bugün

Ortalama film. Vasat falan değil.

Filmi dün izledim. Hele nostaljiyi öyle güzel yanstımışlar ki tebrik etmek lazım. O sahneler çok hoştu. Ne aşırı güzel ne de berbat, gayet de izlenebilir. ikinci yarısının ortasına doğru bi’ boşluğa düşüyorsunuz, akış sıkıcı geliyor ancak toparlıyor sonrasında. Gitmezseniz bu filmi aramazsınız, bu benim görüşüm. Gora ya da arog çitasında değil çünkü...
cumali ceber, recep ivedik hayranlarının beğenmeyip, b.k attığı film. her ne kadar "efsane olmuş" olmasa da izlenebilir, izlenmeli film.
Enes batur'un filminin altında kalmış olan filmdir.Bence cem bey'in emeklilik vakti gelmiş.*
görsel
cem yılmaz'ı bitirirse yeşilçam hayranlığı bitirecek. gora'yı çektin çok tuttu, ondan sonrakiler yanına bile yaklaşamadı, eee insan düşünür insanların istediği gora tarzı filmler. neden riske giriyorsun ki, isteğe göre devam etsen..
mesela yahşi batıdan sonra filmi çine bağlayacaktı ki oda çok komik olurdu devamı çinde yapılsaydı...
filmlerin içine yeşilçam katmaya çalışma artık.
bişey tuttuysa ondan devam et,
Osuruğa geyiriğe gülenlerin anlaşılan pek birşey anlamadıkları cem yılmaz filmi.
guzel vakit geçirtmiş fakat elestirileri de kabul etmek lazım konu akışında kopukluk var ve gonderme hakkaten fazla. son yarım saati de bitse de gitsek dedirtmedi değil.
Bu filmi beğenenleri anlamakta zorlanıyorum. Mad max fury road gibi hep bi aksiyon üstüne sürekli bi gönderme çabası.

Kadrolu oyuncular da cabası. Amaan nasıl olsa cem yılmaz ne yapsa beğenenler var boşver.

Cem yılmaz'ın en iyi filmi her şey çok güzel olacak idi. Bir de gora güzel. Gerisi çöp.
gülme beklentisi ile gidip hayal kırıklığına uğradığım film.
hata benim olabilir, yanlış beklentiye girmiş olabilirim. Eğlendim sadece fakat istediğim ölçüde değil.

Filmde ki emek göz ardı edilir cinsten değil. sadece mekanlar bile emeği anlamak için yeterli.

En eğlendiğim nokta ise;

--spoiler--

90 lar şarkılarını söylediği kısımdı. Sonunda eğlenmeye başladım derken film bitti.

--spoiler--
genellikle çizgi film ve bilim kurgu filmleri sevsem iyi sayılabilecek en çok da müziklerini sevdiğim film. televizyon çocuğu olarak büyüdüğümden duyar duymaz müziklerden yarısına yakınını tanıdım. diğer yarısını da öğrenmiş oldum. müzikleri dinlemek isteyenler youtube'dan filmin ismini yazıp bulabilirler. yeşilçam kısımlarını pek bilmediğimden yorum yapmıyorum. yalnız bilim kurgu filmlerinden gördüğüme göre tarihin hiçbir noktasıyla oynanmaması gerekirken müziklerin tarihleriyle oynanmış olması Türk usulü film olduğunun göstergesi olmuş. hatta bu kuraldan dolayı tarihi hiçbir türlü değiştirilemeyeceğinden -çünkü o zaman değişiklikle beraber tüm zamanın değişmesi gerekeceğinden tarih düzeltilemeyecek şekilde bozulur. tarih sadece bir kez yazılabileceğinden ve geçmişle gelecek birbiriyle bağlantılı ve bize uzak gelse de aslında birbirlerine çok yakın- (birkaç sene öncesinde zamanla ilgili araştırma yazılarından birinde yazıyordu modern fizikle alakalı ilgilenenler okuyabilir.) ve ışık hızına hiçbir zaman geçilemeyeceğinden zaman makinesi her zaman hayal ürünü kalabilir.
Adam zaman makinesi imkansız yapılamaz diyip filmi kötülemiş o zihniyetten ne bekliyorsunuz.
cem yılmaz denen kendini komik sanan adamın çıkardığı filim. aynı diğer filimleri gibi kalitesiz ve hiç komik olmamış. buna gülenin aklından şüphe ederim.
Az da olsa zeka kırıntısı olanların (!) beğenmeyeceği film. Siktir git sen çek amduvarı.
filmi izledim ve gerçekten çok beğendim çok sıcak bir film olmuş. film müzikleri tekrar aranjesi de çok profesyonel 1 haftadır dinliyorum.

