bugün

Ortamlara geri dönmeye karar veren yazar.

Bakıyorum da iki sene kaybolduk ortalıkta yazar kalmamış...
değerli yazar.

yeğenlerimin gözlerinden öperim kardeşim.
https://m.uludagsozluk.com/e/38665633/

3 yaşını geçen kızının yanında bir de 10 aylık bir kızı daha bulunan yazar. Geç oldu ama sağolasınız..
Üç yaşına yeni giren, bir adet kız çocuğu olan yazar. Biraz geç oldu ama allah analı babalı büyültsün.
zamanında takılırdık. eski bir dost.
tavuklara saldıran horoz.
yakın zamanda yeniden çaylak olacak yazar.

evet seziyorum.
çaylaklığı biten yazar.
(bkz: ben geldim lan hıyarlar)
bazı arkadaşlar hatırlatma olarak;

sözlük vs oluşumlar zaten özgürlüğün olmadığı yerlerde tavan yaparlar..

benim sorumluluğumu taşıyan birine karşı en sert eleştiriyi kaldırmayı görev sayabilecek birisini gösterirseler bana ben de söyleyeceğim gidip yüzüne..

ama devletin bütün gücünü eline almış birisine karşı delikanlılık çağrısı yapıyorsunuz ya..

sanki biraz komik oluyor..

bir toplum sıkışınca, bireyler isyankar hale gelimce bu neden bireyin kendi suçu oluyor ki?

evet bireyler olarak tepkiliyiz ve nefrete varan derecede tepkiseliz..

e o halde bunu yaratandan benim adıma siz hesap sorun ya da medeni olmayan bir ülkede buradan hesap sorayım yani?

bunu anlamak bu kadar mı zor?

adam niye gidip suratına saymakla delikanlı olacakmış gibi yargılanıyor ki burada?

bu ağır ikiyüzlülüktür..

bir yazar.. tanımam etmem..
bence yapmayın. kanunlara göre cumhurbaşkanına hakaret suçtur. kendi affetse bile kamu davası devam eder. yarın başkası başka bir cumhurbaşkanına hakaret eder. bunun önü alınmaz. böyle dava açılıp ceza alan yüzlerce dava var. en hafif cezası 3000 tl'den başlıyor. ailesine,okuluna,çevresine sıkıntı çıkarır.
Kıvırma şimdi delikanlı.

Klavye başında ahkam kesmek kolay. ben istemem öyle yaka paça götürülmeni. Ucuz kahramanlık yapmanın alemi yok. Düzgün işlemese de bu ülkenin bi kanunu yasası var. Üzerler seni. Yapma.
Uludağ sözlüğün ne farkı herhangi bir il/ilçe teşkilatından.

Ben bunları direkt o adamın yüzüne diyemedikten sonra ha burada yazmışım, ha teşkilatın önünde bağırmışım.
Ancak klavye basindan ahkam kesebilecek bir ergen.

Polis kolundan tutup götürse ödü bokuna karışır zavallinin. ben ettim siz etmeyin diye yalvarir. Madem cok israr etti ozel olarak ilgilenicem yedigi haltlarla merak etmesin.
Tamam eyvallah hadi korumaları aşıp çıkamadın karşısına kabul.

Şey yap mesela herhangi bir akp teşkilat binasının önüne git hani çok delikanlısın ya bağır oradan "tayyip allah bin türlü belenı veresice seni. Korkmuyorum ulan senden senin makamını da cinsiyetini de cibiliyetini de.." diye. Burada bedava tatava yapma. Madem o kadar yüreğin var ahanda meydan orada.
https://m.uludagsozluk.com/e/35154197/

Hey yavrum hey, geçecen karşısına demiş bi de. Ulan adam binlerce korumayla nefes alıyor, teröre karşı birlik maçında bile sahanın ortasında istiklal marşı okunurken önüne arkasına koruma dikip sadece kellesini gösteriyor adam. O da boyunun uzunluğundan görünüyor ha.
Sakin ol şampuan.
Gerenk yok havadan artistliklere.

Madem bu kadar delikanlısın geçecen karşısına klavye başında yazdıklarını aynen yüzüne okuyacan.
Yazdıklarımın hangisinde r yapmışım bulana renkli televizyon hediye.

Ayrıca dostum sen sanıyor musun ki ben ilk defa merkeze gideceğim, veya cezaevine gireceğim. Oranın kokusu bile farklı gelir bana, hoşuma gider.

