bugün

artık baymış dizidir.
son bölümünde şu esprisi ile beni benden almıştır. anons yapılmıştır ve bir adam kendini yakmak istemektedir;

+hüsnü: kimbilir ne derdi var garibin usta?
-mesut: bilmem, üşümüştür belki! *
bayıltıcı akışına ve değişmeyen olaylarına rağmen yıllarca yayınlanan türk dizileri silsilesinin son temsilcilerindendir. öncekiler için,
(bkz: cennet mahallesi)
(bkz: çiçek taksi)
(bkz: akasya durağı)

vee ilk 1-2 yılı mazur görülebilmekle birlikte tabii ki
(bkz: bizimkiler)
hala kimin izlediği çözülemeyen dizidir.polis dizilerinin bıkkınlık getirme sebebidir.
akp gibi dizidir. birine, herkes o vermedim der bakarsınız yüzde 47 oy alır diğerinin de izleyenini görmedim ama ezel kadar reyting alıyor maşallah.
dünyanın en başarılı polis ekibini konu alan dizidir. ellerinden uçan ve kaçan bile kurtulamaz ne hikmetse.
izlediğim güzel bir dizidir. bazı şeyler hayal bile olsa, ne güzel isteğini körükler.
samimi havası sayesinde tutan dizidir. türk halkının aradığı da budur zaten. pek fazla sorgulanmadan izlenir.
tanıtımlarına bile tahammülümün kalmadığı, uzaması bakımından canıma yeten dizi...
asayiş berkemal işte hadi dağılın artık!
başarılı bir polis ekibinin maceraları ile istanbul'un itilip kakılmış insanlarını anlatan daramatik macera dolu dizi. biraz hayal mahsülü. ankara'da böyle iki üç ekip olsa ne güzel oldurdu.
Zafer Ergin yani rıza baba:

Emniyet amiridir.Yüzyıllara lanet Istanbul'un arka sokaklarında suçlu peşinde koşarken ekibe tecrübesiyle liderlik eder. Karısı Ayla'ya sırılsıklam aşıktır. Kızı Pınar ve aynı ekipte çalışan damadı Ali vardır.

genellikle ''aferin iyi iş çocuklar, ''hadi işinizin başına, lale''(damadına) der.

Şevket Çoruh (mesut)

Komiser, eski özel timci. Eski bir alkolik. Özellikleri ; Kürtçeyi ana dili gibi konuşur, tabanca da keskin nişancıdır. Tunç adında oğlundan başka akrabası yoktur. Lakabı oduncudur. Bunun sebebi ise sürekli Ver odunu demesidir. En büyük özelliği sorguda suçlularla çok iyi yakın temas kurabilmesidir.

sorgular ondan sorulur. ''rıza baba bırak şunun ağzını burnunu kırayım, konuş lan konuş'' der sorgularda.

Özgür Ozan hüsnü)

komiser. Beş çocuk babası. Karısının müsrifliği ile oğulları Metin ve Tekin'in yaramazlıkları ile uğraşır.Yozgatta görevliyken tayin ile Istanbula gelmişlerdir. Istanbula gelince sürekli geçim sıkıntısı ile uğraşmasına rağmen gene de mutlu olmayı başarırlar. Zeliha adında üniversiteye giden ve Şule adında küçük bir çocuğu vardır. Metin, Tekin ve Haydar Berk olmak üzere de 3 oğlu vardır.

''ne diyeyim sana suat ya, hadi odanıza eşşek sıpaları'' kalıplarını kullandığı bir ailesi vardır. dünyanın en şanssız babasıdır.

ilker inanoğlu (engin)

Başkomiser. Amir Rıza'dan sonra gelen yetkili kişi. Ekibe ikinci sezonda dahil oldu. Murat ve Zeynep'in düğün törenlerinde patlayan bombadan yaralanan Rıza Amir'in yerine; Washington Büyükelçiliği Koruma Müdürlüğü görevinden ailevi sebeplerden Türkiye'ye döndüğü zaman vekaleten atanmasına rağmen, daha sonra ekibe tam dahil oldu.Ana dili gibi ingilizce konuşur. Yakın savunma teknikleri uzmanı.Her türlü hafif silahı ustalıkla kullanır. iki kez evlenip boşandı.

sorunlu ilişkileriyle akıllarda yer etmiştir. dizinin en amatör oyuncusudur.

Alp Korkmaz (ali)

Lakâbı Lâle Komiser. Babası kendisi henüz çocukken vefat etmiş, annesi ise başkası ile evlenerek Almanya'ya yerleşmiştir. Tüm ekibi ailesi, akrabası ve herşeyi olarak benimsemiştir. Ekibin en genç elemanı, keskin nişancısı ve Rıza Amir'in damadıdır.

ergenliğini counter strike'la harcamış bir hali vardır. sniper'lı laledir. *
gerçek kesit' teki sarı bıyığı da bünyesine katarsa, işte o zaman izlemeye başlayacağım televizyon dizisi.

(bkz: gerçek kesit in her şeyi olan sarı bıyıklı adam)

senaristleri hiç mi csi veya 24 vs. izlemiyor acaba diye düşünmekteyim.

