bugün

(bkz: senin dinin sana benim dinim banadır)

atatürk'ün hangi dine mensup olduğu seni zerre ilgilendirmez
hatta hiçbirimizi.

her namaz kılmayan ateist mi oluyor şimdi?
beyin yapısına bak arkadaş

yüzde 99'u müsluman bir ülkede yaşıyoruz

peki hepsi namaz kılıyor mu?
hayır

şimdi ülkenin yarısı ateist mi?

bu yüzde 99'u müsluman olan bu ülkede neden her geçen gün
kadın cinayetleri,hırsızlık,tecavüz haberleri görüyoruz?

(bkz: akyobaz) .
ateist olsun. ne farkeder ? bir insanın ahlak kıstaslarını belirleyen dini inancı, veya siyasi fikirleri değildir ki.
namaz kılmıyor = ateist. vay amk kafaya bak.
Size nedir. Ayrıca Müslüman değilse illa ateist olacak ve bunu halka açmadığı için korkak olacak değildir, belki deist belki ana dini tengrici ve ayrıca o bir siyasetçi ve de laiktir o yüzden dini inancı sizi ilgilendirmez belki hiç inancı yok olmayan şeyi mi açıklayacak?
ateist olduğunu bile söylemeye korkan tipik bir siyasetçiydi, hayatı yalan bunların recep tayyip erdoğan'dan ne farkı var.
Ulan sana kusana, alnın secdeye yapışana kadar özgürce namaz kılabileceğin koca bir vatan bırakmış daha neyini sorgularsın be akyobaz?

Kimseyi ilgilendirmeyen konudur.
Evet güzel halkımızın Atatürk ile ilgili en büyük merakıdır.
Neden namaz kılmıyor?
Sizene arkadaş sizene?
açıp mustafa kemal in din hakkındaki görüşlerini okumakla öğrenilebileceğiniz durum. niye soruyorsunuz ki?. açın okuyun.
insanoğlu böyledir işte, dünyayı versen yetmez güneşi de ister.

ulan adamın sayesinde müslüman kaldın, başka milletin din hegemonyası altında kalmadın be gerzek, hala Atatürk kafirmiydi kufirmiydi cart curt.

amk gastesi ? git araştır, biraz düşün. olmasaydı ne olurdu. bırak o işte o böyle yapardı bu burdan emir verirdi fasa fiso yalanlarını.

bu gün tanrıya müslüman olarak şükredebiliyorsan, Atatürke bi teşekkür borç var demektir.

lale!

unutmadan; başka, örneğin extrem sol liderler gibi ateizmi de dayatmadı.

kendisi namaz kılmamış sanane ? tanrın ne diyor ? dinde zorlama yoktur.

ee neyin kafası bu hacı havhav ?
sen kılıyorsan çek fotoğraf gönder.
kimse kimsenin ne geydiğine garışamaz. ha o şo şekil geyinir,şo o şekil, şo şekil, o şekil.
şu an ben de namaz kılmıyorum. hiç bir dini görevimi yerine getirmiyorum. ancak kendimi ateist olarak adlandırmıyorum. değilim çünkü. benim inancım tam.

inanabilir inanmayabilir. şu an atatürke atılan hiç bir bok yapılanları temizlemez.
evet kendisi ateistti.
akıl süzgecinden geçirilmemiş, zekadan mantıktan ırak bir söylem. lakin bu şekilde düşünen insanların sayısının aslında olanıyla, gösterilmeye çalışılanı arasındaki farkın hudutsuzca büyük gösterilmesi amacına hizmet etme görevi üstlenen bazı arkadaşlar görüyorum. dini kullanarak, farklı kılıklara bürünüp atatürk'ü yargılıyorsun ki din algısına karşı bir tepki oluşsun. bu da siyasete dini alet etmektir. bu da ataya yapılmış bir saygısızlıktır. bu bir iftiradır,zorbalıktır. çok net. siyahsan beyaza bürünüp siyaha çamur atarsın ve beyaza karşı istediğin önyargıları oluşturursun.( örnek olarak gezide çarşaflı bayanlar diye insanların gözüne gözüne sokulanların çarşaflarının altından çıkanların erkek olması) sırf atatürk üzerinden siyaset yapmak uğruna atalarına saygısızlık yapacak, onu şakacıktan(!) da olsa yargılamaya kalkışacak kadar hırs bürümüş birilerinin gözlerini. bu ne kibirdir, bu ne tutarsızlıktır? bu ne aymazlıktır? Benim görüşüme saygın olmayabilir, saygıya davet ederken saygısızlıkta da bulunabilirsin. Ama Türkiye Devletinin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bana karşı sahiplenemezsin. nasıl bu milletin dini inançlarını kollayabilmek adına ak parti zihniyetine ihtiyaç yok ise, atatürk'ü savunmak için de böylesi esrik zihinlere ihtiyaç yoktur, biline.
önce allah sonra yallah diyen köpeklerden olmadı.
namaz kılıp ülkeyi soyanlardan olmasından iyidir.
Atatürk müslüman değil deist ya da panteist olduğuna dair iddialar vardır. Namaz kılmamasının nedeni belki bundandır, ya da milyonlarca müslüman gibi namaz kılmıyordur. inançlıdır ya da değildir kime ne?
(bkz: gökten indiği sanılan kitaplar)

