bugün

%15 olan verginin aralık ayında %20 olmasıdır. Kısaca maaşı yaklaşık 50 tl daha az alacaklar.
olsun o gene oy verecek. insanımız bayılır sikilmeye.
%15 olan verginin, mayıs'ta %20 ye, ekim'de %27'ye çıkması kadar olağanüstü değildir.
57.1 sagolsun.
olsun kömür ve makarna vardır.
devletin bizden aldığı vergi hede hödüsüdür.sabancı da yüzde 15 veriyor,asgari alanda..boş yer kalmadı kulağımızın deliğine kadar soktular net..
öyle uygun görüldüyse hükümetin bir bildiği vardır, ortalık karıştırmaya gerek yoktur.
asgari ücrete %3-%4, vergiye ise %20 zam adaletini sevdiğimin memleketi.
az amına koyayım...
hayır vergi az değil...

asgari ücretten sıfır vergi dahi kesilse tüketim alışkanlıklarınıza göre % 35 ila 45 arasında aldığınız nefes dahil vergiye tabi...

dünyanın en gerizekalıca ve alçakça vergi politikları son 12 yıldır zaten krizde olan "türk" halkına bindirildi...

vergi politikamız 2002 öncesinde de ahmakçaydı ama 2002'den sonra alçaklık da eklendi buna...

hırsızların ve onların destekleyip mamaladığı oy verenlerinin yediği avantaya yetemiyor ama hala...

"ee neden az olmuş o zaman?" diyorsanız;

cebinden her kuruş çalındığında başını eğip eyvallah çeken bu halka az... daha da kanırtsınlar.

yiyecek ekmek, hastalığa ilaç alacak paraları kalmasın...

isyan etmeyi öğrenirler belki...

devlete millete hiçbir faydaları olmayan ama devamlı mağdur, hep "dövlet buna bişe yopsin" diye zırlananlardan az örnek alsınlar...

sen hasta çocuğunu doktora götüremezken kapısında mecedes olan kekonun 32 çocuğuna senden alınan vergilerle devlet bakıyor...
vergiler arttirilmaya devam ediyor bu insanlar nasıl hala hükümete oy veriyor hoşunuza mi gidiyor anlamıyorum.
aaa olmazsa olmazdı ki zaten. e koskoca saray yaptırıyoruz itibar meselesi, hem öteki ülkeler nerden bilecekmiş bizim vatandaşımız acından ölüyor, para uğruna öldürülen evladının cenazesine yırtık ayakkabıyla katılıyor, çocuklarımız kıyafetinden utandığı için okuluna gidemiyor. onlara neymiş bizim sarayımız var bak hangi birinde varmış böyle saray, refah düzeyi 50 kat fazla olan ülkelerde bile yok. e bu kadar masraf yapıyoz kimden çıkacak bunca şey sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa. öksüz, yetim, fakir, yaşlı gariban insanlar dururken kodamanlardan mı alsınlar vergiyi allasen. hem ayrıca 50 tane kodamanın hatırı yüzlerce fakirin canına eşit. tabi ki biz ödeyeceğiz her şeyin bedelini ki bazıları sırça köşkünde sefasını sürsün diye.
kaynak isteyenlerin şu kaynağa bakması gerekmektedir.

http://www.altayymm.com/h...in-net-gelir-dusuyor.html

oyunuzu vereceğiniz yer belli ama biz görevimizi yerine getirelim.
Şu meşhur kendi ipini kendi çeken toplum durumu.
Tanim: kanuni duzenlemlerde tek bir bakis acisi ile konuya yaklasilmasinin en somut negatif ornegi.
Yazmis kanuna yillik 11000 tl den fazla gelir elde edenden %20 vergi kesintisi diye. Eee bu kanun yanlis, vatandasin muthis aleyhine ne olacak.
Aslinda hep aklimda yari dogrudan demokrasi. Ki burada belli sayida imza ile kanunu yururluge sokma ve yururlukten kaldirma mumkun.
5.5 milyon asgati ucretli 1 2 haftada imzalar toplanir madde kalkar bu kadar basit aslinda.
yapmayın beyler hazrete katrilyonluk saray yapıldı parası nereden çıkacak bunun ya emekliden ya garibandan.
Bi an zam dedi sandım , ibneler milletle dalga mi geciyo diye sovdum.Afedersin kardeş denilecek baslik.
2019 yılı için net maaşı 2 bin 20'ye yükselen asgari ücretliler yüzde 20 oranında vergi ödeyecek.
http://m.internethaber.co...foto-galerisi-1931416.htm
iyi tarafından bakın. Zam %26 ydı. %20 vergi konsada hala %6 zam yapılmış durumda. Tayyib baba çok yaşa!
işte bunlar hep akp oyunu. çay kaşığı ile verip kepçe ile geri alıyorlar.
(bkz: asgari ücretin yüzde 20 lik vergi dilimine girmesi)