Bu sözlükte ceza ile veya cezaevi ile en son korkacak yazar benim belki de..

Ayrıca bu kadar yalaka olma, gözündeki at gözlüğünü çıkar, olaylara biraz tarafsız bak.! yoksa sizin köyde size göte göt demeyi öğretmediler mi?

Ha doğru gerçi siz, makama saygı duyduğunuzdan bu kadar saldırgan oluyorsunuz, yoksa rte yalakalığından değil yani dimi.
Bu ülkedeki kavram kargaşasına, sahiplenme hırsına kapılmak istemeyen sıradan bir vatandaştır.

Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde
Din; ak partinin
Milliyetçilik; milliyetçi hareket partisinin
Atatürkçülük; cumhuriyet halk partisinin tekelinde gibi gösterilmek isteniyor yıllardır..

Yo dostum yo.
Ben bu oyuna karşıyım arkadaş, tek başıma bozamam belki ama karşıyım.

Akp'yi sevmiyorum diye dinsiz
Mhp'den vazgeçtim diye hain
Chp'yi desteklemiyorum diye çomar oldum.

Neyim ben kardeşim, neyim peki?

Ben sadece, dinini zorlamalara alet şarlatanlara yem etmek istemeyen, milliyetçiliği ne mutlu türküm diyene seviyesinde yaşayan, Atatürk'ü bu ülkenin tek gerçek lideri olarak kabul etmek isteyen biriyim.

Yıllarca kızıl elma deyip, başbuğ Türkeş'in Atatürk yolunda ortaya koyduğu doktrinlere ne olursa olsun sahip çıkan birini, çomar da yaptınız, çapulcu da.

Çok teşekkür ederim..
https://m.uludagsozluk.com/e/35150312/

Şu entryden dolayı hakkında dava açılacağı söylenen yazar.

Susalım, itaat edelim, sorgulamayalım, bu milletin amına koyacaz desinler yutalım, onların anlayacağı dilden yazı yazında mahkemelik olalım.

Eğer ben bu yazıyı yazdıysam silmiyorum, dediklerimin arkasındayım.

Şuraya bir tane de ekran alıntısı bırakalım da, entry silinir filan

görsel
Bu aralar nihat doğana kafayı takmış yazardır. Ailecek severek takip ediyoruz.
Ben bu hallere düşecek adam mıydım diyen yazar.
---------> https://m.uludagsozluk.com/e/35104199/

ilk defa belki de acıdım kendime, iliklerime kadar hissettim yalnızlığı.

Sende varsa yanında varlar, yoksa sende ağlarsa anan ağlar.

--spoiler--
Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir
Şu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir
Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı zi-safa sizin
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak
Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak
Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı pür-neva sizin
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin
--spoiler--
görsel
Terbiyeyi dışardan öğrenmeye ihtiyaç duymayan yazar.

Dediğiniz gibi bu adamı oldu ki yakaladım, oldu ki kendisiyle çözmeye kalktım bu sorunu, bu sefer de hümanist kesilecek kadar basit insanlarsınız siz.

Tek amacı uzun bir yolculukta sadece dinlenmek olan bir kızcağız ve öte yanda kızın uyku halinden istifade etmeye çalışan bir orrrrospu çocuğu. Evet orrrospu çocuğu.

Ve şuna eminim ki bu adamın hareketinde kendinden çok onu doğuran ananın da suçu var, o anaya bu piçin tohumunu atan babanın da suçu var, evliyse karısının değilse kardeşinin suçu var..

Şimdi kısasa kısasta esas olan, aynı durumu karşı tarafa yaşatmaksa bana bu adamı değil, bu adamın karısını verin. Yoksa bu adamın yüzüne değil boşalmak, götünden sikseniz, kızgın demirle dağlasanız, her gün vücudunun bir uzvunu kesseniz karısına söylediğiniz bir kötü söz kadar acıtamazsınız canını...
https://m.uludagsozluk.com/e/32612357/ milletin karısından ne istediği anlaşılamamıştır.

Ulan it herifler, kısasa kısas dediğiniz şey suçlunun bizzat kendisine yapılır. Bir insanın işlediği suçun günahın bedelini neden masum insanlar ödemek zorunda? Özgecan Aslan'ı öldüren şerefsiz itin cezasını 3 yaşındaki kızıyla mı ödeteceksiniz? Hangi mide alır lan bunu?
https://www.uludagsozluk....-satılan-horoz-yumurtası/

iddialarla uzaktan yakından alakası olmayan yazar.