bugün

atatürk'ün kendini eleştirenleri dikkate aldığı düşünüldüğünde, kraldan çok kralcı diye nitelendirilebilecek saçma öneri.

atatürk ile ilgili entrylere artı oy verildiği gibi, eksi oy da verilebilir.
atatürk bir ilah, bir tabu değildir.
hakkında gerçekten bilgi edinildikten sonra, o günün koşulları düşünülerek eleştirilmesi mümkün ve hatta gereklidir. fakat bu eleştirinin gerçekten "eleştiri" sınırları içinde yapılması gerekir, bir zamanlar bu sözlükte açılıp da sonra silinen anıtkabir yıkılsın yerine umumi tuvalet yapılsın tarzında pislik düşünceler iddia edilerek değil...
silinsin de sözlükte paso 23 nisan şiirleri yayınlansın...
aslında bunlara ve bunlar gibilere yapılacak en güzel şey şudur : ' bu kişiler tespit edilip 7 gün 24 saat boyunca atatürkümüz ile ilgili ders vermektir. en ince ayrıntısına kadar inerek ulu önderimiz hakkında bilmedikleri olayları öğrendikten sonra eminim şu an yaptıkları yanlışın farkına varacaklar ve atatürkümüzü dillerinden düşürmeyeceklerdir. bu sayede vatanımıza cahiliyetten uzak daha mantıklı ve olgun düşünen bireyler kazandıracağiz..

dip not: bahsettiğim şey onlar için en büyük kötülük mü olur iyilik mi olur bilmem ama sonunda biz türk milletinin kazanacağından şüphem yok haksızmıyım arkadaşlar ?
yapılmaması gereken bir eylemdir.

bu başlık sanki eski doğu almanya zamanındaki ştazi kurumunun çalışma prensiplerini akla getiriyor.doğu almanya´da sosyalizm hüküm sürerken, anti komunist olan adamları "gecenin bir vakti" gelen ştazi onları evlerinden alır ve "yok" ederlerdi. yani adamın işyerindeki kayıtları, ev kayıtları falan silinir, mezarı falan da olmadığı için adam sanki "hiç yaşamamış" gibi olurdu. sonra yaptıkları işleri ağızdan, şifaen amirlerine bildirirler,ve olay öylece kapatılırdı.

bugün bile ştazi´nin bu şekilde kaç kişiyi "yok" ettiği bilinmemektedir. alman tv´lerinde bazen birilerini çikartıp konuştururlar. kadın´ın annesi mevcut, ama babasının evlilik kayıtları dahil herşeysi silinmiş. birkaç sararmış resim olmasa, adamın bir zamanlar varolduğuna dair hiçbir kanıt yok. ne adama n´aptıkları, ne adamın mezarı, hiçbir şey belli değil. doğumundan ölümüne kadar -doğum kağitları da dahil olmak şartıyla- adamın devletle olan "evrak hayatı" tamamen silinmiş.

bugünkü komunistler de dahil hiçkimse bu yöntemi tasvip etmiyor. hiçkimse. demokrasi, en az taraftar bulan görüşün bile temsil edilmesine hak tanımaya denir. eğer bir memlekette "öküze tapan" insanlar mevcutsa onların "öküze tapmaları" hakkının garanti altına alınması demokratik bir haktır.

mustafa kemal paşa´da daha cumhuriyeti kurmadan önce meclisi kurdurmuş, ondan önce de erzurum, ve sivas kongreleriyle insanların ikna yöntemiyle belirli birtakım görüşleri tartışarak, kabul etmelerini sağlamıştır. sakarya savaşı esnasında aslen meclise ait olan "başkomutanlık" makamını parlamenterlerin oy kullanıp karar vermesiyle -yani meclis kararıyla- kendi üstüne alabilmiş, bu konu üzerinde meclis´te parlamenterleri ikna etme amaçlı bir konuşma yapmak zorunda kalmış ve hiçbir zaman "ulan sizi ben yarattım, ben ne dersem onu yapcaksınız" külhanbeyliği taslamamıştır, paşa. haddızatında paşa´yı "diktatörlükle" suçlayamayan batı, onu sırf onun bu özelliklerini bildiği için diktatör sınıfına sokamaz.