ve bunun haricinde 1931 lise tarih kitabına yazdırdığı malum iftiralar silsinesi.

Bunlar ve diğer pekçok olayı kanıtlanmıştır. Kimse çıkıp ta , M.Kemal " Gökten indiği sanılan kitaplar diye birşey demedi" , diyemez. Çünkü en kemalisti can dündar bile kabul etmiş , kimse aksini kanıtlayamamıştır.

Bunların haricinde cumhuriyet rejiminin ilk başlarında müslüman kesime iyi davranması , tbmm yi açarken dualı fotolar falan. Sonrasından din adamlarının asılıp kesilmesi , bu gökten indiği muhabbeti , lise tarih kitabı ve diğer pek çok vukaat.. Akıllara tek bir atasözünü getiriyor. Ya da deyim herneyse.

(bkz: köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek)
ateist değil hrisriyandır, sonuçta rum.
sadece türkiye de cahil, yobaz, insanlıktan nasibini almamış kesimin soracağı sorudur bu.

sen git ülkeyi işgalden kurtar halkı, bilinçlendir, birlik olmasini sağla, gençlere güzel bi cumhuriyet bırak sonra angutun teki çıkıp tüm bunları yapan insanı diniyle yargılasın. ibadet allah ile kul arasında değil miydi. namaz kılıyormuşum gibi çek kanka diyerek mi ibadet edicekti. hadi diyelim ki etmiyordu ne önemi var. sizin koruma ordusuyla namaz kılan adamlarınızdan daha adamdı o. işte anca bizim ülkemiz insanının soracağı soru bu. çünkü bizim yaptığımız en iyi şey eleştirmek o güzel götlerimizi yayıp insanları yargılamak, eleştirmek, arkasından konuşmak. evet biz buyuz.

yapabildiğimiz tek şey bu. klavye başına geçip otu boku eleştirmek yapabildiğimiz en iyi şey. hiç bir zaman insanları yaptıklarıyla, karakteriyle yargılamayı öğrenemediniz her zaman din din din diye öttünüz durdunuz. bütün müslüman ülkeler de bu zihniyette ilerlemeye devam ediyor o yüzden dünya lideri onlar zaten (!) baksanıza nasıl da çığır açtılar teknolojide bi de batı ülkelerine bakın o insanlığın geliştiği dini yargılamanın olmadığı. iç savaş, çocuk gelinler, köleler vs her türlü pislik var (!)

edit: bunları diyenler, atatürk ün namaz kılarken çekilmiş fotoğrafları olsaydı gösteriş için kılıyordu diyecekti. evet bunlar böyle yavşak bir kesim.
buna cevaben mustafa kemal tayip gibi gösteriş için namaz kılmıyordu onun içinde namazda fotoğrafı yoktu diyecekler. peki fotoğraflarında ki elini ceketinin içine koyan mason hareketi nedir? bunu nasıl açıklayacaklar? ayrıca dinle ilgilide bir çok sözü vardır. mustafa kemali savunanlar hiç bir bilgisi olmayan daha doğrusu mustafa kemali koşulsuz kabul etip düşüncelerini hareketlerini din haline ,kendilerini de onun müridi haline sokmuşlardır.
kabak tadı vermiş önermedir.
Diyelim ki kılmıyordu diyelim ki ateisûti size giren çıkan herhangi bir cisim var mı?
Diyelim ki kılmıyordu diyelim ki ateisûti size giren çıkan herhangi bir cisim var mi.
Şimdi öncelikle her namaz kılmayan ateist mi oluyor? Hadi diyelim ki müslüman değil ateist olmak zorunda mı? Belki hristiyan, belki deist, belki paganizme inanıyor. Ayrıca müslüman olacak diye bir kural var da benim mi haberim yok?