecek önermedir.
kim takdir edecekti. cuntacıları mı, milleti karaborsanın köpeği yapanları, kimi takdir edecekti.
evet, ederdi. Ama bir ülkeyi ve halkı nasıl ayakta uyutmakta, kandırmakta, rezil etmekte başarı sağlatan zekasını takdir ederdi. Ve keşke bunu güzel ülkem için kullansaydın da diyebilirdi.