atatürk´le ilgili yazılara eksi verenleri silmek ilk evvela "atatürkçülük" le bağdaşmaz. öyle bir şeyi isteyen şahıs cahildir, atatürk´ün nutkunda meclisle ilgili olarak "ya bunlar çok caz yapıyorlar,illa da şeriat istiyorlar, kapatalım gitsin, anasını satiyim" diyenlere "hayır, esas biz bu meclisi kapatırsak kendimizle çelişiriz ; bu meclis belki bizimle aynı düşüncelere sahip olmayabilir, ama hiç kuşkusuz vatansever bir meclistir" demiş olduğunu bilmeyen adamdır böyle bir istekle buraya "entry" yazan kişi. ştazi hayranıdır.

kesinlikle çok sakıncalı birisidir öyle bir istekle buraya yazan adam. esas birisi silinecekse o şahsın silinmesi çok daha yerinde olacaktır.
demokrasi adı altında demokrayi yok etmek,devletimizn kuruluşunu kurcusunu aşığılamak...
içinde atatürk kelimesinin geçtiği her cümleyi kutsal sayan zihniyetin, delice desteklediği manyakça öneri.
her türlü faşizme karşı omuz omuza..
olumlu entrylerde eksi verenlere karşı desteklenmesi gereken fikirdir .
gayet despot. gündeme getirmekte. (bkz: ürkütücü)
Sizi Yaratan ALLAH tır.
artık aşırıcılığın bu kadarı dememe neden olan başlık.
tamam adamın düşüncelerini savunmuyorsun, eksilendiğinde sinirleniyorsun ama bu kadarı da fazla.
misal you tube..
(bkz: bir derdim var)
sırf ama sırf polemik amaçlı bir başlıktır. yahu bırakın artık şu kışkırtmacılığı, bırakın şu aşırı sempatizanlığı. atatürk'ün yerinde hz. muhammed dâhi olsaydı başlıkta, yine aynı tepkiyi verirdim. içinizde yaşayın sevginizi. çok mu seviyorsunuz? o zaman övgü içerikli veya kişinin yapmış olduğu eylemleri anlatın. ama gelip şöyle başlıklar açmayın.
(bkz: yapma kardesim yapma evladım)
atatürk'le ilgili entry'lere eksi oy verenlere darbede yapılsın.

(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: özgür düşüncenin ağzına sıçmak)
atatürk yaşasaydı, kendisini eleştirenlerin silindiği bir sözlüğe kızardı. bunu teklif eden arkadaşa da bir 85 yıl daha demokrasi eğitimi verirdi.

(bkz: namaz kılmayan katledilsin)
(bkz: chp ye oy vermeyenin tüne sandık sokulsun)
(bkz: örtünmeyen kızların başı kesilsin)
(bkz: her eve bir büst kampanyası)
(bkz: itiraz eden şeyapılsın)
* *
(bkz: bir provokasyooon var bu gece)
(bkz: sözümnona atatürkçü ağzıyla konuşmak)
(bkz: farklı düşüncelere tahammül edemeyen kır tosbası)
bu başlıkta Atatürk e küfür de edilebilir methiyeler de düzülebilir. * (bkz: iki arada bi derede kalmak)
desteklediğim ve devamında kekeme'nin entry'lerine eksi veren itü sözlük'e sürülsün kampanyasını da beklediğim; yeni kampanyanın ismidir.
yiğit özgür esprileri başlığındaki entrylere artı verenler silinsin ile devam edecek ve bir şekilde sıra gecesi kıvamına dönüşecek, "şoppiii lan allah başlığına eh işte verenleri de şöyle ortaya getir de dövelim... hobareeeyy" diye halay çeken yazarlarla sözlük feraha kavuşacaktır sanırım.

