bugün

ortamın kralıdır, popülerdir baya. tabi bir akrep erkeği gelene kadar...
kraldır, iyimserdir, yardım severdir. napoleon bonaparte, fidel castro, madonna uğur mumcu gibi daha bir çok ünlü kişiler aslan burcudur.
karizmatik ve anlayışlı erkeklerdir.
liderdir,mükemmeliyetçidir,her alanda en iyisi olmak ister.
(bkz: lan burçlara göre memlekette kötü adam yok)
(bkz: işimiz burçlara kaldıysa)
Adalet duygusu hep zayıftan yana çalışır, zayıf olan haksız olsa da onun yanında hep haklıdır. Merhameti tavan yapmıştır. Cebindeki son kuruşa kadar etrafındakilere dağıtmakta üstlerine yoktur. Tabi ki tüm bunları biraz da gösteriş için yapar.
gün boyu bıkmadan usanmadan trip atabilecek, fazlasıyla gururlu, zaman zaman inatçı, kızdı mı tam kızan ama çabucak sakinleşen, oldukça kırılgan, aslan görünümlü kedidir. sürekli övülmek ister, ilgisiz yaşayamaz hatta bütün ilgi üzerinde olsun ister. oldukça sevimli, sevilesidir.
asla ve asla balik burcu kadinlarina yaklasmamasi gereken tiplerdir. zira ya aci ceker, ya da bir guzel dayak yer.**

ayni zamanda her bir boku kiclarindan anlamaya bayilirlar.

7 yıl sonra gelen edit: yükseleni koç olan balıklar için baya baya biçilmiş kaftanmış da, boğa merakından fark edememişiz anacım. evlenirim lan ben bunla. hahaha.
çiğ et yer. *
yeri geldi mi hayvan gibi duygusallaşabilen, hiç bir sebep yokken ayrıldıkları hatunların arkasından baka kalıp,

- ulen nasıl barışırım la bu hatunla ben? diye yedikleri b.ku temizlemeye çalışan erkek tiplerine de sahip olan güruhtur.

aynı zamanda, her ne kadar ben de mensubu olsam da, gözlemlediğim kadarıyla, içerisinde hat safhada ''ben yaptım; oldu!'' demesini bilen hödükleri de barındıran gruptur, ki mütevazilik denen şeyin yanına bile uğramazlar, küçük dağların altında da imzaları kocaman puntolarla yazılıdır. bir ağır başlı olalım da molla desinler yoktur; ha ağırbaşlılık da, ''cool''luk denen zamazingo olarak yaftalanır ayrı mevzu.
küçük ayrıntılara fazlasıyla takılan erkektir.
çözülmesi en zor olan kişilik modelidir.
işini, eşini, aşını, her şeyini nasıl sahipleneceğini bilen erkektir bu.
yüktür bu burç erkeği insanın omuzlarına. bunları altı okka ediceksin, asla ve kat'a inatlaşmayacaksın sadece huyundan suyundan gideceksin ve böylece ömründen ömür gidecek ve sen diye bi'şey kalmayacak. vakit varken kaç kurtul derim. (ama kime derim, ben bilmem)
dik kafalidir,dengesizdir,ruh hali neyse cevresinide o duruma sokan bir yetenege sahiptir. dedigim dedik bir egoisttir. (bkz: iltifat et bana)
liderlik vasıflarını taşıyan, yeri geldiğinde çok romantik laflar edebilen, en cömert erkektir. kıskançtır ve kıskançlığını belli eder. sevdiği insanları kıskanır, sevmediklerini sikine bile sallamazlar. çapkınlık yapmayı severler ama doğru kadını bulduğunda kuzuya dönerler. çabuk parlayıp çabuk sönerler. hisli adamlardır. yapılan iyilikleri unutmazlar ve bunlardan iyi birer dost olur. çok sinirlendiklerinde ağzınıza sıçabilirler ama baştan söyleyeyim.

kalabalık bir grubu almış konuşmalarıyla milleti kopartan ya da hayran hayran dinleten biri görürseniz, o aslan erkeğidir. ihtişamlı görüntüleri, delici bakışları vardır bu erkeklerin. şuan bu yazıyı okuyorsa şayet mutlaka götü kalkmıştır aynı zamanda. şımartılmayı severler. ne kadar yakışıklı, zeki, seksi olduğunun söylenmesi filan acayip hoşuna gider. tanıdığım tüm aslan erkekleri (arkadaşlarım, ailemdekiler vs) övgü dolu sözler söylediğimde muzipçe gülümseyip mutlaka hoş bi şekilde karşılık verirler istisnasız. çok şekerler bunlar.

iyi birer dinleyicilerdir. sıkılmadan saatlerce dinlerler sizi ve öyle mal mal "hıhı eet hıı anlıorum" filan diye moronca tepkiler vermezler. birçoğu, mantıklı ve zeki adamlar olduğu için sizi dinlerken göz temasına önem verirler ve konuşmanızı bazen bölerek bazen de bitmesini bekleyerek size tavsiye verirler. abi tabiatlıdırlar, psikolog tabiatlıdırlar. seviyorum hepinizi. *
hakkında fazla lafa gerek olmayan erkek. üç kelime yeterlidir. kibirli, hırslı, çekilmez. uzak durunuz efendim, doğal ortamlarında kalsınlar hep. hem erkek hem aslan burcu aman diyim.

edit: mümkünse soyu bir an önce tükensin erkeği. ana gördün mü bak yine faşist damarım kabardı. tüüüü bana.
akrep burcu kadınının ağzına sıçtığı erkektir.
aslan burcu kadınıyla asla anlaşamayan erkektir. bir ipte iki cambaz oynamaz demişler ne de olsa..
cömert ve zeki bir yapıları vardır.
yalnız sürekli flörtü evliliğe tercih eder.
okşanmayı ve övülmeyi çok sever.
Yakışıklıdır,konuşkandır,neşelidir,sevimlidir. Konuşurken gözlerinizin içine bakar. Sizi en tepeye çıkarır. Hayallerinize ortak olur. Mutsuz olduğunuzu gördüklerinde mutsuz olurlar.
burnu havada, kasıntı, her şeyin doğrusunu ve iyisini bildiğini zanneden erkek tipi. liderlik taslayıp sivrilmeye çalışırlar bir de. çok iticisiniz..
götlektir.
(bkz: yersen)
Gözlerinize öyle bir bakar ki bir mucize için bile ona söz verebilirsiniz. Aklınızı başınızdan alır. En tepeye çıkarır sonra elleriyle uçurumdan aşağı bırakır sizi.
(bkz: osuranı yengeç olan aslan burcu erkeği)*