bugün

15 bölümlük yeni sezouyla 26 mayısta ekranlara dönecek efsane. kaç gündür öyle bir heyecan yaptım ki artık mayıs gelsin istiyorum bir an önce. bu da sayfasından bir resim:

görsel

the final countdown olayı da ayrı bir güzel zira şarkı gob'un sihir gösterilerinin theme song'udur.
Çocuklar duymasın'a kıyasla komik olmayan dizi. Ailevi ilişkileri sarsmaya devam etsin bunlar bizim türkler de izemeye devam etsin!
yeni sezonun ilk bölümüyle ilgili;

--spoiler--
michael'ın ne kadar loser olduğunu 4x01'de iyice gözümüze sokulmuş.

gob, buster ve favori karakterim olan lucille'in çok az görünmesi üzücüydü. tobias ve lindsay ise hiç yoktu. tamam michael's arrested development dediniz de olsun ya asıl cins karakterler onlardı.

harika avukat barry zuckerkorn'un hiç değişmemiş olması ne güzel. umarım diğer bölümlerde gene parmesan ve başbelası doktor da yer alır.

george michael hala saf ve sevimli. gerçi eskisi gibi şişko değil ama olsun michale cera'yı hep sevmişimdir zaten. maeby'nin eski sevimliliğinden eser kalmamış.

devekuşu sahnesi iyiydi.

michael'ın telefonundaki tarihin 2003'te takılı kalması olayı da ayrı bir hoştu.

ama bence bölümün en güzel yanı loose seal olayıydı. izleyenler bilir zaten. loose seal-lucille bağlantısını. yine eskiye gönderme yapılmış. loose seal diyince lucille'in i'm watchin diye yanıt vermesi de hoştu. özlemişim bu kelime oyunlarını.

umarım ileriki bölümlerde bol bol lucille, george sr, buster, gob ve tobias görürüz.

dikkatimi çeken başka bir nokta ise narrator'ın olaya michael ile başlamaması. eski sezonlarda hep michael diye başlardı cümleleri. çok nadir başka şekilde başlamıştır. onun sesini duymak da güzeldi.

özetle çok seviyoruz ve çok özlemişiz bu absürd aileyi. bakalım lindsay lucille'in evini neden ve nasıl dağıtmış göreceğiz on the next arrested development o da.
--spoiler--
kesinlikle ve kesinlikle yapılmış en zekice komedi dizisidir. dizi içerisindeki kelime oyunlarını anlayabilecek kadar ingilizceniz varsa, komiklik katlanarak artar. son sezonu diğer sezonları kadar komik olmuş olmasa da seneler sonra toparlanmaya çalışılan yarım kalmış bir öykü ancak bu kadar oluyor.

bu diziyi değerlendirirken , dizinin amerikan halkı tarafından çok sevilmediğini hatırlatmakta fayda var. aslında bunu şöyle açıklayabilirim; dizi, toplumların rahatsız olduğu, dinlemekten kaçındığı her marjinalliği yüze vuruyor.

--spoiler--
- baba ve oğulun aynı kadınla çıkması.
- hafif zeka özürlü evladın, anne ve sevgili ayrımı yapamaması. anneden vazgeçemeden , edindiği sevgililerden ise anne şefkati bekleyerek rahatsız edici tavırlarda bulunması. sigara dumanını taşıması gibi.
- eşcinsellik.
- o meşhur tutucu hristiyan amerikan tv şovları ve bağnazlıkla olan makara.
- yaşlıların cinselliği.
- toplumda göçmenlerin nasıl görüldüğü.
- abisinin eşiyle yatan yaşlı.
-ilgisiz büyümüş çocuk.
- fazla üstüne düşülmüş çocuk
- alışveriş hastası kadınlar.
- kredi ve mortgage ile batanlar.

gibi onlarca rahatsız edici, insanların duymayı sevmedikleri problemler
--spoiler--

velhasıl, sanırım dizi, dizi veya film olarak devam edecek. eh, bize de beklemek düşer
netflix'in yaptığı açıklamaya göre 5. sezonu ile geri dönecek dizi. ne zaman gelir tabi orası şu anda tam belli değil.
yapımcısı mitch hurwitz'in 4. sezonu kronolojik sıraya göre tekrardan editlediği dizi. heyecanla beklemekteyiz.
annyong esprisini anında çaktığım diziydi. çünkü o aralar güney koreli mektup arkadaşım vardı ve bir mektubunda korece merhaba ,hoşçakal vb. demeyi yazmıştı bana da türkçelerini sorarak. o yüzden evlatlık edinilen koreli çocuk annyeong deyince merhaba dediğini o an anlamıştım ama arızalı bluth ailesi bu evlatlık korelinin ismini annyong zannederek annyong bluth yapmışlardı ismini.
yapımcısı brian grazer'ın son açıklamasına göre, 17 bölüm daha çekilecek dizi. yine netflix'te mi yayınlanır yoksa tv'de mi yayınlanır orası belli değil.ha çok da sorun değil.yeter ki çıksın da.

http://www.buzzfeed.com/e...ere-will-be-1#.blLx1ed2XK

edit: netflix'te yayınlanacakmış.
her karakteri ayrı fantastik olan dizi. 4.sezonda zaten karakter odaklı bölümler yaptılar, iyi de oldu.

4.sezonun en güzel bölümü de maeby odaklı bölümdü.

bir de sinema filmi haberleri vardı ama o iş yattı sanırım.
5. sezonu 2016 ilhbaharına netflix'te yayınlanacak dizi. gene parmesan görmüş lucille gibi çığlık attım.
an itibariyle mevcut bölümlerini bitirmiş olduğum ve 5. sezonun yolda olduğunu öğrenip çooook sevindiğim enfes mi enfes dizidir.

bundan iki hafta önce dizi arayışındayken imdb'deki yüksek puanına bakıp izlemeye başlamıştım. bölümler ilerledikçe ''ya nasıl oluyor da millet bu diziyi bilmiyor'' moduna girmeye başladım. çünkü how i met your mother, the big bang theory ve that 70s show'u izler gibi keyifle izletiyor kendini. hepsi birbirinden değerli diziler elbette. ancak insan bu diziyi de onlarla aynı listelerde görmek istiyor. çünkü dizideki ayrıntıları şöyle bir düşündüğümde yazarlarının bir dahi olduğunu söylersem hiç abartmış olmam bence.
Sabah sabah akla gob'un tavuk dansı gelip güldüren dizi ehehe.

http://m.youtube.com/watch?v=k4qOKybOKXs
http://www.imdb.com/title...0367279/episodes?season=5

teşekkürler, teşekkürler.
görsel

su espriyi dizide ilk izlediğimde hızlıca geçtiği için tam anlayamamıştım sonradan anladığımda 10 dakika boyunca kahkaha atmıştım. sadece yaşayanlar bilir ve anlar.
5. sezonu bu yaz çekilecekmiş. jason bateman açıklamış. bu ne güzel bir haberdir böyle.
5. sezonu 29 mayıs'ta geliyormuş. netflix fragman da yayınlamış.

`https://www.youtube.com/watch?v=gXg2_yExgVY`

çok heyecan yaptım be. lucille'in çığlığına kurban. ayrıca;

(bkz: lindsay fünke for president)