görsel
Herkesin dilinde çok merak ettim ama giremedim. Yanı
mdaki arkadaşım izlediği için labirente girmek zorunda kaldım.
sürekli recep ivedik filmiyle kıyas edilen film. herhangi birinin fanatiği olmayan biri olarak söyleyebilirim ki recep ivedik serileri sadece bende tebessüm yaratırken arif v 216 da çok sağlam 3-4 kahkahamı hatırlıyorum. diğer artçı kahkahaları hesaba koymadım. bu ben denizin görüşü.
Filmi tamamen objektif bir şekilde incelemek gerekirse, bence Cem Yılmaz senaryoyu yazmaya başlarken sadece bir fikir ile yola çıkmış. Sonunda nereye gideceğini, nasıl bir final yapacağını bilmediğinden bir kopukluk hissettim. Eğer sonunu biliyor olsaydı, yani finali bilip de yazmaya başlasaydı. Daha da güzel bir film bizi bekliyor olabilirdi. Cem Yılmaz ülke komedisi için önemli bir yere sahip daha iyi işler yapabilmesi umuduyla...
Kesinlikle türkiye standartlarının üstünde bi filmdi,para harcadıkları belli,yeşilçam sıcaklığını da iyi yansıtmışlar ancak biraz abartınca ve uzatınca,benim gibi yeşilçam seven birini bile bıktırdı. Salonun yaklaşık %30 u falan anca doluydu,hep bir ağızdan kahkaların yükseldiği tek bi sahne bile olmadı ancak ben eğlenceli buldum espriler zekiceydi. Bilindiği üzere cemle şahan arasında her zaman inceden bi rekabet vardır ve bu filmle recep ivedik 5 i geçebilir mi? imkansız. Halk ivediği seviyo bu açık ve net,hiçbi eleştiri bu gerçeği değiştiremez. Ben ikisinide izlemiş biri olarak diyorum ki,recep ivedik 5,kendi serisinin en iyisiydi güzeldi ancak arif v 216 bence çok daha kaliteliydi. Ben beğendim.
görsel
Çok daha uzun olduğu açıkça belli olan film. --spoiler--Ajda pekkan'ın (Farah Zeynep Abdullah) , Besim Toker'den (Zafer Algöz) , Arif Işık'a (Cem Yılmaz) geçişi filmde yok mesela. Çok kısa geçilmiş. Keza Besim Toker ile Ajda Pekkan sevgili olmalarına rağmen karşılıklı konuştukları bir tek sahneleri yok. Senaryoda eksikliği hissedilen bir çok hususun bu şekilde filme koyulmayan sahnelerle ilgili olduğunu düşünüyorum.
Bu filme gülmeye gidenlerin beklentileri boşa çıkabilir. Ama gerçekten türkiye standarları üstünde bir filmdi. Eski türk sinemasına yapılan göndermeler felan çok iyidir. Çağlar çorumlu nun zeki müren canlandırması harikaydı. Müzikleri çok iyidi. Bu filmi begenmeyenler 9 şubatta kayhan çıkıyormuş gitsin onu izlesin. Tam sizin zeka seviyenize göre.
bok gibi film. cem yılmaz da yaptığı hatayı filmden sonra anlamıştır eminim. aklımızla azıcık dalga geçip, azıcık hülyalarını yaşamış. ama olmamış işte.
o pezevenge para kazandırmamak için gitmicem torrentini bekliyorum. bulan varsa yeşillendirsin
Öncelikle filmin 1 konusu yoktu Türk sinemasına vefada bulunmuş olsalar da genel olarak oyunculuklar ve göndermeler vardı.
“Kaç yaşındasın sen” , “Almanlar bizi kıskanıyor” salonda en çok reaksiyonu alan repliklerdi.
Gözüme batan şey ise abartılan reklamlar oldu.
Yani ortalama bir Türk komedi filminden beklentiniz ne ise odur ne daha fazlası ne daha azı.

Kısa sözün özü:Zeki Demirkubuz’un isminin geçtiği (beni hayal edemezsiniz) ,içinde Zeki Müren’in Sadri Alışık’ın, Ediz Hun’un olduğu özlem duyduklarımızın olduğu 1 filmdi.
daha kötüsü gelene kadar en kötü cem yılmaz filmi.
tahminim cem yılmaz'ın geçmişe olan heyecanını bastırdığı film. o yüzden iyi bir filme odaklanılmadığını düşünüyorum.