bugün

nikah masası obsesifi.
az önce rakı masasında içen birilerinin dinlediği müzik.
tek bir taverna kaseti dinlenmemiş bir evde büyümeme, tavernaya bir kez o da hasbelkader ve bilmemkaç yaşında gitmiş olmama rağmen, sempati duyduğum insanlardan biridir.
gene özel olarak aramam da dinlemem de ama bi yerde çıktılar mı saygıda kusur etmem.
arif abimiz gönül insanıdır, bellidir, sevilir.
şantörün dibi yakışıklı karizmatik bir o kadar efendi abimiz türk insanı ne tür müzik dinlerse dinlesin birgün yine bu adamları dinliyor.
ben 4 - 5 yaşlarında küçücük bir çocukken galatasaray için nasıl başardıysa taverna tarzıyla bir şampiyonluk marşı yapmıştı. dayım çevirip çevirip dinlerdi. sonradan o marşın 88 şampiyonluğu sonrasında geldiğini öğrendim. '' tütün eker oley ( uğur tütüneker), kaptan cüneyt en önde, sevmeyen ölsün seni'' falan derdi acaip tonda. çocukluğumun kuytu köşelerinde kalmış. insanın hatırlayınca başı dönüyor.
sesi guzel olan insan.
konservaturın sibemol klarnet mezunu olduğunu öğrendiğimde hayranlığım bir kat daha artmıştır.

najat alp ile 2013 şubatında birlikte 1 günlük sahnesi vardır.
Yıllara meydan okuyan kişi. Hiç yaşlanmadı ya la.
yazının bu kısmı ankara'dan ortaca'ya giderken otobüste güzelim Sözlüğün 10 numara andro uygulamasından bkz vermek için yazılmıştır. (yönetim uyuma androlara sahip çık. androda bkz ye özgürlük)

(bkz: tek şarkılık sanatçı)
3 şarkısıyla evlilere kafayı takmış sanatçıdır.
(bkz: unutmaki evlisin)
(bkz: evlilerde sevebilir)
(bkz: nikah memuru)
hayranlarinin neyine hayran olduğu merak edilen sarkici.
ölmemiştir sakin olun dediğim kişi. hayır şimdi sözlükte bu saatte birisi hakkında entry giriliyorsa genelde ölmüş olduğu içindir o yüzden.
dün gece resmini ateşe attım
yanarken bir masum bakışın vardı
alevler sardı hemen seni, kıskandım
pişmandım sevgilim, çaresiz kaldım...
Çok mütevazi ve saygın bir sanatçıdır. Her şarkısı ayrı havalara bürür. Değeri gerçekten anlaşılamamış bir sanatçıdır.
SANATÇI DEĞiL ESNAFTIR.
görsel
Albümleri;

Efsane Aşk (1984)
Kara Kara (1985)
Tavernada Yıldönümü (1986)
Kararsız Gönlüm (1987, 2002'de yeniden basıldı)
Kader Utansın (1988)
En Büyük Cimbom - Şampiyonluk Gecemiz (Cengiz Kurtoğlu ve Mehmet Yüktaşır'la birlikte) (1988)
O Kadın için (1988, 2002'de yeniden basıldı)
Hasreti Kutluyorum (1989)
Evliler De Sevebilir - Hasret Olmasın (1990)
Beni Düşün (1991)
Sevenler için (1992)
Boncuk Gözlüm (1993)
Unutulmuyor (1994)
işte Yeniden - Çılgınım (1996)
Sakın Unutma (1998)
Aşkımız Bitmesin (2000)
Ölümsüz Sevdim (2011)
zamanının en iyi taverna müzik icraa eden sanatçılarındandır. Şu saatlerde bile güzel gider.
Kariyerini amerikada yapsaydı şüphesiz versiyon olarak bir barry white bir tom jones bir johnnie taylor olabilirdi.çünkü piano'nun yanında hep bir chivas yakasında bir gül ve tablada hep bir puro hazır bulunurdu. (bkz: king of fantasy)
cengiz kurtoğlu ile birlikte efsane isimdir. evet.
soyismi bir fatih portakal olmasa da güdürür.
dün gece resmini ateşe attım

yanarken bir mahsun bakışın vardıı

alevler sardı hemen seni kıskandım

pişmanım sevgilim çaresiz kaldım... mükemmel parçalarından birisidir.
Yaşayan efsane diye adlandırabileceğimiz adam. Evet.
kolonya cumhuriyeti filminde konuk oyuncu tadında rol almıştır.
bir başka kral. nasıl söylüyorsa artık dinlerken yıllar önce kavuştuğum aşkıma sanki yıllardır uzakmış, hasretini çekiyormuşum gibi hissettirdi. sigaramızı da yaktık tamam oldu. of ulen of. abi sen nasıl bir kralsın ya!

https://www.youtube.com/watch?v=Ojx1LJA_2n0