bugün

nerede olursanız olun asla huzurlu hissedemediğiniz durumdur. beyninizde sürekli farklı düşünceler olur, acaba deliriyor muyum diye düşünürken içinizdeki diğer ses bırak artık biraz anı yaşa der sonra diğer bir ses ama der sonra başka bir ses de bir susun mna koyim ya der. en mutlu anınızın bile tadını çıkaramazsınız, keşke eternal sunshine of the spotless mind gerçek olsa dedirten durumdur.
(bkz: huzur islamdadır)
insanoğlunun sorunlarının asla bitmeyeciğinin farkında olmayan insanın yaşadığı durumdur. klişe olarak parayı dert eder, ortamsızlığı dert eder, arabayı dert eder onu dert eder bunu dert eder. insanın hiç derdi olmasa bu sefer de niye derdim yok diye dert eder derdi dedem.

not : son cümlede sağlam flow yaptım zenci.
avcı toplayıcı insanın günümüze tesir etmiş his emarelerini taşıyan insanların içinde ki dışarıya verilen tepkilerin bir tık fazla olması sonucunda ortaya çıkan pdr nin çözmek üzere ilaçlar ürettiği kalıtsal hede.
bir başkasından umulan beklenti/ler sonucu ortaya çıkan ruh halidir.

evet usta, bir başkasından beklentin varsa maddi, özellikle manevi, asla tam olarak huzurlu ve mutlu olamazsın.
huzur alkoldedir, huzur uyku haplarındadır.
son beş altı senedir içinde olduğum durum hedeflerime ulaşıyorum istediklerimi yapıyorum ama hiç huzurlu olamıyorum kafamın içinde bir sürü soru bir sürü sorun sürekli bir can sıkıntısı mutlu olduğum an bile birden her şey amaçsız saçma geliyo anlamıyorum sonuç olarak hayatın getirdiği bir durum umursuz insanlara çok özeniyorum hiç öyle olamadım.
(bkz: anksiyete bozukluğu)
yalniz kalamamaktir belki. yataginda tek basina yatarken bile.
inancın (her neye inanılırsa inanılsın) kalitesizligindendir,
sosyal olamamakla ilgilidir. Sosyal biri her zaman hallederiz modundadır. Oysa asosyal rahata alışmıştır ve en ufak zorluk bile onu huzursuz eder.