bu kadar sığ mıyız lan? (*yız = tüm türkiye)

hele bi geç soluklan derler adama, sakin ol derler. bu hergün girip beynimizi boşalttığımız yere anarşist'i de gay'i de, aşırı dincisi de hatta kedi* bile giriyor.

atatürk'e hakaret eden adam silinsin dersin onu anlarım. hakaret ve sevmemek çok farklı şeylerdir. "yazarların hepsi atatürk'ü sevecek lan!" diye bir tavır içine girersen ben de sana "allah belanı versin" derim, derler, dediler, diyecekler.

neden mi allah belanı versin?

atatürk sevilmeye muhtaç değildir. atatürk'ün zaten milyonlarca seveni vardır. türkiye topraklarında yaşamış, eğitim görmüş ve türkçülük konusunda türkiye'de başvurulan kaynaklardan 2 ncisi olan ve faşist nihal atsız atatürk'ten pek hazetmezdi ama asla ama asla hakkını yememiştir en ufak bir saygısız laf etmemiştir.

düşünmeyi kısıtlayan cahil cüheyla takımından değildir sözlük. sözlük içinde her türlü sempatizanı bulabileceğiniz ve yeri gelecek düşmanınızı tanıyabileceğiniz bulunmaz bir kaynaktır. ulan hep kendim gibi adam olsa burada çok sıkıcı olurdu be. teletabi gibi ortalıkta koşardık.

atatürk ile ilgili başlıklara eksi veren silinsin temennisi için bir mod olarak konuşacaksam eğer; güzel bir temennidir, sözlükte demokrasi karşıtı da olduğunu görerek mutlu oldum.

herkes burda lan! anaa hitler! oha elvis! lenin sen misin? oo hoşgeldiniz. iyi ki buradasınız.

edit: edit edilmemiştir.
atatürk'ün liderliğine inanan birisi olarak desteklediğim kampanya olabilir lakin;

1- sözlükte ki pkk sempatizanlarıda silinsin
2- her ne şekilde olursa olsun her türlü inanç -hristiyan, budist, müslüman, ateist, deist, ata tapan, puta tapan, boka tapan, maymuna tapan- ile ilgili eleştirinin dozunu abartıp hakaret boyutuna vardırılan entry sahipleride silinsin. -bunu ben yapıyorsam bende silineyim-
(atatürk'ü seven, saygı duyan, inanan biri olarak) gayet net söylüyorum, "salakça" bir istek.

Arkadaşım sen kim oluyorsun da milletin fikir belirtme, eleştirme hakkını kafana göre kısıtlamaya çalışıyorsun ya?

kimsin?

sana ne kardeşim, sana ne?

isteyen kişi istediği yazıya istediği oyu verir, sana ne?

Bir birey kanunlara uyduğu sürece tüm haklarını elinde bulundurmaktadır, mustafa kemal'in temelini attığı anayasa koruyor bunu en başta.

Eğer atatürk'ü sevmiyorsa, ama bu sevmemezlik durumu süresince kural ve kanunlara uymaktaysa sana da, bana da, ona da bok yemek düşer.

istersen eleştirirsin (ben de yaparım bunu), istersen ayıplarsın. Hatta senin gibi düşünen 5-10 kişi toplayıp formata ve kanunlara uyarak linç bile edebilirsin onu.

Ama sen onu kısıtlayacak adam değilsin.

kimse değil.

kapiş?
(bkz: atatürkçü olmayanlar memleketten sürülsün)
destek verdiğim kampanya. başlığa eksi vermek gibi bişeyi nasıl beceriyorlar bilmiyorum ama bu sebepten çok tehlikeli olduklarını düşünmekteyim. silinsinler.