- ölen kadının kocasını bulabildiniz mi?
- kayıp rıza baba. mahalleye soracağız şimdi.
- x' i tanıyor musun?
- ııı şey. (x arkadan salına salına gelir)
- şşt sen gel gel gel. dur al al al al. nereye kaçıyorsun ha?
- söyle sen mi yaptın?
- çok pişmanım abi bühühü. her şeyi y planladı.
- arayın y' yi gelsin.
- evet buyrun ben y. peki geliyorum, hemen tutuklayın beni. her şeyi itiraf edeceğim.
- iyi ki bu sorgu odasını yaptırmışız komserim. yoksa nasıl çözülecek olaylar?
bu dizide icki icen insanlar uc kategoride incelenir.eger kisi kotuyse efes pilsen icer.iyi biriyse raki icer.kadinsa sampanya icer.
sürekli tekrar etmekten folloş olan dizidir.
kanal d de bastan yayınlanmaktan başı dönmüş dizi.
mesut karakterinden tüm kötü adamların korktuğu dizi. adamın sorguda öttürmediği kimse yok. mezardan herif kaldırın onu bile konuşturur. yapmayın senaristler o kadar da demedik.
gün itibariyle 3368.kez tekrara giren dizidir.
izleyip izleyip bıkmadığım dizidir. acaba bilinçaltımda polis olmak mı yatıyor? freud yaşasaydı da sorsaydım.
bu dizideki adam paketleme sahneleri beni bitiriyor arkadaş. ''al al al al alın bunu alın bunu hadi hadi hadi çabuk çabuk çabuk yat yere yat yere.'' bu ne lan??
ısıtılıp ısıtılıp tekrar önümüze konulan bayağı dizicik, senoryo ve oyunculuk basit, az daha üzerinde çalışsalar şu işlerin olma mı ya la.
biraz geliştirilse, ar-ge filan yapsalar iyi olur dizisidir. oyunculuk bakımından göz dolduran karakterleri var. aslında şu dizideki kadro nerde var? zafer ergin, şevket çoruh, özgür ozan vd. oyunculukları iyi ama senaryo sürekli tekrar haline gelmiş, onlar ne yapsınlar. yapımcı firma yıllardır hiç mi kar edemiyorsun da, şu diziye iki yatırım yapmıyorsun. tamam bi csi bi cold case veya without a trace havası astrofizik gibi bir şey sizin için ama arkadaş, yıllardır aynı ekip aracı yenisini alın kurşun geçirmez yaptırın olmadı bi gps aleti takın, rıza baba bi glock kullansın artık, o değil rıza baba ne zaman emniyet genel müdürü olacak adam yıllardır aynı mevkiide. sen yılın 365 gününe 365 vukuat sığdır aynı yerde say dur. diğer yandan gönül ister ki bi yere baskına giderken bi sis bombası filan atsınlar, şöyle adam gibi bir baskın havası verilsin. çok deli özel efekt istemiyoruz ama bi kaç ufak şeyler olsa daha hoş olmaz mı? zaten senaryoyu sette yazıyorsunuz belli. bir kerecik olsun kötü adamlar kazansın. iş üzerindeyken yakalanıp yurtdışına kaçmayı başarsınlar ya ne olur. kötü polisler olsun mesela, rüşvet alsınlar, işbirliği yapsınlar. yaratıcı olmaya gerek bile yok, sokakta olanları gösterin bize. bir de nedir bu ekipte sarışın bağğğyaan polis aşkı? diğer tenlerden femin polisler bu ekibe giremiyor mu acaba diye soruyoruz kendimize. ilginç. son olarak pınar karakterinin 24358324 kez oyuncu değişerek dizi tarihimizde rekora koşuyor. ne kadar kilit bi rol sürekli değişim içinde. hiç repliği olmasa ne olur anasını satim. altı üstü yan rolünde yanında bi rol. *
polislerin pencerenin önünden ateş ettiği zaman, pencere camını kırmayan mermileri kullanan dizidir. aynı mermiler 20 kişiyi öldürebiliyor.
tek bir bilgisayar ile hem telefonlar dinleniyor, hem araçlar takip ediliyor, hem kameralar izleniyor. (bkz: vay anasını sayın seyirciler)
haftanın 5 günü yeni bölümüyle birlikte 6 kere farklı bölümlerin oynadığı dizidir. mutlaka izlemeyen kalmamıştır. çünkü senelerdir döner durur dizi. yalnız çoban ailesinin diyalogları ve olayları 10 numaradır.
bugünkü bölümü yine komediydi.

ne öyle hüsnü çoban'ın oğlunu zengin aileler istiyor falan.

adam komiser ve bu kadar büyük birgeçim sıkıntısı çekiyor öyle mi? hiç inanmadım.

bir de hüsnü çoban devletin suçlusuyla ilgili görüşme yapmak için cebinden mi kontör harcıyor? koskoca komiser kontörlü hat mı kullanıyor? bu nasıl devlet? devlette sorun yoksa bu nasıl dizi?