bugün

Aslı Güngör ün son albümün de bulunan hit şarkıdır.

--spoiler--
Öyle bir rüyaydın ki
Sadece bir kez gördüm
Denedim tutamadım
Rüzgarda savrulan bir küldün

Denedim tutamadım
Rüzgarda savrulan bir küldün

Aşk her şeye değer
Seni yeni anladım
Bin yıl geçse sürer
içimde rüzgarın

Aşk herşeye değer
Seni seviyorum
Sevmek suçsa eğer
Kabul ediyorum

Öyle bir yalnızlık ki
Eşik ediyor hayalin
Gözlerin kapalı
Yanımdasın hala sevgilim

Gözlerin kapalı
Yanımda gibisin sevgilim

Aşk her şeye değer
Seni hissediyorum anladım
Sevmek suçsa eğer
Kabul ediyorum

--spoiler--
aşık olan bünyenin , aşk sarhoşluğuyla dilinde dolaşan söz.
çok iddialı bir laf. bence her şeye değmez. niye değsin ki? aşk lan altı üstü. eninde sonunda bitecek bir duygu olduğu için fazla uçmamak lazım diye düşünüyorum. mesela aşkı için ailesine rest çeken, intihar eden tipler oluyor. bu tipler, gerizekalı lafının somutlaşmış hali oluyorlar.

ünlü fransız yazar Frederic BEiGBEDER ne demiş?

(bkz: aşkın ömrü 3 yıldır)

değmez her şeye filan. kandırmayın kendinizi.
(bkz: #4280707)
ayrıca;
(bkz: herşey)
(bkz: her şey)
melodisiyle sizi alıp götüren eski günleri şöle bir gösteren sarkıdır.harika bir parça.
dinlemek için
http://www.youtube.com/watch?v=FF09XqR5WsE
aşk'ın her şeyi affetmeyeceği gibi, her şeye değmeyeceği durumu, nasıl olsa eninde sonunda bitecek..yerini sevgiye,yalnızlığa ya da başka birine bırakacaktır..
değmeyeceği herkes tarafından tecrübe ile sabittir.
tipik bir genç insan düşüncesi.
"değecek bir aşkın olduğunda" olarak sürdürülmesi gereken cümle.
pişmanlıkları, yaşanmış yanlışlıkları ve içinde en özel cümleyi "seni seviyorum"u içinde barındıran insanı alıp götüren şarkı. ancak unutulmayacak bir aşka söylenebilir. canınızın yanması gerekir ki şarkı ile bütünleşesiniz, gözlerinizi kapatıp hataları kabul edebilesiniz. *
(bkz: #4823044)
canını acıtmamayı becerdiysen değer elbet.. ha 3 gün ha 3 sene ha bir ömür ... ha 1 kere ha 3 kere ha her gün...
aşk herşeye değer de, aşık olunan değer mi? esas mesele budur.
(bkz: mi acaba)
Dayak yemek hariç katıldığım kanıtımsı şey.
nisan akşamının gündüzüne inat soğuklarında arabayla şehirden, insanlardan kaçma, bir şehir manzarası bulup, yaşadığın cehenneme tepeden bakma isteği uyandıran bir şarkı bu.
ağlama isteği uyandıran ama neye ağlayacağını tam olarak kestiremediğin bir anda bir sigara yakma isteği gelir aklına.dizilerdeki 3 dakikalık klipler gibi yaşadığın cehennemden trailer demetleri aklının sinema salonunda motor demiştir.tekrar o cehenneme döneceğini bile bile şarkıyı defalarca dinlersin, için yangın kulelerindeki gözcüler kadar ıssızlaşana kadar. aynı cehennemde bilinen replikleri tekrarlamaya yollarsın kendini.karton kutunun içine tıkılmış kedi gibi, kaçmaya çalışmanın mümkün olmadığını anlarsın bu cehennemden.
arabanın motoruna kuş kaçmış gibi ihtiyatla arabayı yavaşlatmak fikri aklına gelir. rahatlamaya başlarsın.denize yağan yağmurdan farksız evine kapanır,kitlerisn kapını..

(bkz: #5040582)
gerçek bir aşkın içine girmiş şanslı insanların, sıkça yürekten hissederek söyleyebileceği sözdür.
son derece doğru bir önerme ve de harika bir şarkı. ikisi bir arada yani.
gerçekse,çıkarsızsa ve safsa bir çocuk masumluğunda, evet değer dedirten ruh hali...